נשים ועסקים / יפעת טל

יפעת טל מניעה ומלווה ארגונים ואנשים בתהליכי שינוי תוך יצירת חיבורים בין אנשים במטרה לקדם מטרות אישיות ועסקיות. בעלת ניסיון של 25 שנה בתחום הטכנולוגיה בארגונים גדולים. במשך השנים התנדבה בעמותות, בליווי והטמעת אסטרטגיה ובימים אלו מקימה מיזם לתמיכה בעסקים בינוניים וקטנים.

יפעת טל מניעה ומלווה ארגונים ואנשים בתהליכי שינוי
צילום: נועה לוצקי | אפור: מיכל אופיר

איך העסק התחיל?

"במשך 25 שנה עבדתי בתחום המחשבים. לפני 4 שנים הבנתי שאני רוצה לשנות קריירה ויצאתי למסע לחיפוש עצמי בקריירה. חלק מהמסע היה להיפגש עם כמה שיותר אנשים ולספר להם על עצמי. ויום אחד זה קרה!  אחת המנהלות בטכנולוגיה נכנסה לתפקיד חדש בארגון והציעה לי להצטרף לעבוד יחד איתה. למרות האנשים שסביבי שיעצו לי לא לעבור לתפקיד שהציעו לי, הקשבתי לעצמי והחלטתי שאני בוחרת בדרך החדשה. כי הבנתי שיש פה ענין, ידע ואתגרים חדשים. כך הגעתי לתפקיד של הובלת שינוים רוחביים וניהול תהליכי שינוי ארגוניים."

כמה משפטים על העיסוק שלך

"אני מנהלת בחטיבת הטכנולוגיה בבנק הפועלים, מומחית בתהליכי שינוי עסקיים ואישיים. מומחית בארגון כנסים ואירועים טכנולוגיים מקצועיים בדרך יצירתית וחדשנית המייצרת דיאלוג עסקי והטמעת טכנולוגיות חדשניות למינוף העסקים. לאחרונה התחלתי להעביר גם הרצאת השראה בשם 'לצחוק מכל הלב', שמדברת על חובת הבחירה שלנו והשינוי שאפשר וכדאי לעשות בכל גיל ומגדר וגם יצאתי עם פרויקט 'ממשבר להזדמנות' בו אני מראיינת מנהלות ממגוון תחומים בתעשייה, איך הארגון שבו הן עובדות, הפך את המשבר להזדמנות."

מה מיוחד בגישה שלך?

"במסגרת התפקיד שלי בבנק, אני אחראית על תהליכים אסטרטגיים ביחידה המונה כ-200 עובדים. מצד אחד, אני בקשר טוב עם העובדים והמנהלים, מכירה את האתגרים והצרכים שלהם. מצד שני מכירה את אסטרטגית הארגון, התהליכים השוטפים, ומצד שלישי מכירה את האקוסיסטם של פיתוח ארגוני, טכנולוגיות וחדשנות. השילוב של שלושתם מאפשר לי להביא את הארגון להתפתחות מתמדת ותוצאות אופטימליות."

יפעת טל מניעה ומלווה ארגונים ואנשים בתהליכי שינוי
צילום: נועה לוצקי | אפור: מיכל אופיר

שלושה טיפים לנשים עצמאיות

"מיתוג אישי ובניית המוניטין של כל אחת. זה משאיר אותנו רלוונטיות בשוק העבודה, פותח הזדמנויות חדשות ומאפשר לנו למצות את הערך שניתן לקהילה סביבנו. אני ממליצה לכל אחת להגדיר מה המומחיות הייחודית שלה, לבנות תוכנית פעולה לבניית המותג ולייצר תכנים ברשתות החברתיות."

"ללכת עם הלב, לא לוותר על הבחירה. זכות הבחירה היא החובה שלנו. אם נקשיב לקול הפנימי שבנו ונבחר במה שנכון לנו, נהיה מאושרות ונצליח. אפשר לבחור ולשנות קריירה בכל גיל."

"ללמוד כל הזמן, לייצר נטוורקינג ולתת ערך. לקרוא מאמרים, ללכת לכנסים וליצור קשרים עם א.נשים מקהילות שונות. המודעות שלנו צריכה להיות נתינת ערך לקהילה ולעולם. אנו עוזרות, מעבירות את הידע והניסיון שלנו, וככל שניתן ערך ונייצר קארמה טובה בעולם, הביטחון שלנו יעלה והזדמנויות חדשות יגיעו אלינו."

פרוייקט מעניין שהיה לך כחלק מהעבודה

"תהליך ניהול שינוי ארגוני שהובלתי לפני כשנה., תהליך שלא היה לי בו ניסיון וקיבלתי אותו כאתגר, לאחר שעשינו שינוי ארגוני. למדתי על שלבי התהליך ממנהלות פיתוח ארגוני בארגון ומחוצה לו, קראתי כתבות ומאמרים, וקפצתי למים. אני מאוד אוהבת אתגרים חדשים, לבנות תהליכים חוצי ארגון ולהוציא לפועל תוכניות אסטרטגיות."

איך את צומחת ממשברים?

"מבחינתי כל משבר הוא הזדמנות לפיתוח וצמיחה. אצלי זו לא קלישאה, אני מיישמת את זה הלכה למעשה. בכל משבר אני חושבת מה אני יכולה ללמוד ממנו באופן אישי או מקצועי, ואני צומחת ומתפתחת. בתחילת הקורונה יצאתי לחופשה כפויה מהעבודה והחלטתי שזה הזמן לרוץ למרחקים ארוכים ולהפוך את המשבר להזדמנות עבורי. נרשמתי לקורס מיתוג אישי וגיבשתי את הזהות המקצועית שלי, התחלתי לכתוב על העשייה שלי, השתתפתי בקורסים, שמעתי פודקאסטים, קראתי הרבה מאמרים והעמקתי עוד את הידע שלי בתחום המומחיות שלי. עבדתי על הרצאת ההשראה שלי, 'לצחוק מכל הלב', ועל הפרויקט שלי 'ממשבר להזדמנות' ובמקביל עסקתי הרבה בנטוורקינג, הרחבתי את מעגל החברים והחברות שלי, והגיעו אלי הזדמנויות להצטרף למיזמים בעלי השפעה. וגם עשיתי את המרתון הראשון שלי."

מה את אוהבת בעבודה שלך?

"אני אוהבת את הגיוון והעניין, את התחדשות מתמדת, ואת הלמידה האינסופית על תהליכים חדשים. אני מכירה הרבה אנשים, לומדת על אינטראקציות בינאישיות ועל פוליטיקה ארגונית ומוצאת לעצמי מה נכון לי ומה לא. בעבודה שלי נדרשת הרבה יוזמה, עצמאות, הנעת תהליכים לפעולה, ואני אוהבת ליצור יש מאין ולראות איך אני מניעה אנשים וארגונים לקפיצת המדרגה הבאה."

רוצות להכיר את יפעת קצת יותר? מוזמנות להיכנס לפייסבוק שלה.

במדור נשים ועסקים מתפרסמות כתבות על עסקים שונים. לקריאת כל הכתבות במדור לחצי כאן.

יש לך עסק ותרצי שאכתוב עליך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין.
מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

חדש!!! הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה