נשים ועסקים / טובה גורקביץ'

טובה גורקביץ' היא אמנית רב תחומית. בעבר עבדה כמעצבת אופנה בעלת מותג משלה שנקרא "בוני עיצובים באופנה". מאז ומתמיד עסקה בכמה סוגי יצירה במקביל לעבודתה המקצועית, וכיום היא מנחה קורסים וסדנאות לציור מנדלות מנוקדות.

טובה גורקביץ' אמנית רב תחומית

איך העסק התחיל?

"במשך 14 שנים למדתי ולימדתי יצירה בחמר פולימרי (פימו). יום אחד ביקרתי אצל חברה מתחום הפימו שעוסקת כיום בניקוד מנדלות וזאת הייתה אהבה ממבט ראשון. למדתי באופן אוטודידקטי טכניקות וסוגים שונים של ציור מנוקד, וחקרתי לעומק את ראשית הציור המנוקד ואת משמעות המילה 'מנדלה'. כשהתחלתי לצייר מנדלות מנוקדות הרגשתי שמשהו מאוד משמעותי קורה לי. המחשבות שקטו, הנשימות הפכו עמוקות יותר, נשביתי בצבעוניות הנקודות והתרכזתי בציורן. ציירתי שעות מבלי להרגיש איך הזמן עבר והרגשתי שאת כל הטוב הזה אני רוצה להעביר לכמה שיותר נשים. על מנת לנהל עסק משלי החלטתי ללמוד אצל סימונה זלישניק ותוך כשלושה חודשים הגעתי ממצב של סדנה אחת לשבועיים, למצב של שמונה סדנאות בחודש."

כמה משפטים על העסק

"אני מציעה קורס אינטרנטי בו אני מלמדת ציור מנדלות מנוקדות, זהו מוצר הפרימיום שלי ובו אני מלמדת את העקרונות שחשובים ליצירת מנדלה שמהפנטת את עיני הצופים בה, הרגלי עבודה חשובים, תורת הצבע ועוד. יש לי גם קורס אינטרנטי למתקדמות, קורס ליצירת טריפטיכון, קורס לציור שעון בעיצוב מיוחד, קורס לציור מסיכה, מסגרת לתמונה ועוד. בנוסף, אני מציעה ערכה שלמה בת 33 פרטים לציור מנדלות מנוקדות, עם כל הציוד המקצועי הנדרש למי שרוצה להתחיל לצייר מנדלות מנוקדות וגם סטים נוספים המשמשים להשבחת ועיטור המנדלות. הלקוחות שלי הן נשים בגילאים בין 30 – 65 ואף יותר. יש לי קבוצת פייסבוק של 1,200 נשים ואני גם מציעה ייעוץ צמוד דרך הוואטסאפ למי שרוכשת קורסים."

ציור מנדלות מנוקדות

ציור מנדלות מנוקדות

מה מיוחד בגישה שלך?

"אני חושבת שכדי לצייר מנדלה מנוקדת אין צורך בידע מוקדם בציור ולא כשרון מולד, צריך רק דבר אחד, לדעת לצייר נקודה. בכל אחת מאתנו קיים הזיק ליצירה וברגע שמוצאים את הדרך אליו נוצרים דברים נפלאים. אני מאמינה שאמנות היא בריאות. סטרס, לחץ וחרדה פוגעים בגופנו ובנפשנו בעוד שהאמנות והיצירה הן זמן של שקט, זמן של החלמה ושל התחדשות הכוחות הנפשיים שלנו. מה שמניע אותי קדימה הוא הרצון לעזור לכל אחת להתחבר לעצמה, לתת לעצמה את האישור שזמן איכותי עם עצמה הוא הכרחי לבריאות טובה. אני רוצה להעניק לנשים באשר הן הזמנה לחוויה מעשירה, מרגיעה, חוויה שמרחיבה אופקים ויש שמעידות על עצם היצירה בציור מנדלות כשינוי מהותי בחייהן."

שלושה טיפים לנשים עצמאיות

"אל תוותרי על עצמך. שימי את עצמך כשווה בין כל בני הבית שלך. זו לא אגואיסטיות, זו מתנה נהדרת שאת נותנת למשפחה שלך. את כמאושרת. אם לך טוב, לכולם טוב."

"אם יש בך כמיהה, תשוקה לרעיון שיושב לך בראש זמן רב ולא מרפה, מצאי דרך לממש אותו. בחני אותו במבחן המציאות ותחתרי אליו בכל הכוח."

"אינטואיציה. יש לך את זה חזק בבטן. תקשיבי לה, בחני אותה עם חברה שאוהבת אותך. יש שם משהו נכון."

ציור מנדלות מנוקדות

ציור מנדלות מנוקדות

לקוחה מיוחדת שהייתה לך כחלק מהעבודה

"אל אחת הסדנאות שלי הגיעה מישהי כשבידה תחתיות לכוסות עליהן מצוירות מנדלות מנוקדות, והצהירה בפני, 'אני לא יודעת לצייר אני יודעת רק להעתיק תמונות ולצבוע אותן. הראיתי לחברותי את תחתיות הכוסות האלה והן התעקשו ואמרו לי שעדיף שאמשיך לצבוע ולא לצייר מנדלות'. לא אהבתי את דברי החברות כי תחתיות הכוסות כבר העידו שהיא מנקדת יפה מאוד. במהלך הסדנה עקבתי אחרי עבודתה וראיתי שבעזרת נוקדן אחד פשוט (כלי הניקוד לציור המנדלות) היא יוצרת נקודות שאמורות להיעשות עם נוקדן ייעודי לסוג הנקודות האלה. זה סוג נקודות שאני מלמדת תלמידות מתקדמות, בטח לא בסדנה ראשונה. כלומר, היא הוכיחה יכולת יוצאת דופן. הראיתי למשתתפות וחיזקתי אותה – היה לי חשוב לתת לה את האומץ והיכולת להקשיב ולהאמין בעצמה."

איך את צומחת ממשברים?

"היצירה מלווה אותי במהלך כל חיי. אני חבה לעיסוק ביצירה כל כך הרבה כי בזמן משברים, אתגרים וזמנים לא קלים, העיסוק ביצירה הוא שאפשר לי מרחב הימצאות ניטרלי אליו לא נכנסות המחשבות המטרידות. זהו זמן מדיטטיבי עם עצמי, זמן בו הסטרס יורד והמצברים מתמלאים באנרגיה חדשה וטובה."

טובה גורקביץ' אמנית רב תחומית

מה את אוהבת בעבודה שלך?

"אני אוהבת לראות איך הנשים מגיעות לסדנה – מהוססות, חוששות, כן יצליחו, לא יצליחו. במהלך הסדנה אני מנסה להבין את ייחודה של כל אישה ובעדינות והססנות רבה אני נותנת שם את נוכחותי, אם כמנחה, אם כמחזקת, אם כמשבחת, כל אחת לפי מה שנדרש לה. זה ממש כמו לרקוד עם כל אחת ולהרגיש את נשמתה. בסיום הסדנה, כשכל אחת ואחת מחזיקה בידה מנדלה שלמה עם חיוך רחב, קולות של שמחה וצחוקים ממלאים את החדר, הדינמיקה בין הנשים. זה הרווח שלי, זה הניצחון שלי."

רוצות להכיר את טובה קצת יותר? מוזמנות להיכנס לאינסטגרם ולדף העסקי ולקבוצת הפייסבוק שלה. טובה גם מזמינה אתכן לצפות בסרטון עם הדרכה ליצירת מנדלה מנוקדת.

במדור נשים ועסקים מתפרסמות כתבות על עסקים שונים. לקריאת כל הכתבות במדור לחצי כאן.

יש לך עסק ותרצי שאכתוב עליך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין.
מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

חדש!!! הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה