הטיפים / איך לאהוב את הבית ולקבל אהבה בחזרה

שירלי אבנון קרייזל היא מעצבת פנים ומסדרת בתים, בעברה מרפאה בעיסוק ומנחה קבוצות בתחום בריאות הנפש. היא הוציאה לאור את הספר "הבית האופטימי", שמציע נקודת מבט חדשה על הבתים שלנו. הוא ממליץ לנו לשחרר את השאיפה ל"בית מושלם כמו במגזינים", תוצר של עולם הרשתות החברתיות שאנחנו חיים בו, ולהציב לעצמנו יעד שפוי, מיטיב ומתגמל: לחיות בבית טוב, לפעמים טוב דיו, מטופח, תומך ואהוב כמיטב יכולתנו. אלו הטיפים של שירלי שיעזרו לנו לאהוב את הבית ולקבל אהבה בחזרה.

ליצירת קשר עם שירלי ולרכישת הספר מוזמנות להיכנס לאתר שלה או להאזין לפודקאסט בו התראיינה.

שירלי אבנון קרייזל מעצבת פנים ומסדרת בתים
צילום: שרון שטרן

איך לאהוב את הבית ולקבל אהבה בחזרה

אנחנו והבית שלנו נמצאים במערכת יחסים. לפעמים אנחנו אוהבים אותו מאד, לפעמים מאוכזבים ממנו או מתבאסים מאיך שהוא נראה, לפעמים מרגישים אשמה שלא טיפלנו בו. כמו בכל קשר, לפעמים אנחנו מצליחים להשקיע בו יותר, לפעמים פחות. ההבנה הבסיסית הזו יכולה לעזור לנו להיות קלים יותר עם עצמינו.

יש אנשים שנולדו עם דחף או צורך לסדר, נקרא להם סדרנים. יש אנשים שנולדו עם הפרעות קשב או עם בעיות התארגנות, והם נושאים על עצמם כל חייהם את שם התואר המפוקפק "בלגניסטים". רוב האנשים נמצאים איפשהו על הרצף בין סדרן למבולגן. אפשר ללמד אדם לא מסודר לסדר, אבל זה לא יהפוך לטבע שני שלו. זאת אומרת, גם אם הוא ילמד איך עושים סדר, הוא לא יהפוך לסדרן. בסדרנים טבוע דחף פנימי לסדר. הם לא יוכלו לשהות בחדר לא מסודר, לא יוכלו להתרכז בשום דבר אם יש להם בלגן מול העיניים, לא יוכלו לנשום בחופשיות. הם רק ירצו ללכת מהמקום, או לסדר אותו.
עצם ההכרה בפערים האלה כבר יכולה לשנות את היחסים בין בני הבית.

טיפול בבית הוא  עניין יום יומי בדיוק כמו שטיפול בעצמנו הוא יום יומי. כמו שאנחנו מתקלחים כל יום ומצחצחים שיניים כל יום, ולא מנהלים עם עצמינו משא ומתן אם כן או לא לצחצח שיניים – כך גם עם הטיפול בבית. ברגע שהפעולה היא יומיומית אפשר לשמור על חיים שפויים בבית נעים ותומך.

"בדיוק כמו לנו, גם לבית יש מצבי צבירה שונים. כמו שאנחנו לא נראים אותו דבר כשאנחנו יורדים עם הכלב לטיול וכשאנחנו הולכים למסעדה חגיגית – גם הבית יכול להסתפק בשגרה במראה יום יומי שהוא "טוב דיו", ולהפוך מטופח וחגיגי יותר רק כשבאים אורחים.

המילה "סדר" היא מילה שמייצרת הרבה פעמים התנגדות. נסו לבחור במילים מיטיבות שמניעות אתכם יותר בקלות לפעולה. מילים כמו "להחזיר למקום" ו"לתת תשומת לב לבית" הן מילים נעימות שמייצרות פעולה ממקום רך וחומל.

ליצירת קשר עם שירלי ולרכישת הספר מוזמנות להיכנס לאתר שלה או להאזין לפודקאסט בו התראיינה.

במדור הטיפים מתפרסמות כתבות עם טיפים בנושאים שונים. ההמלצות ניתנות על ידי נשות מקצוע שמתראיינות למגזין, מובאות כלשונן ואין המגזין נושא כל אחריות על תוכן או טיב ההמלצה. לשאלות נוספות מוזמנות לפנות לבעלת העסק. לקריאת כל הטיפים במדור לחצי כאן

יש לך עסק ותרצי לכתוב את הטיפים שלך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין ולשלוח הצעת מחיר. מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה