הטיפים / המלצות לטיפול בתינוק עם החזרה הביתה אחרי הלידה

סנדרה וולפסון היא מדריכה להתפתחות תינוקות בשיטת צעד ראשון ולעיסוי תינוקות מהעמותה הבינלאומית לעיסוי תינוקות IAIM. מתמחה ברפלקסולוגיה, בוגרת תואר ראשון בחינוך ובעלת תעודת הוראה. סנדרה מעבירה סדנאות ושיעורים פרטים בהתפתחות, עיסוי ורפלקסולוגיה לאימהות, אבות והורים. אלו הטיפים של סנדרה להורים, שיעזרו בחזרה הביתה עם התינוק.

ליצירת קשר עם סנדרה מוזמנות להיכנס לאינסטגרם או לפנות אליה בטלפון 054-5800681.

סנדרה וולפסון התפתחות תינוקות
צילום: לב סלוצקי

טיפים להורים לחזרה הביתה עם התינוק

התקשורת בבית מאוד חשובה. דברו אל התינוק שלכם במילים פשוטות, בג׳יבריש (קישקושים) והבהרות, חייכו אליו – כי הפנים שלכם זה הצעצוע הכי טוב בתחילת החיים. שימו לב גם לתקשורת בינכם. זה טבעי שיש בין בני זוג חילוקי דעות, לכן תשתפו את בן/בת הזוג בטיפול בתינוק ובמחשבות שלכם, אל תתביישו להגיד מה אתם צריכים כדי לא להגיע למצב של ״סיר לחץ".

מגע הוא צורך בסיסי בדיוק כמו מזון. אל תפחדו להחזיק את התינוק בידיים, להיפך – תערסלו אותו קרוב. המגע שלכם מקנה לתינוק ביטחון בתחילת החיים. לכן, ההמלצה היא להוסיף לשגרת היום עיסוי תינוקות ובלי שתשימו לב הוא יגדל יסתקרן וירצה להתנסות בעצמו.

אל תפחדו להניח כבר מלידה את התינוק על הבטן בהשגחה. השכיבה על הבטן מאפשרת לתינוק ביטחון כי כך התינוק שומר על הכפיפה העוברית שחווה ברחם. הוא פחות חשוף לגירויים ולכן יש לו את האפשרות להיחשף לעולם בצורה הדרגתית ונעימה. אם לתינוק יש קושי לשכב על הבטן תתחילו מהגב, תעניקו לו מגע עמוק (נוכח) על-ידיי מעיכות, טפיחות, שפשופים בבית החזה כדי לרכך אותו ורק אז תעבירו לבטן.

התמודדות עם גזים. בתקופה הראשונה לחיים התינוק יכול לסבול מקוליק, בשם המוכר יותר – גזים. כדי להתמודד עם גזים, ספקו לתינוק שלכם תנועה. למשל, כשהתינוק שוכב על הגב הניחו יד אחת מתחת לאגן וביד השנייה החזיקו את הרגלים ותעשו סיבובי אגן, אופניים או הפניית שתי הרגלים לכיוון הבטן. גם רפלקסולוגיה יכולה מאוד לעזור להתמודדות עם גזים וכאבי בטן.

אל תשבו בבית לאחר הלידה. צאו לטיול עם עגלה, לכו לסדנאות כדי לקבל כלים נוספים, תקיפו את עצמכם בהורים שנמצאים במצב דומה. בסדנה לאימהות אנחנו מנרמלות את מה שעוברות האימהות ביומיום, לומדות להתמודד עם בכי, גזים, שינה ועוד.

אם ילדת לאחרונה ואת מאזור הדרום, מוזמנת להצטרף לקהילה שלנו – מיזם ״בואי אמא״, שבמסגרתו אנחנו נפגשות להעביר את הזמן בנעימים באוויר הפתוח יחד עם הבייבי וקפה חם. בנוסף יש לנו קבוצת וואטסאפ לשיתוף והתייעצות עם צוות מומחיות מכל התחומים הנחוצים עבורך בדיוק בתקופה המורכבת הזו. ליצירת קשר עם סנדרה מוזמנות להיכנס לאינסטגרם או לפנות בטלפון 054-5800681.

במדור הטיפים מתפרסמות כתבות עם טיפים בנושאים שונים. ההמלצות ניתנות על ידי נשות מקצוע שמתראיינות למגזין, מובאות כלשונן ואין המגזין נושא כל אחריות על תוכן או טיב ההמלצה. לשאלות נוספות מוזמנות לפנות לבעלת העסק. לקריאת כל הטיפים במדור לחצי כאן

יש לך עסק ותרצי לכתוב את הטיפים שלך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין ולשלוח הצעת מחיר. מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה