הטיפים / בנייה ועיצוב של מצגת מנצחת

רוית נדלר בונה ומעצבת מצגות עסקיות לארגונים ולפרטיים – מצגות שיווק, משקיעים, השקות, להרצאות ולכל מטרה אחרת. בשנים האחרונות יצרה רוית מאות מצגות לחברות בתחומי אנרגיה, חינוך, רפואה, שוק ההון, ביטחון, היי-טק, בנייה ועוד. במקצועה רוית היא מנהלת תקשורת שיווקית ותקשורת פנים ארגונית, עם ניסיון בארגונים גדולים. המומחיות שלה היא קודם כל עבודה על התוכן, חידוד המסרים, דיוק הסדר של הסיפור בהתאם למטרות ולקהל היעד ורק אחר כך עיצוב יצירתי בסגנון נקי ולא עמוס, כך שהמסרים יועברו בצורה הטובה ביותר שתשאיר חותם על הקהל.

לייעוץ וקבלת הצעת מחיר וליצירת קשר עם רוית מוזמנות להיכנס לאינסטגרם ולדף העסקי שלה, לפנות במייל או בטלפון 050-7436753.

רוית נדלר בונה ומעצבת מצגות עסקיות
צילום: אורטל אקרמן

טיפים לבנייה ועיצוב של מצגת מנצחת

בעולם העסקי הדינמי, אנחנו חייבות להקפיד על כל ההיבטים של העברת מסרים – החוצה ופנימה, בכל צורות המדיה והתקשורת ולכל סוגי הקהלים. בנוסף, אנחנו בעידן של קשיי קשב, הכל מהיר ולרובינו יש תחושת FOMO… אנחנו רוצות שהקהל יהיה מרותק אלינו בזמן הפרזנטציה ויהיה מרוכז כמה שאפשר. לכן, מצגת מעולה היא לא רק מצגת יפה ויצירתית, אלא מצגת עם מסרים מדויקים שמשרתים את מטרותינו (בין אם אנחנו עצמאיות או חלק מארגון), שמשאירה חותם ומניעה לפעולה.

האתגר: להפוך טקסטים לסיפור ויזואלי מעניין, פשוט וממוקד – כדי שהמסר יעבור ברור ומהר וישאיר חותם. ישנם הרבה טיפים לבנייה ועיצוב מצגת מנצחת, להלן חמישה מבין החשובים.

הכירי את הקהל שלך. מה המאפיינים שלו? מה מעניין אותו? מה הוא צריך ממך? מה נקודות הכאב שלו?
יש הבדל אם מדובר בנוער או בגיל השלישי, בקהל רחב או בעסקי. אחרי שתגדירי את הקהל, תוכלי לבנות את התוכן והמסרים שיהיו הכי מדויקים עבורו.

הגדירי את המטרה ובהתאמה את המסר המרכזי. אם לא הגדרת מטרה לא תגיעי לשום מקום… אחרי שהגדרת מטרה תגזרי ממנה את המסר המרכזי שאת רוצה להעביר. כל טקסט או עזר ויזואלי שתבחרי בהמשך אמור להיות רלוונטי ותומך במסר המרכזי ומסרי המשנה. מה שלא – אין טעם שיהיה במצגת.

עיצוב נקי, נעים לעין ויצירתי. שקפים לא עמוסים, את רוצה שהקהל יקשיב לך ולא יקרא מהשקף, נכון? אחידות בצבעים, בפונטים ובנראות הכללית כדי לתת תחושה מקצועית בהתאם לשפת המותג שלך. ויזואליזציה – הוספה של תמונות, תרשימים וגרפים מחזקים את המסר והופכים את המצגת למושכת ויצירתית. הדגשה של נתונים חשובים / מילות מפתח, לא להתבייש להשתמש בפונט גדול /צבע בולט.

כמה שפחות רשימות מכולת וכמה שיותר שימוש באינפוגרפיקה – ייצוג חזותי של מידע, נתונים או ידע שנועד להפוך מידע מורכב למובן ונגיש יותר לקהל, ולא להיסחף עם אפקטים ומעברי עמודים דרמטיים וקופצניים מדי, אלא בהתאמה לסיפור.

רוית נדלר בונה ומעצבת מצגות עסקיות

רגש רגש רגש. שימוש ברגש חשוב גם במצגות עסקיות, לא רק בסיפורים אישיים. למה? כי תמיד אנחנו מציגים בפני בני אדם, ובני אדם מונעים מרגש. שימוש ברגש במצגות יכול להיות דרך רבת עוצמה להתחבר לקהל שלך, ליצור הזדהות ולהפוך את המסר שלך לבלתי נשכח. בנוסף, ניתן להשתמש ברגשות שונים כדי ליצור תחושת דחיפות או התרגשות, מה שיכול לעזור להניע את הקהל שלך לפעול או לעשות שינוי. איך עושים זאת? באמצעות פתיחה חזקה, הצגת נתון מרשים או אנקדוטה אישית קצרה, תמונות מיוחדות ולא בנאליות, סרטונים מרגשים (שרלוונטיים למסר כמובן), הצגת נתונים ממחקרים שיכולים להרתיע / להלחיץ / לעורר מחשבה וגם הומור, שיוצר חיבור, מעלה חיוך וככה בטוח אנשים יזכרו אותך.

מעורבות עם הקהל. את לא במונולוג… תעצרי מדי פעם ותעודדי את השתתפות הקהל על ידי שאילת שאלות, שימוש בכלים אינטראקטיביים כגון סקרים, חידונים וכד'. גם זה דורש תכנון מוקדם במצגת – היכן לעצור ולשאול שאלה, היכן לשלב סקר או חידון וכד'. את יכולה לעשות לעצמך סימנים בתוך המצגת שיזכירו לך.

לייעוץ וקבלת הצעת מחיר וליצירת קשר עם רוית מוזמנות להיכנס לאינסטגרם ולדף העסקי שלה, לפנות במייל או בטלפון 050-7436753. בעמוד העסקי של רוית תוכלו לצפות בסרטונים עם מומחים שונים בתחומי פרזנטציה, העברת מסרים, עמידה מול קהל ועוד ולהעמיק את הידע שלכן.

במדור הטיפים מתפרסמות כתבות עם טיפים בנושאים שונים. ההמלצות ניתנות על ידי נשות מקצוע שמתראיינות למגזין, מובאות כלשונן ואין המגזין נושא כל אחריות על תוכן או טיב ההמלצה. לשאלות נוספות מוזמנות לפנות לבעלת העסק. לקריאת כל הטיפים במדור לחצי כאן

יש לך עסק ותרצי לכתוב את הטיפים שלך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין ולשלוח הצעת מחיר. מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה