הטיפים / גיל מעבר בריא ומלא בתשוקה והגשמה

לינה מרים שלו עוסקת בבריאות והגשמה של נשים באמצע החיים. היא מטפלת עם וותק של מעל 20 שנה, מנחה תהליכים קבוצתיים של נשים באמצע החיים, עו"ס בעלת תואר שני בהכשרתה, רפלקסולוגית בכירה, מטפלת גוף נפש, זמרת ומרפאה בקול. בעשור האחרון לינה חוקרת ומעמיקה לתוך העולמות של נשים ובשנים האחרונות בעיקר נשים באמצע החיים. היא מאמינה שהתקופה הזו עבור כל אישה יכולה להיות פוטנציאל לצמיחה אדירה. לינה היא זמרת יוצרת ייחודית והיא מביאה את כל השילובים האלה של ידע עצום בכל הקשור לגוף-נפש של נשים, נסיון רב כמטפלת וכמנחה ואת הקול הייחודי בעל יכולות ההרגעה שלה לתוך התהליך "במעבר אלי" – תהליך עומק מקיף לנשים באמצע החיים.

בכתבה הזו לינה מעניקה לכן נשים יקרות, שחצו את ה- 40 מתוך נסיונה רב השנים בעבודה עם נשים את חמשת העקרונות החשובים ביותר לגיל מעבר בריא ומלא בתשוקה והגשמה. ארבעת העקרונות הראשונים מתבססים על ארבעת יסודות הבריאה: אדמה, מים, אש ואוויר.

ליצירת קשר עם לינה ולמידע על תוכנית "במעבר אלי – תהליך עומק מקיף לנשים באמצע החיים" מוזמנות להיכנס לאתר.

לינה מרים שלו בריאות והגשמה
צילום: רונית ולפר

איך לעבור את שער גיל המעבר זקופה, בריאה ומלאת תשוקה?

גיל מעבר הוא במהותו אבדן איזון לצורך יצירת איזון מחודש. הסיבה לכך שגיל המעבר בחברה המערבית כל כך קשה היא ההתרחקות שלנו מן הטבע וחיים בקצב ובאופן שלא תומך במערכת ההורמונלית שלנו. ההסתכלות על גיל המעבר דרך ארבעת יסודות הבריאה מקרבת אותנו להבנה של מה צריך לעשות כדי להתאזן מחדש:

לחזק אדמה. אדמה מסמלת גם את הגוף הפיזי ובתוך הגוף את רצפת האגן. נשים רבות מדווחות על גיל המעבר כרעידת אדמה. כל החיים משתנים, התפיסות, האמונות, הצרכים. אחת הדרכים להחזיר את תחושת האיזון היא לחזק את האדמה, דהיינו את רצפת האגן.

הנה תרגיל פשוט לחיזוק רצפת האגן: שכבי על מזרן יוגה. רגליים כפופות בפיסוק, כפות רגליים על הרצפה. קחי שאיפה עמוקה ואספי את רצפת האגן הכי חזק שאת יכולה (כמו להתאפק לפיפי) באותו זמן גלגלי את האגן לכיוון הבטן, כך שהמותנית נצמדת אל הרצפה. החזיקי 6 נשימות ושחררי. חזרי על התרגיל 3 פעמים.

להרגיע את המים. מים משולים לעולם הרגשי שלנו, שהופך סוער מאוד בגיל המעבר. אנחנו חוות תהפוכות רגשיות קיצוניות ולעתים ממש לא מזהות את עצמינו. חשוב שנלמד לתת ביטוי "בונה" לרגשות שלנו, גם לקשים שביניהם – הזעם, הכאב. אתן כאן טיפ אחד לביטוי רגשי מיטיב: עמדי עם רגליים פסוקות והקפיצי את כל הגוף, כך שהעקבים טופחים מעט על הרצפה, תוך כדי ניעור של ידיים וכתפיים. עשי כך 5 דקות תוך השמעת קול ואז קחי דף ועט ושפכי על הדף את כל מה שעולה – מחשבות, רגשות. מבטיחה לך שתחושי הקלה אדירה.

להעצים את האש. אש היא הביטוי שלנו לתשוקה ויצירה. כל נושא התשוקה בגיל המעבר משתנה לעתים בקיצוניות. נשים רבות מתלוננות על אבדן תשוקה הן ברמה המינית והן ברמת העשייה בחייהן.

כדי להחזיר את התשוקה לחיים שלנו בגיל המעבר חשוב לעשות שני דברים: הראשון – להתחבר מחדש לחושים שלנו, לדוגמא לשמוע מוזיקה מענגת, לעשות עיסוי חושני, והשני – להירגע. תשוקה בגיל המעבר תלויה מאוד ברמת הרוגע בגוף. עשי מדיטציה לפני שינה כדי להביא את הגוף למצב של רגיעה באופן קבוע.

לטהר את האוויר. אוויר משול לרוח, לתודעה שלנו כלומר לאיכות המחשבות שלנו – אמונות, פחדים, דפוסי חשיבה. האמונות שלנו לגבי התבגרות וזקנה מנהלות אותנו כל עוד אינן מודעות, לכן העצה שלי היא להתחיל להציף אמונות ודפוסי חשיבה לבד או במסגרת תהליך טיפולי. ככל שנציף יותר דברים אל האור, נתבונן עליהן ונעבד אותם, כך הם ינהלו אותנו פחות בהמשך חיינו.

לקבל את מה שיש. טיפ מסכם – ככל שנגדיל את יכולת הקבלה שלנו לכל מה שמגיע – לגלי החום, לקשיי השינה, לקמטים וגם לחכמה, לנסיון, ליצירתיות – כך ניטיב לעבור את הגיל הזה בטוב וגם הגוף יירגע לתוך השינוי מהר יותר, מאשר במצב שבו אנחנו נלחמות בעצמינו ובשינויים שאנחנו חוות.

ליצירת קשר עם לינה ולמידע על תוכנית "במעבר אלי – תהליך עומק מקיף לנשים באמצע החיים" מוזמנות להיכנס לאתר. לקבלת ערכה דיגיטלית עם מדיטציות וכלים נוספים מעולם גוף-נפש ורפלקסולוגיה לטיפול עצמי לכל המורכבות של גיל המעבר לחצו כאן: ערכת עזרה ראשונה לנשים בגיל המעבר.

במדור הטיפים מתפרסמות כתבות עם טיפים בנושאים שונים. ההמלצות ניתנות על ידי נשות מקצוע שמתראיינות למגזין, מובאות כלשונן ואין המגזין נושא כל אחריות על תוכן או טיב ההמלצה. לשאלות נוספות מוזמנות לפנות לבעלת העסק. לקריאת כל הטיפים במדור לחצי כאן

יש לך עסק ותרצי לכתוב את הטיפים שלך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין ולשלוח הצעת מחיר. מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה