הטיפים / ניהול הורות משותפת בנועם

הילה רוזנברג היא עובדת סוציאלית ומדריכת הורים, המתמחה ביישוב סכסוכים במשפחה, גישור ותיאום הורי. הילה מנחה קבוצות, מרצה ומלווה אנשים ביציאה ממשברים. בימים אלו היא פותחת יחד עם שותפתה מורן סיגמן קורס תיאום הורי למגשרי משפחה מטעם ביה"ס להכשרה "המגשרים" של הילה מאור. אלו הטיפים של הילה לניהול ההורות המשותפת בנועם וללא פגיעה בילדים.

ליצירת קשר עם הילה מוזמנות להיכנס לאתר, לאינסטגרם ולקבוצת הפייסבוק שלה.

הילה רוזנברג מדריכת הורים

טיפים לניהול ההורות המשותפת בנועם וללא פגיעה בילדים

תיאום הורי זו פרקטיקה שמקורה בארה"ב. היא מסייעת להורים גרושים לנהל את ההורות המשותפת שלהם בנועם וללא פגיעה בילדים, ומשפרת את התקשורת הלקויה בין הורים בקונפליקט. לעיתים אחד מההורים מעוניין בסיוע מקצועי, והשני מתנגד לכך. הילדים המשותפים ממשיכים להיפגע, וההורה מוצא עצמו מיואש וזקוק לסיוע מידי. הטיפים שהכנתי לכם היום עוסקים בדיוק במקרים אלו, ומיועדים לכל הורה שרוצה לגייס את ההורה השני להליך של תיאום הורי ומתקשה בכך.

מקדו (בראש ובראשונה) לעצמכם – מה הייתם רוצים להשיג בתהליך של תיאום הורי ומדוע אתם חושבים שהוא יכול לסייע לכם. לאחר מכן צמצמו את הרשימה לאינטרסים שקשורים לילדים בלבד. זכרו כי במצב בו אתם נמצאים, שניכם לא מעוניינים ב"טיפול זוגי" שקשור לתקשורת ביניכם אלא לעבוד אך ורק על מה שקשור לילדים. במקרים של תקשורת הורית לקויה, לצערי הדרכות הורים פחות מסייעות משום שחלק ניכר מהבעיה היא הקונפליקט בין ההורים ויש לדעת איך לעבוד עימו.

חשבו מה יש לילדים המשותפים להרוויח מתהליך תיאום, ואיך הם נפגעים היום מהתקשורת ההורית הלקויה ביניכם.

תכננו פניה יצירתית להורה השני – כל אחד מכם מכיר את הגרוש.ה שלו הכי טוב. ככל הנראה אתם גם יודעים בתוך תוככם מהי הדרך הטובה ביותר ליצור איתו.ה קשר ולהצליח לדבר כמו בני אדם. אם בנקודה הזו חשבתם לעצמכם שדבר כזה הוא לא אפשרי, כנראה שיש פה בעיית אמון קשה. למרות זאת, אתם חייבים להבין שלוותר זו לא אופציה, כי מי שנפגע הוא הדבר הכי חשוב לכם בעולם – הילדים.

לאחר מכן הכינו את עצמכם לשיחה. מקדו את כל מה שכתבתם עד כה בצורה חדה שתבהיר להורה השני שהסיבה היחידה שאתם חפצים בתיאום הוא סיוע לילדיכם שככל הנראה מראים סימני פגיעה מורכבים ומתמשכים עקב היחסים ביניכם.

נושא התשלום – נושא מורכב ביותר. באופן קלאסי התשלום אמור להתחלק בין שני ההורים, אך אם הדבר היחיד שמפריד ביניכם לבין סיוע לילדים שלכם הוא הכסף ואתם יכולים לעמוד בתשלום בעצמכם – אני הייתי חושבת על זה לעומק. ההנחה שלי היא שהמצב הכלכלי שלכם לא זהה. אבל במצב של תקשורת לקויה, אין שימוש מתמיד בהיגיון. לכן, קודם כל זכרו שלפעמים לשלם זה קשה מאוד בטווח הקצר, אך זה יכול לייצר רווח ורווחה לטווח הארוך. קרוב לוודאי שכבר הוצאתם סכום כסף לא מבוטל על ילדיכם לאורך הזמן, ויכול להיות שהרבה ממנו הוקדש לטיפול עקב הפגיעות הפסיכולוגיות הקשות שהסכסוך ביניכם גורם. דעו שמנעד המחירים של המתאמים ההוריים רחב, ויכול להיות ששווה לחפש מישהו שתוכלו לעמוד בתשלום אליו אפילו לבדכם. ייתכן מאוד וזה יגייס את הצד השני, ובתוך תהליך התיאום עצמו תוכלו להיעזר במתאם כדי לשוחח יחדיו על הנושא ולשנות אותו.

לסיום, אומר משהו שעלול להישמע קלישאתי אך הוא נכון. האדם הזה, שכעת אתם מרגישים שהוא האויב הכי גדול, היה ככל הנראה בעבר אחד האנשים הקרובים אליכם ביותר. החיים משתנים, דברים קורים, אבל חשוב לזכור שפעם הצלחתם לתקשר. לכן, האמינו בעצמכם שיש לכם את הכוח להצליח להגיע אליו גם עכשיו, בייחוד שהנושא הוא האינטרס המשותף והטהור ביותר של שניכם- הילדים.

ליצירת קשר עם הילה מוזמנות להיכנס לאתר, לאינסטגרם ולקבוצת הפייסבוק שלה.

במדור הטיפים מתפרסמות כתבות עם טיפים בנושאים שונים. ההמלצות ניתנות על ידי נשות מקצוע שמתראיינות למגזין, מובאות כלשונן ואין המגזין נושא כל אחריות על תוכן או טיב ההמלצה. לשאלות נוספות מוזמנות לפנות לבעלת העסק. לקריאת כל הטיפים במדור לחצי כאן

יש לך עסק ותרצי לכתוב את הטיפים שלך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין ולשלוח הצעת מחיר. מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה