הטיפים / התחלה טובה של שנת הלימודים

אתי ענבל סגרון מנהלת את המרכז הרב-תחומי "המיגדלור" ברחובות, מטפלת ומלווה ילדים ונוער עם הפרעת קשב ולקויות למידה. אלו הטיפים של אתי להתחלה טובה של שנת הלימודים.

ליצירת קשר עם אתי מוזמנות להיכנס לאתר ולדף העסקי שלה. ניתן לפנות גם במייל או בטלפון 052-4329967.

אתי סגרון הפרעת קשב וריכוז
צילום: עמליה לוקאש

טיפים להתחלה טובה של שנת הלימודים

שנת הלימודים החדשה מתחילה בעוד כמה ימים וזה הזמן להיזכר איך ללמוד. הטיפים האלו יתנו לכם כלים לעזור לילדיכם ומיועדים לילדים ונוער בגיל יסודי וחטיבה. אם תעקבו אחרי הטיפים ותלמדו את התלמיד שלכם להתנהל בהתאם, תראו תוצאות טובות – ילד מרוכז, לומד, רגוע. אז שתהיה שנה טובה ומוצלחת!

בואו נזכיר למוח לזכור. ניקח כדור מספוג או מחומר אחר, ונעמוד מול הילד או הילדים שלנו במעגל. יחד נחליט על נושא המשחק, כמו למשל מילים בנושא רהיטים, פירות, ירקות, ועוד… כל אחד זורק לשני את הכדור תוך כדי אמירת המילה בנושא שהחלטתם, כשמטרת המשחק היא לעודד שליפה מן הזיכרון ושליפה מהירה. שחקו בו כל יום שני סיבובים.

בואו נזכיר למוח לחשוב. נבחר משחק: דמקה, שח מט, הרמז, או כל משחק שמצריך מחשבה. אפשר גם למלא תשבצים, מבוכים, תפזורות, הכל בהתאם לגיל הילד. מטרת המשחק: להתחיל להרגיל את המוח לחשוב. שחקו בכל יום במשחק אחר לפחות במשך רבע שעה.

בואו נזכיר לתלמיד שלנו את הקריאה. בחרו יחד ספר עם סיפור מעניין בהמשכים, קראו בכל יום עמוד או שניים, בהתאם לרצונו של הילד. חשוב שהילד ייהנה ולא ירגיש שמכריחים אותו. אם הוא מתקשה בקריאה, התחלקו בקריאה, כל אחד יקריא שתי מילים.

בואו נזכיר לתלמיד שלנו לכתוב. אפשר לנסות משחק כתיבה נחמד: לוקחים שעון חול, או מכוונים שעון עצר בנייד על שלוש דקות, מחליטים על אות, למשל: האות א'. כל אחד יכתוב על דף הכי הרבה מילים שמתחילות באות א' בשלוש דקות. בודקים את המילים, סופרים כמה יצא ומכריזים על המנצח. השתדלו לתת לתלמיד שלכם לנצח בשביל המוטיבציה.

בואו נזכיר לתלמיד שלנו איך יושבים בכתה או להכין שיעורי-בית. זה דורש הכנה מסוימת, ואם תעקבו אחרי ההכנה תראו שיפור ויכולות נהדרות. מתחילים את הבוקר בקפיצה על טרמפולינה לעשר דקות, ממשיכים למקלחת חמה וממריצה (גם בחורף), מתלבשים בבגדים שהוכנו ערב קודם ואוכלים ארוחת בוקר המכילה חלבון, טוסט או לחם, ירקות ושתייה. כשלומדים בבית או מכינים שיעורי בית, עושים כל 20 דקות הפסקה. קמים, מנערים את הרגליים או מתהלכים קצת, אוכלים פרי או חטיף קטן, שותים מים וממשיכים ללמוד.

ליצירת קשר עם אתי מוזמנות להיכנס לאתר ולדף העסקי שלה. ניתן לפנות גם במייל או בטלפון 052-4329967.

במדור הטיפים מתפרסמות כתבות עם טיפים בנושאים שונים. ההמלצות ניתנות על ידי נשות מקצוע שמתראיינות למגזין, מובאות כלשונן ואין המגזין נושא כל אחריות על תוכן או טיב ההמלצה. לשאלות נוספות מוזמנות לפנות לבעלת העסק. לקריאת כל הטיפים במדור לחצי כאן

יש לך עסק ותרצי לכתוב את הטיפים שלך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין ולשלוח הצעת מחיר. מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה