נשים ועסקים / טניה אלפרין

טניה אלפרין היא אדריכלית, בעלת סטודיו לעיצוב פנים TADESIGN בקרית מוצקין. היא מתמחה בעיצוב ותכנון דירות ובתים פרטיים. מלווה משפחות שרוכשות דירות קבלן משלב התוכניות על הנייר ועד לקבלת מפתח, מנהלת שיפוצים בסדרי גודל שונים. טניה מאמינה שבית צריך להיות קודם כל נוח ופרקטי ואחרכך גם כמובן מעוצב.

טניה אלפרין סטודיו לעיצוב פנים
צילום: AD STUDIO

איך העסק התחיל?

"עבדתי כשכירה במשך 9 שנים במשרד אדריכלים ידוע, שמתמחה בוילות ובתי יוקרה. אהבתי מאוד את העבודה והפרויקטים שם אבל אחרי שילדתי את בני השני ניתאי, החלטתי שזה הזמן שלי להתפתח ולהגשים את החלומות שלי."

כמה משפטים על העסק

"הלקוחות שלי הם אנשים שמחפשים אשת מקצוע שתוכל לתרגם את הצרכים, הרצונות והחלומות שלהם לתוכניות ממשיות. התוכניות שלי תמיד מלוות בהדמיה ברמה מאוד גבוהה, שממחישה את השינוי המיוחל ולא משאירה ללקוח שום ספקות או תהיות לגביי איך העיצוב יראה ובכך בעצם מפחיתה הרבה מתח וחרדה בתקופה מלחיצה זו. אני מלווה את הלקוחות בכל שלב, מגיעה לפיקוח בשלבים קריטיים של הפרויקט, עוזרת בבחירת החומרים, ריהוט, אקססוריז לבית ובסוף הפרויקט, אחרי שכל האלמנטים שנבחרו, עוצבו, הורכבו והתוקנו אני מגיעה כבונוס ליום סידור ואירגון שבו אני נותנת את הטאץ' האישי שלי ובכך משלימה את כל חלקי הפאזל לידי יצירה הרמונית אחת." ליצירת קשר עם טניה מוזמנות להיכנס לאינסטגרם ולדף העסקי שלה.

צילום: הדמיה
טניה אלפרין סטודיו לעיצוב פנים
צילום: שירה רוטקופף

מה מיוחד בגישה שלך?

"בשל היותי אדריכלית אני שמה דגש מאוד חזק על תכנון. אני מתייחסת לעיצוב פנים כמו לאדריכלות. כל פרויקט שלי זוכה לתוכניות מאוד מפורטות, חתכים, פריסות וחשיבה על פרטים הכי קטנים. זה לא שאני חושבת שעיצוב פחות חשוב, אני חיה ונושמת עיצוב, אבל מבחינתי תכנון נכון הוא הבסיס להכל."

טיפים לנשים עצמאיות

"לא להתבייש לבקש עזרה, לשאול שאלות, להתייעץ. העולם המודרני מאוד מתקדם בחומרים, שיטות חדשניות ועוד. אי אפשר ללמוד את כל נושא העיצוב. קיימים יועצים בתחומים רבים ואנשי מקצוע שעובדים בשטח ולרוב יודעים הכי טוב איך ליישם את החומר/שיטה ואת הפרקטיות/כדאיות. כמעט בכל פרויקט אני נתקלת בחידושים שלא נעשו בפרויקט הקודם ושמחה תמיד ללמוד מהם ולהחכים בנושא."

"אני ממליצה מאוד לקבל ליווי עיסקי. כל עצמאי יודע שעליו לחבוש מספר כובעים על מנת להצליח. הוא לא יכול להיות רק נותן שירות הוא חייב גם ללמוד לשווק, לבדל את עצמו – מיומניות מאוד חשובות שלצערי לא מלמדים בשום אקדמיה. כל עסק זקוק ליעוץ, הכוונה ולהסתכלות חיצונית אל תוך העסק ולכן מנטור עיסקי הוא הכרחי מבחינתי."

"תשריינו זמן ביומן לכל פעילות. חוגים של הילדים, זמן למטלות בית ואפילו זמן איכות עם הבעל! מה שלא רשום ביומן לא יתקיים."

טניה אלפרין סטודיו לעיצוב פנים
צילום: שירה רוטקופף
טניה אלפרין סטודיו לעיצוב פנים
צילום: פרל אלכסנדר

לקוחה מיוחדת שהייתה לך כחלק מהעבודה

"לקוחה פנתה אליי לעיצוב והום סטיילינג של דירה. הדירה שימשה כמשרד של אביה, הוא יצא לפנסיה וסגר את המשרד וחלם על להפוך את משרדו לבית עבורה ועבור 2 ילדיה. היא הדגישה שהיא צריכה רק עיצוב כי התכנון כבר נעשה ע"י מהנדס. ביקשתי ממנה לראות את התוכניות וחשכו עיניי. התכנון היה פשוט גרוע. חדרים חשוכים כתוצאה מהצבה לקויה של ריהוט, חדר אמבטיה לא פרופורציונלי לגודל דירה, כלים סניטריים נראו שפשוט הוצבו בו באקראיות ללא תכנון וגולת הכותרת – על מנת להיכנס לחדר משחקים (ממ"ד) היה דרוש לעבור דרך ח.שינה ילדים. כלומר חדר בתוך חדר. דמיינתי את איכות חייה וילדיה בתוך בית כזה והרגשתי שמחובתי להתריע בפניה ולהזהיר אותה גם אם הדבר ירתיע אותה מלהשתמש בשירותיי. שלחתי לה מסמך מפורט עם הסבר על כל חלל ומה הבעיתיות בתכנון שלו. כמובן שהיא מאוד הודתה לי וביקשה שאתכנן לה את דירתה וגם אעצב אותה."

איך את צומחת ממשברים?

"קודם כל חשוב להבין שמשבר הוא נקודת שפל זמנית, שממנה רק ניתן לעלות. חשוב לנתח את הסיטואציה ולהבין מה ניתן ללמוד, ליישם ולבצע כדי לא להיקלע לאותה סיטואציה בעתיד."

טניה אלפרין סטודיו לעיצוב פנים
צילום: שירה רוטקופף
טניה אלפרין סטודיו לעיצוב פנים
צילום: שירה רוטקופף

מה את אוהבת בעבודה שלך?

"רוב האנשים מגיעים בחשש לשיפוץ ואני אוהבת לראות איך לאט לאט מתקלפות עוד שכבות של לחץ ומתח ולקראת הסוף מרגישים ממש את ההתרגשות שלהם. מרגש אותי במיוחד לראות מה עושה השינוי המיוחל למשפחה ולהתנהלות שלה – איך פתאום האנשים אוהבים להיות יותר בבית, לארח ולהנות מזמן משפחה."

מה השאיפות שלך בעסק?

"להיות הכי טובה במה שאני עושה, להנות גם מהתהליך וגם מהתוצאה, להגשים את עצמי, ולשמש דוגמה והשראה לילדי."

רוצות להכיר את טניה קצת יותר? מוזמנות להיכנס לאינסטגרם ולדף העסקי שלה.

במדור נשים ועסקים מתפרסמות כתבות על עסקים שונים. לקריאת כל הכתבות במדור לחצי כאן.

יש לך עסק ותרצי שאכתוב עליך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין.
מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

חדש!!! הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה