נשים ועסקים / תמר לב ארקין

תמר לב ארקין היא בעלת "רגעים – כי אפשר לאצור את הזמן", עסק למיון תמונות ועיצוב אלבומים. החזון שלה הוא לעזור לאנשים להחזיר את השליטה על מאגר התמונות שלהם ולהנות מחוויות הדפדוף בזיכרונות שלהם על הספה ולא דרך המסך.

תמר לב ארקין עסק מיון תמונות ועיצוב אלבומים

איך העסק התחיל?

"לפני כעשור, לאחר לידתו של בני האמצעי, עזבתי משרת ניהול בתחום הפיננסי, במטרה להיות אמא נוכחת יותר. כעשרה חודשים לאחר שבני נולד, אבא שלי מת מדום לב תוך כדי רכיבה על אופניים. אבא שלי היה מקור להשראה עבורי. כבר מתקופת הילדות ספגתי ממנו את האהבה ואת היכולת לאצור זיכרונות. בעקבות הרצון להמשיך את דרכו והאהבה להנצחת רגעים, נולד העסק שלי."

כמה משפטים על העסק

"אני עוסקת במיון תמונות ועיצוב אלבומים. בשירות של מיון התמונות אני מקבלת לידי את מאגר התמונות של הלקוח, ממיינת עבורו את התמונות הטובות ביותר ואלה שמייצגות את הסיטואציות החשובות ביותר ויוצרת מהן אלבום. יש לי לקוחות שחוזרים מידיי שנה על מנת שאמיין להם את כל תמונות השנה שחלפה ואצור עבורם אלבום חוויות שנתי. בשירות עיצוב האלבומים אני מעצבת אלבומים ללקוחות בנושאים שונים. אלבומי ילדות, משפחה, טיולים, מתנה לימי נישואים וימי הולדת, ספרי מתכונים, אלבומי זיכרון, אלבומי אירוע, בוקים לבת/בר מצווה ובעצם כל אלבום שלקוחות מבקשים וחולמים עליו. אני עובדת עם לקוחות מרחבי הארץ והעולם מאחר והכל נעשה באמצעות תוכנות לשיתוף תמונות כך שאין הגבלה של מיקום גאוגרפי. הלקוחות שלי הם רבים ומגוונים החל מהורים עסוקים שחשוב להם לשמר לילדים שלהם את הזיכרונות באלבומים, דרך אנשים שאוהבים לטייל אבל לא לשבת מול המחשב ועד אנשים מבוגרים שהטכנולוגיה מאתגרת אותם אבל הם מבינים את חשיבות האלבומים הפיזיים ואת חווית הדפדוף באלבומים."

תמר לב ארקין עסק מיון תמונות ועיצוב אלבומים

מה מיוחד בתהליך איתך?

"התהליך איתי הוא פשוט אבל יסודי. מצד אחד אני מקבלת לידיי את כל מאגר התמונות ובכך הלקוח סיים את החלק שלו. מצד שני אני 'חופרת' וחוקרת. לא מתפשרת על איכות התמונות או על תמונות שחסרות ברצף האירועים ותמיד שואלת ומוודאת פרטים חסרים. הרבה לקוחות קוראים לי הבולשת כי אני יכולה לדלות ולהבין הרבה פרטים מהתמונות וחשוב לי לדייק כשאני מעצבת את האלבום. זה מתקשר לעובדה שיש לי המון סבלנות ולכן חלק גדול מהלקוחות שלי הם לקוחות מבוגרים שהחלק הטכני מאתגר ומרתיע אותם. יש לי סבלנות להסביר להם דברים שהם לא יודעים ואני מלמדת אותם בדרך שימוש בכל מיני תוכנות שיכולות לעזור להם גם לצרכים אחרים."

שלושה טיפים לנשים עצמאיות

"לא למהר לעשות הכל בהתחלה. אפשר וחשוב לבנות עסק בהדרגה ולקבל ייעוץ לפני שנכנסים להוצאות  גדולות שאולי לא יהיו מדויקות לעסק בהמשך."

"לחלק את השבוע לימי סידורים וימי עבודה. בימים שבהם יש לך 'סידור' מחוץ לבית תרכזי את כל מה שאת צריכה לעשות לאותו יום  וכך ימי העבודה יהיו רצופים ויעילים יותר."

"ביום של חוסר אנרגיה אני נותנת לעצמי הפסקה. לאורך השנים הבנתי שאם אלחם בעצמי בימים כאלה, אני רק אהיה יותר מתוסכלת ופחות אפקטיבית. אם אני נותנת לעצמי את הזמן, האנרגיה חוזרת מהר יותר."

חוויות מרגשות שיש לך כחלק מהעבודה

"האמת שזה נשמע קלישאה אבל כל הפרויקטים שלי מעניינים ומרגשים, כי אני צוללת לסיפורי חיים של אנשים ולומדת להכיר אותם, לפעמים יותר טוב מהרבה אנשים שמקיפים אותם ביום יום. אם אני צריכה לבחור סוג אחד של לקוחות שמרגש אותי זה גברים שעושים אלבומי מתנה לנשים שלהם."

איך את צומחת ממשברים?

"העסק שלי הוא ההוכחה שמשהו טוב יכול לצמוח ממשבר גדול. כשאבא שלי נפטר, האדמה נפערה תחתיי וכשקמתי בחרתי לצמוח מהמשבר הזה. העובדה שאני עוסקת במשהו שמנציח את אבא שלי יום יום נותנת לי המון כוח. ממשברים יומיומיים וירידת אנרגיה בעסק אני צומחת באמצעות שיחה עם חברה טובה וזמן איכות עם עצמי."

תמר לב ארקין עסק מיון תמונות ועיצוב אלבומים

מה את אוהבת בעבודה?

"אני אוהבת את העבודה עצמה. את העיצוב, את היכולת לקחת אוסף אקראי של תמונות ולהפוך אותו לסיפור. אני אוהבת את הירידה לפרטים ואת ההכרות עם אנשים חדשים ומעניינים. אני אוהבת את האינטרקאציה עם הלקוחות ואת התגובות המרגשות שלהם כשהם מקבלים את האלבום."

רוצות להכיר את תמר קצת יותר? מוזמנות להיכנס לאתר, לאינסטגרם ולדף העסקי שלה.

במדור נשים ועסקים מתפרסמות כתבות על עסקים שונים. לקריאת כל הכתבות במדור לחצי כאן.

יש לך עסק ותרצי שאכתוב עליך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין.
מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

חדש!!! הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה