נשים ועסקים / טל ברנסון

טל ברנסון היא דולה. היא מלווה נשים בהריון ובלידה, מעבירה קורסי הכנה ללידה פרטיים וזוגיים ובנוסף מלווה זוגות בטיפולי פוריות ושימור ביציות. היא בוגרת תואר שני MBA במנהל עסקים, פרסומאית ואנליסטית, משלבת את העבודה כדולה עם עבודה במשרד אדריכלים נחשב בתור מנהלת אסטרטגיה.

טל ברנסון דולה

איך העסק התחיל?

"כשרצינו להביא ילד ראשון לעולם גיליתי שזאת משימה מורכבת עבורי. הדרך לא הייתה פשוטה ולוותה בטיפולי פוריות להשגת ההיריון שכל כך חיכינו לו. בתוך המסע להיות אמא הבנתי עד כמה בוער בי הרצון לתמוך וללוות נשים, עוד משלב ההיריון, הלידה וגם אחריה. בהתחלה היו אלו החברות שמתקשרות, מתייעצות, שואלות מה צריך לעשות, איזה בדיקות, מה להכין ללידה, איך יודעים איך מרגישים צירים וכדו'. בחדר לידה, עם יציאת השיליה נולדה הדולה שאני, גם אם עדיין פחדתי להגיד את זה בקול. שתפתי את בעלי שנתן לי רוח גבית מטורפת, התחלתי ולא עצרתי. מליווי הלידה הראשונה ועד עכשיו, כל לידה היא עולם ומלואו, זאת החוויה הכי עוצמתית שיולדת תעבור, ואם לגלות סוד קטן? לא פחות עוצמתית גם עבורי – כן, כל פעם מחדש."

כמה משפטים על העסק

"אני מלווה נשים בהריון ובלידה. השירות שלי כולל מפגש הכרות, קורס הכנה ללידה פרטי ולאחר מכן ליווי לאורך כל הלידה עצמה, בין אם מדובר בשעה או 36 שעות, אני שם לשמור על היולדת, לעזור לה, להקל בכאב, לתמוך, לאפשר למלווה להתרענן ולהוריד ממנו את כל האחריות. לתווך את המידע של הרופאים כך שהיולדת תבין מהן האפשרויות ולעזור לה לבחור בעצמה מה הכי נכון עבורה, אבל הכי חשוב, לתת לה הרגשה שהיא בידיים טובות ויש מי ששומרת עליה. הליווי שלי כולל זמינות 24/7 לכל שאלה והתייעצות עד הלידה ואחריה. בנוסף, אני מעבירה קורסי הכנה ללידה קבוצתיים או אישיים."

מה מיוחד בתהליך איתך?

"אני חושבת שמה שמיוחד בי זה השילוב שאני מביאה לחדר לידה, גם פרקטיות, גם רגישות וגם ניסיון רב לתווך ולפשט נתונים, ולאפשר ליולדת לקבל החלטות בצורה פשוטה יותר. בכל לידה אני מתאימה את עצמי ליולדת ולסיטואציה, אני מאוד תומכת בלידות עם כמה שפחות כאב, אפידורל זאת ממש לא מילה גסה אצלי."

שלושה טיפים לנשים עצמאיות

"צריך להכין תשתית לוגיסטית טובה, יש לי קבוצה של 5 בייביסיטריות, ובכל פעם שאני מוקפצת ללידה, אני שואלת מי פנויה במידי, ותמיד יש מי שתגיע ותדאג לילדים עד שבעלי או אמא שלי מגיעים."

"להכין תוכנית מסודרת עם משימות ארוכות וקצרות טווח. אני מגדירה לכל משימה תאריך סיום ומקפידה לעמוד בו."

"אני מקפידה על ניהול זמן נכון, מגדירה מראש כמה זמן תארך פגישות ההכרות עם לקוחות חדשות ומקפידה להגיע בזמן ולסיים בזמן הסביר שהגדרתי לעצמי."

חוויה מרגשת שהייתה לך כחלק מהעבודה

"באחת הלידות האחרונות שליוויתי אמה של היולדת חיכתה בחוץ ולא יכלה להיכנס בגלל מגבלות הקורונה בחדר לידה. כשיצאתי לשתות מים ניגשתי אליה כדי להגיד לה שהכל בסדר ופתחתי לשבריר שניה את הדלת כדי שתראה את נכדה ואת ביתה. הבת שלחה לה נשיקה באוויר, זה היה רגע נורא עוצמתי וקשה, כמה שתיהן רצו להתחבק ברגע כל כך טבעי שלא מתאפשר. אחרי ששתיתי מים חזרתי האימא קראה לי ואמרה 'כשאני ילדתי אף אחד לא שמר עלי, אני יושבת כאן עשר שעות ומתפללת שהכל יעבור בשלום, תרשי לי להחזיק לך את היד ולהגיד לך, תודה ששמרת על הבת שלי'."

טל ברנסון דולה

איך את צומחת ממשברים?

"משברים יהיו בכל תחום בחיים וצריך לדעת איך להתנהל בתוך המשבר ואיך לצאת ממנו. בעברי הייתי ספורטאית בהתעמלות אמנותית, וחוויתי לא מעט כישלונות, אכזבות ומשברים. למדתי לתת לעצמי את המקום לכאוב את המשבר, אפילו להתאבל עליו, להגדיר לו תקופה שבה מותר להרגיש הכל, לכעוס, להישבר, ה-כ-ל! ואז לקום על הרגליים ולהמשיך קדימה, לבנות את עצמי טובה יותר, חזקה יותר ועם יותר ניסיון. מי שלא טועה בחיים, לא לומד. משברים הם כאן כדי לחזק ולשפר אותנו, הם כואבים אבל הם חלק מהותי ממי שאנחנו."

מה את אוהבת בעבודה שלך?

"אני אוהבת להכיר כל יום אנשים חדשים עם סיפורים חדשים. הלב שלי מתפוצץ עם כל תינוק חדש שמגיח לעולם ואני יודעת שהייתי חלק מזה. אני אוהבת את האדרנלין, אני אוהבת תינוקות, אבל הכי אני אוהבת להיות שם ברגעים הכי נחוצים, לשמור, לעזור, לייעץ, ללוות."

רוצות להכיר את טל קצת יותר? מוזמנות להיכנס לאינסטגרם שלה.

במדור נשים ועסקים מתפרסמות כתבות על עסקים שונים. לקריאת כל הכתבות במדור לחצי כאן.

יש לך עסק ותרצי שאכתוב עליך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין.
מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

חדש!!! הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה