עיצוב מרחבי עבודה / עומר סגל פרידמן

עומר סגל פרידמן היא הנדסאית אדריכלות ועיצוב פנים בוגרת שנקר, בעלת משרד הממוקם במושב אודים שבאזור השרון. המשרד מתמחה בתכנון עיצוב משרדים, חללים מסחריים ומגורים. עומר מאמינה בניהול מלא של הפרויקט משלב הסקיצה, התנהלות מול ספקים וקבלנים ועד לבחירת הכרית והתמונה על הקיר. לצעוד עם הלקוח יד ביד ולעזור לו להגשים את החלום. ליצירת קשר עם עומר מוזמנות להיכנס לאתר ולאינסטגרם שלה.

עומר סגל פרידמן עיצוב משרדים
צילום: רמי מחלוף

כמה מילים על הפרויקט – משרדי ג'אופל

"משרדי ג'אופל ממוקמים בבניין ספיר שברמת גן. שטח המשרדים מחולק לאזור כניסה, ארבעה חדרי עבודה וחדר ישיבות מרכזי. בחזית של המשרדים ממקומות מחיצות אלומיניום וזכוכית המאפשרות מעבר של אור טבעי אל פנים המשרד. הפרויקט נמשך כשנה, בזמן שבנו את הבניין, והעבודה כללה הצגת אופציות שונות לחלוקה עד לבחירת האופציה הנכונה ללקוח, הדמיות ריאליסטיות שעזרו לדייק את הבחירות והקונספט העיצובי, בחירת ספקים וקבלן מבצע, פיקוח בשטח ובחירת ריהוט. בפרויקט גם נעשה שימוש באומנות קרמיקה שהלקוחה מכינה ושילבנו אותה בחדרים, נותן טאץ' אישי ושונה מכל משרד אחר."

מה מיוחד בפרויקט?

"מיקום המשרדים הוא בקומה 29, עם נוף אורבני מרהיב. בתכנון היה לי חשוב שיראו את הנוף כבר מחלל הכניסה והוא היה חלק מרכזי בתכנון המשרדים. כשנכנסים יש אפקט WOW מהנוף וזה מה שרציתי ליצור. כל השולחנות בחדרים צמודים לקיר המסך כך שעובדים מול הנוף. אם רוצים לארח במשרד, לכל חדר יש איזור אירוח קטן משלו בספה או שולחן עבודה עגול."

מה הסגנון העיצובי שנבחר?

"הקונספט העיצובי למשרדים משלב בטון עם ריהוט ודקורציה צבעוניים. קיר הכניסה מחופה אריחי בטון תלת מידיים משולבי תאורה מספקים אפקט מרהיב. במטבחון נעשה שילוב של נגרות ומסגרות אישית שנוצרו במיוחד עבור הפרויקט בצבעי ירוק-כחול המשתלבים עם הבטון, יחד עם ריהוט וכיסאות בר מעוצבים כפקקי שעם.

עומר סגל פרידמן עיצוב משרדים
צילום: רמי מחלוף
עומר סגל פרידמעומר סגל פרידמן עיצוב משרדיםן עיצוב משרדים
צילום: רמי מחלוף
עומר סגל פרידמן עיצוב משרדים
צילום: רמי מחלוף
עומר סגל פרידמן עיצוב משרדים
צילום: רמי מחלוף

איזה אתגר היה לך בפרויקט ואיך התמודדת איתו?

"האתגר בפרויקט היה לשלב בין כל בעלי המקצוע: נגרים, אלומיניום, קבלן ועוד. לנהל את לוח הזמנים של כל אחד בצורה מדויקת יחד עם הזמנים שמאפשרים לנו בבניין. בבניין משרדים גדול – שלא כמו בבית פרטי – יש צורך באישור ותיאום לכל בעל מקצוע.

רגע מרגש שהיה לך בפרויקט

"רגע מרגש שהיה בפרויקט היה להגיע למשרדים לאחר שהם מאוכלסים ולראות אנשים עובדים בחלל שיצרת. לראות שאנשים משתמשים במטבחון שבתכנון ועיצוב שלו הושקעו שעות רבות, עובדים מול הנוף היפה ומארחים אנשים בחלל ישיבות. היה נעים לשמוע את התגובות של האנשים שנכנסים למשרד. בסופו של דבר כך אני משפיעה על אנשים ביום יום וגורמת להם להנות מהעבודה."

עומר סגל פרידמן עיצוב משרדים
צילום: רמי מחלוף
עומר סגל פרידמן עיצוב משרדים
צילום: רמי מחלוף
עומר סגל פרידמן עיצוב משרדים
צילום: רמי מחלוף
עומר סגל פרידמן עיצוב משרדים
צילום: רמי מחלוף

טיפים לעיצוב חלל עבודה

"חיזוק העסק והמותג: בתכנון ועיצוב משרד, הדבר הראשון שאנו עושים הוא להבין מהלקוח במה החברה עוסקת, מה ה'אני מאמין' שלה, מה היא רוצה לשדר ללקוחות שמגיעים אליה ואיזה אווירה היא רוצה בשביל העובדים. לאחר מכן אנחנו מכינים קונספט ולוח השראה שיכול להגיע גם מהלוגו של החברה וכך לחזק את המותג."

"חדר רב תכליתי: בחברות חדשות המשרדים בדרך כלל אינם גדולים ולפעמים הפונקציות הרבות שאנחנו צריכים להכניס למשרד אחד לא תואמות את מספר החדרים. במצב זה ניתן לייצר חדר שהוא רב- תכליתי, ומתאים לכמה מצבים ביום. למשל: חדר ישיבות שהוא גם חדר מנוחה, בחדר יהיה ריהוט חדר ישיבות ומסך לפגישות ומצד שני יהיו גם כורסאות או פופים לישיבה יותר נינוחה לעובדים שרוצים הפסקה. עוד דוגמה שהופכת להיות יורת ויותר פופולרית – המטבחון מעוצב כחלק מהאזור הציבורי של המשרד וכך אנחנו חוסכים עוד חדר עבור מטבחון."

"מחשבות על העתיד: בתכנון המשרד אנו תמיד נחשוב על המשך ההתפתחות של החברה ונשאיר אופציות להגדלה של החברה וגיוס עובדים חדשים. אם ניקח בחשבון בשלב התכנון הראשוני שינויים מצבים עתידיים, נחסוך כסף בעתיד על שיפוץ נוסף ומיותר. התוספות באות לידי ביטוי בקופסות חשמל נוספות לעמדת עבודה בכל חדר (עבור עובדים עתידיים), אפשרות לסגור חדרים בגבס בעתיד או להתרחב מעבר למשרד הקיים (אם קיימת אופציה בקומת המשרדים), הכנות למסך בחדר עבודה עבור חדר ישיבות עתידי וכדו'."

עומר סגל פרידמן עיצוב משרדים
צילום: רמי מחלוף
עומר סגל פרידמן עיצוב משרדים
צילום: רמי מחלוף
עומר סגל פרידמן עיצוב משרדים
צילום: רמי מחלוף

מה פרויקט החלומות שלך?

"פרויקט החלומות מבחינתי הוא חלל משרדים של חברה גדולה עם הרבה אומץ להעיז ולחשוב מחוץ לקופסה בתכנון ובעיצוב. פרויקט מא'–ת' שמאפשר להעביר את חזון החברה ולתת לעובדים חלל עבודה שנעים להגיע אליו כל בוקר."

המלצה על פריט או בעל מקצוע

"הריהוט של טולמנ'ס דוט מאוד התאים לאווירה הצעירה שחיפשנו למשרד – פריטים של מעצבים עם קו נקי ומודרני, אך התקציב לא אפשר לקנות את כל הריהוט משם. אז יש לי המלצה חמה על מחסן 155 – מחסן העודפים של טולמנ'ס ושל טולמנ'ס דוט. במחסן אפשר למצוא עודפי קולקציות קודמות במחירים משתלמים. הפריטים מתחלפים כל הזמן ושווה להגיע ולבדוק אם יש מציאות והפתעות חדשות."

ליצירת קשר עם עומר מוזמנות להיכנס לאתר ולאינסטגרם שלה.

במדור עיצוב מרחבי עבודה מתפרסמות כתבות על עיצוב מרחבי עבודה שונים – חדרי עבודה, משרדים, חנויות, מסעדות, מרחבי למידה, חדרי ילדים ועוד. לקריאת כל הכתבות במדור לחצי כאן.

עיצבת מרחב עבודה מעניין? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין.
מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

חדש!!! הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה