נשים ועסקים / סיון שלחין

סיון שלחין היא אשת דיגיטל ותוכן שמקדמת א.נשים ועסקים בנבכי השיווק במאה ה-21. היא כותבת תוכן, בונה אסטרטגיות שיווק וגם יועצת ומרצה בסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים. בשנתיים האחרונות היא הקימה בעוטף עזה קהילת עסקים וירטואלית המהווה בית לעסקים הפועלים ברחבי עוטף עזה וצפון הנגב.

סיון שלחין אשת דיגיטל ותוכן
צילום: ג’ני פררמן

איך העסק התחיל?

"בעברי עבדתי ברשויות מקומיות וניהלתי פרויקטים של הפרדת פסולת והסברה סביבתית. עם השנים הבנתי שהחלק שאני הכי אוהבת בעבודה שלי הוא השיווק ובעיקר השיווק הדיגיטלי. בתפקיד האחרון שלי כשכירה ניהלתי מרכז מבקרים שהתנהל כעסק קטן בתוך גוף מוניציפלי גדול. מצאתי את עצמי מתעסקת בקידום אורגני, כתיבה, יח"צ ומיתוג. לקחתי קורסים בתחום ולמדתי המון בעצמי מהמידע הרב שיש ברשת. השתתפתי בתוכנית מאיץ לקידום יזמות עסקית חברתית של עמותת ארץ עיר ומעוף לעסקים, ובסיומה החלטתי לקפוץ למים ולפתוח את העסק שלי. בשלוש השנים שחלפו מאז אני עובדת עם עסקים שנועדו לעשות טוב (לאנשים אחרים, לחברה וגם לסביבה)."

כמה משפטים על העסק

"בסוכנות שלי אני נותנת מענה מצד אחד לבעלי עסקים קטנים שרוצים ללמוד שווק בעצמם ומצד שני לארגונים ועסקים גדולים יותר שמחפשים להוציא את משימות השיווק לגורם חיצוני. השירותים שלי כוללים קידום אורגני וממומן בפייסבוק, אימייל מרקטינג, כתיבת תוכן, הקמת עמודי נחיתה ועוד. מאז פרוץ הקורונה פתחתי קורס לעיצוב שיווקי בכלים חינמיים ואני עוזרת לבעלי עסקים ללמוד לעצב לבד את החומרים הפרסומיים שלהם ברמה השוטפת. "

מה מיוחד בגישה שלך?

"אני עובדת עם מגוון עסקים ואנשים ומקפידה להתאים את הפתרונות והכלים למי שעומד מולי. לתחום העיסוק, לקהלים הפוטנציאלים, למטרות והתקציב וכמובן גם למידת הרצון והחיבור של בעלי העסק."

צילום: ג’ני פררמן

שלושה טיפים לנשים עצמאיות

"תמיד תנועי קדימה – ניהול עסק יכול להיות לפעמים רכבת הרים רגשית. יש ימים שאנחנו למעלה ויש ימים שממש למטה. אבל בעיני כל עוד אנחנו זזות קדימה – גם אם זה ממש בצעדי צב, אנחנו מתקדמות. למדתי לקבל באהבה והבנה גם את הימים שדברים פחות זזים בהם."

"אל תפסיקי ללמוד ולהתפתח – בעולם העסקים המהיר אנחנו נדרשות כל הזמן להמציא את עצמנו מחדש. אני מקפידה להתעדכן ולהגדיל כל הזמן את סל הכלים והיכולות שלי. גם כי אני מאוד אוהבת ללמוד אבל בעיקר כדי להתאים את עצמי למציאות המשתנה. "

"אל תשכחי ששיווק הוא חלק מהותי מניהול העסק שלך – מהניסיון שלי, להמון בעלות עסקים יש קושי בשיווק עצמי בגלל חוסר רצון לשים את עצמן בפרונט, פחד מחשיפה וחוסר רצון להתעסק כל הזמן בשיווק. אבל אם אתן רוצות להגיע לקהלים חדשים עם המוצרים והשירותים שלכן, לשיווק יש חלק גדול בכך. זכרי שאנחנו כבעלות העסק בוחרות את המסרים, המינונים והפלטפורמות שמתאימות לנו ואנחנו מרגישות בהן בנוח. "

איך את צומחת ממשברים?

"אני גרה בעוטף עזה, אזור רווי משברים והסלמות של המצב הבטחוני. כאן המעבר הכי מהיר הוא בין שגרה לחירום והקושי הוא לחזור חזרה לשגרה בסיום כל סבב. מה שכן, למדתי על עצמי שמשברים מפרים אותי באנרגיה, פותחים לי את הלב לעשייה למען בעלי העסקים במרחב שלי וגורמים לי לפרץ של יצירתיות וכיוונים חדשים לפיתוח העסק שלי. בזמני חירום וגם עכשיו בתקופת הקורונה אני מגבירה את מינוני העשייה החברתית שלי בקהילת העסקים שלי ובקהילות נוספות במרחב, מה שעוזר גם לי להתמודד הרבה יותר טוב."

מה את אוהבת בעבודה שלך?

"אני אוהבת את המפגש עם אנשים ותחומים חדשים. אני צוללת כל פעם לתחום תוכן חדש ומרתק, עוזרת לאנשים לדייק את עצמם ולהצליח עם העסק שלהם ואין סיפוק גדול זה. אני אוהבת להרחיב את סל הכלים והיכולות שלי, וזה מעולה שהתחום שלי הוא כזה שלרגע לא נח אלא כל הזמן משתנה ומתעדכן אז אני בעקבותיו – אוהבת ללמוד ואוהבת מאוד ללמד ולהנחיל ידע."

רוצות להכיר את סיון קצת יותר? מוזמנות להיכנס לדף העסקי שלה ולקבוצת קהילת עסקי עוטף עזה וצפון הנגב

במדור נשים ועסקים מתפרסמות כתבות על עסקים שונים. לקריאת כל הכתבות במדור לחצי כאן.

יש לך עסק ותרצי שאכתוב עליך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין.
מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

חדש!!! הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה