נשים ועסקים / שרית עציץ

שרית עציץ היא מאיירת בתחום האוכל. לאחר שנים רבות של עיסוק בתחום עיצוב המוצר, הקמת קבוצת עיצוב פורצת דרך, הצגה בתערוכות חשובות בחו"ל ומרצה לעיצוב, חיברה בין שתי אהבות גדולות שלה, אוכל ואיור והפכה אותם לעסק מצליח.

איך העסק התחיל?

"העסק שלי נולד מתוך הבלוג שפתחתי בסלונה לפני שש שנים בדיוק. קראתי לו 'הכל אפשרי', היתה לי תחושה שאלה לא סתם מילים, שהן יובילו אותי למקום חדש וטוב. הבלוג נולד מתוך הצורך שהיה לי לשתף את העולם ביצירה שלי. הוא היה מורכב ממתכונים מאויירים וסיפורים סביב המנות שאויירו. בכל פוסט איירתי את רשימת המרכיבים של המנה ואת המנה המוכנה. הפוסטים קיבלו פידבקים מאוד טובים והוא צבר תאוצה. משם הדברים התגלגלו ולאט לאט התפתח הבלוג לעסק אמיתי וצבר לקוחות."

כמה משפטים על העסק

"אני מאיירת (בעיקר) בתחום האוכל. אני עובדת עם לקוחות בתחומים שונים ובשני רבדים, פרינט ודיגיטל. האיורים שלי מחולקים לשני סוגים עיקריים: האחד הוא איור ריאליסטי של חומרי גלם, מנות וכל מה שביניהם. את האיורים הריאליסטים הקיימים שלי ניתן לרכוש מתוך עמוד האינסטגרם (האתר שלי בבניה ויעלה בקרוב). אפשר ואפילו רצוי להזמין איורים של מנות אהובות ומלאות בזכרונות של המשפחה. הלקוחות שלי לאיורים הריאליסטים הם אנשים פרטיים וחברות מסחריות שונות שמבינות את הפוטנציאל הטמון באיורים במקום צילומים. בתקופה שכולם מצלמים ומעלים תמונות חצי מקצועיות לרשתות החברתיות, יש משהו יוצא דופן ובולט בטכניקת האיור. היא שונה, מדגישה את הרעיון המרכזי של המנה וגורמת לפליאה גדולה אצל המתבונן. הצד השני של העסק הוא שילוב של חומרי גלם מתחום המזון עם איור בקו, דבר היוצר אימאג' חדש ומפתיע שתמיד מעלה חיוך או פליאה בעיני המתבונן. פה רוב הלקוחות שלי הם חברות מסחריות, יזמים, ארכיטקטים, מעצבי פנים אשר רואים את הפלא והפוטנציאל של קיר ענק מאויר בחלל שהם מעצבים, או בקמפיין שהם מעלים לרשתות החברתיות שמורכב מסדרת איורים שלי."

שרית עציץ מאיירת בתחום האוכל

שרית עציץ מאיירת בתחום האוכל

מה מיוחד באיורים שלך?

"איורי האוכל הריאליסטים שלי גורמים לאנשים להתרגשות והשתאות, אני תמיד מקבלת תגובות חמות ומלאות בפליאה האם זה אכן איור ולא צילום של מנה. כאשר מזמינים ממני איור של מנה אהובה, אני מבקשת שיספרו לי עליה ועל מי שהכין אותה, האם היא הוגשה על צלחת מיוחדת עם זכרונות מסוימים ובכלל את כל פרטי העלילה. אכ מבקשת שישלחו לי תמונות של המנה ומשם אני צוללת לאיור המנה באופן שהכי ירגש את מי שהזמין אותה. כשמדובר על איורים שבהם אני משלבת חומרי גלם, אני תמיד מנסה לחשוב מחוץ לקופסא, מה הם ערכי המותג עבורו אני מאיירת, מה המסר שצריך להעביר, ואז להבין מה יהיה האימאג' בעל הערך המוסף שיוולד מתוך השילוב שלו עם האיור שלי. העבודות שלי עושות שימוש בהומור, בקריצה, בתחכום, ובעזרת כמה קווים יוצרות משהו חדש ומפתיע."

שלושה טיפים לנשים עצמאיות

"כעצמאית, מאוד חשוב לדעת לנהל את הזמן שלך. כשעובדים בבית יש המון הסחות, וצריך לדעת איך לעבוד נכון ולהחליט שאת כל ההסחות האלה שמים בצד, בדיוק כמו במקרה שבו היית יוצאת בבוקר לעבודה ומשאירה את הבלגן מאחורייך."

"הצבת דד ליינס, גם אם הם לא מגיעים מלקוחות, אלא כאלה שקבעת לעצמך, הם עוזרים להתפקס ולסיים משימות בפרקי זמן הגיוניים שיפנו לך אחר כך זמן לעשייה נוספת."

"שיווק עצמי חשוב מאוד כעצמאית, אף אחד לא יעשה את זה בשבילך, אלא אם כן שכרת מישהו חיצוני. למדי את התחום שאת עוסקת בו, את הרשתות החברתיות, את הטיפים החשובים שיעזרו לעסק שלך להתקדם."

פרויקט מעניין שהיה לך כחלק מהעבודה

"אחד הפרויקטים הכי מרגשים שיצרתי היה איור של מלון איביס סטייל שהוקם בירושלים בסמוך לשוק מחנה יהודה לפני כשנתיים. כל הקירות הציבוריים של המלון וכל חדרי המלון כוסו באיורים שלי. הרעיון היה ליצור איורים מתוחכמים המשלבים בתוכם את תוצרת השוק הסמוך. זה היה פרויקט עצום שבו סמכו עלי במאה אחוז והלכו עם החזון שלי. וזו הייתה הרגשה נהדרת!"

שרית עציץ מאיירת בתחום האוכל

שרית עציץ מאיירת בתחום האוכל

איך את צומחת ממשברים?

"אני משתדלת לראות גם במשברים את הדבר הטוב שיכול לצמוח מזה. מה אלמד, איך אוכל להתקדם, לאיזה מים עמוקים אצליח לקפוץ. עברתי בחיי כמה משברים משמעותיים מאוד ובסופו של דבר רק גדלתי בזכותם והפכתי לאדם שלם ומפוקס יותר."

מה את אוהבת בעבודה שלך?

"את התגובות של מי שמתבונן בה. אני מאמינה גדולה ביצירתיות, הומור וחשיבה מחוץ לקופסא. היכולת לקחת מוצר או חומר גלם, ובצורה יצירתית ומתוחכמת לייצר ממנו אימאג' חדש, המגלם בתוכו ערכים או תוכן מסוים, ויוצר תוצאה מפתיעה ומלאה בהומור, היא מרתקת בעיני, ומניעה אותי לעשות את זה בכל פעם מחדש."

רוצות להכיר את שרית קצת יותר? מוזמנות להיכנס לאינסטגרם שלה.

במדור נשים ועסקים מתפרסמות כתבות על עסקים שונים. לקריאת כל הכתבות במדור לחצי כאן.

יש לך עסק ותרצי שאכתוב עליך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין.
מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

חדש!!! הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה