נשים ועסקים / רות רפפורט

רות רפפורט היא אמנית בעלת Albi.art, מותג תכשיטים עבודת יד מזכוכית מורנו. רות בוגרת תואר ראשון מבצלאל עם התמחות בצורפות ועיצוב נעליים. היא גילתה את עולם הזכוכית מלא הצבע, נשבתה בקסמיו, וכיום יוצרת ממקום של אהבה ונתינה.

איך העסק התחיל?

"העסק התחיל ממקום שהפריע לי. בתוך התעשייה של התכשיטים שבה יש שכפולים על שכפולים ומכונות שמייצרות תכשיטים, חיפשתי אפשרות לייצר תכשיטים שהם עבודת יד מלאה, תוך כדי הקפדה על איכות, עיצוב ושמירה על מסורת עתיקה של עבודת היד בזכוכית, בשילוב של צורפות – כל זאת על מנת להעניק לעונדת התכשיט את התחושה שהוא אחד, יחיד, צבעוני ושמח."

כמה משפטים על העסק

"השם אלבי משמעותו הלב שלי, יצירה שבאה ממקום של אהבה ונתינה מתוך הלב. כל תכשיטי אלבי ופרטי האומנות מיוצרים בעבודת יד מלאה, נעשים באהבה, עם הקפדה על עיצוב ואיכות, תוך שמירה על מסורות עבודת היד של צורפות מתכת וזכוכית. כל תכשיט הינו ייחודי, אין שני כמוהו, ממש כמו טביעת אצבע אישית. הזכוכיות בה אני משתמשת נקראת זכוכית מורנו Murano, המיוצרת באי האיטלקי מוראנו משנת 1291 ונושא עמו הילה נוסטלגית עשירה. אחד המאפיינים הבולטים של זכוכית מורנו הינו הצבעוניות השזורה בה, ההופכת לחלק בלתי נפרד מהחומר ויוצרת מראה 'מרוח' ולא בפוקוס, שבדרך כלל מהפנט ולוכד את המבט."

רות רפפורט אמנית זכוכית

מה מיוחד במוצרים שלך?

"עם השנים הרגשתי שהצבעוניות חסרה לי במתכות, אז פניתי לעולם הזכוכית, שם גיליתי עולם נוסף שמח, מרהיב ומלא בחכמה והתאהבתי. השילוב של ידע הצורפות עם הזכוכית הוביל אותי ליצירת תכשיטים עדכניים תוך שמירה על המסורת. כל תכשיט שיצרתי הוא יחיד ואין שניים דומים. בדיוק כמונו בני האדם. את יחידה במינך, ומגיע לך תכשיט יחיד במינו."

רות רפפורט אמנית זכוכית

רות רפפורט אמנית זכוכית

רות רפפורט אמנית זכוכית

חוויה מרגשת שהייתה לך כחלק מהעבודה

"את עולם הזכוכית הכרתי דרך אמנון אלבז, אמן זכוכית מדהים בעל ידי זהב, שחשף בפני עולם שלם שמח וצבעוני. התאהבתי בעולם הזה ברגע שהזכוכית החלה להסתובב. אמנון הוא מסוג האמנים שלא מסתרים כלום והוא גילה לי סודות רבים והכך עם כל כך הרבה אהבה וסובלנות."

איך את צומחת ממשברים?

"אני משחררת. אני יודעת הכל עובר, שהכל זמני, מאמינה בכל ליבי בדרכי ובדרך הישרה. אהבה מנצחת הכל. השנה האחרונה הייתה מאד מאתגרת עם הסגרים, הילדים שנשארים ללא מסגרת, הסטודיו בתוך הבית. כל העולמות מתערבבים וכמעט שלא נשאר זמן ליצור… אז מגיע הלילה עם השקט שהוא מביא איתו ואני מתגנבת לסטודיו ומוצאת את עצמי יוצרת עד אמצע הלילה, זאת לא עבודה זאת אהבה, ולכן אין שעות נורמאליות של עבודה."

רות רפפורט אמנית זכוכית

רות רפפורט אמנית זכוכית

מה את אוהבת בעבודה שלך?

"אני אוהבת את השקט שביצירה ואת הרעש של האש בברנר ואת שריפת הזכוכית. אני אוהבת לקום יום למחרת ולהוציא את היצירות מהתנור והכי הכי אני אוהבת לראות את התכשיטים על נשים."

רוצות להכיר את רות קצת יותר?

מוזמנות להיכנס לאתר, לאינסטגרם ולדף העסקי שלה.

במדור נשים ועסקים מתפרסמות כתבות על עסקים שונים. לקריאת כל הכתבות במדור לחצי כאן.

יש לך עסק ותרצי שאכתוב עליך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין.
מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

חדש!!! הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה