נשים ועסקים / רונית איציקזון פלדמן

רונית איציקזון פלדמן היא ציירת ויזמית. לאחר שנים בהם זנחה את עולם האומנות והיצירה הקורונה החזירה אותה לעיסוק בציור שהיא כל כך אוהבת. רונית שותפה בחברת פרסום מקומית בשם "כרמיאלי" ושותפה זכיינית במשרד התיווך "רימקס תגלית כרמיאל ומשגב". העיסוק באומנות היווה עבורה פתח לעשייה בתחומים נוספים בחיים וכיום היא בעיצומו של פרוייקט חדש ומיוחד – גלריה, סטודיו ומרחב למידה הראשון מסוגו בכרמיאל והסביבה. ברונית יש השילוב החזק בין אדמה לרוח, בין הרצון והצורך ביציבות לבין החלומות הגדולים, הרעיונות והיזמית שהיא.

רונית איציקזון פלדמן ציירת ויזמית

איך העסק התחיל?

"לאומנות וליצירה חזרתי מתוך משבר הקורונה. חוסר הוודאות לגבי העתיד, הדאגות, הפגיעה בעסקים והשהייה הארוכה גרמו לי לנפילה אנרגטית. ואז הגיע הרגע שחזרתי לצייר אחרי שנים שלא, בהתחלה בהיסוס מוחלט ולאט לאט המקום הזה התחיל להיות משמעותי ולצמוח. בסגר השני התחלתי ללמוד ולעבור סדנאות בתחום האומנות, התחברתי לעצמי מחדש ומשהו השתחרר מבחינת היצירה, במקביל לציור חזרתי גם לכתוב. שתפתי בפייסבוק האישי שלי והתחלתי לקבל תגובות וגם פניות לרכישה. מרבית הציורים שציירתי בהתחלה היו ציורי נשים."

"לקראת יום האישה הבינלאומי פנתה אליי עופרה אלקיים – מנכ"לית היכל התרבות נהריה ויושבת ראש נעמת וביקשה שאעשה תערוכה אצלם בהיכל, בהתחלה סירבתי, אך עד היום אני חייבת לה תודה על שהתעקשה ועודדה אותי. תערוכת היחיד הראשונה שלי בנהריה הייתה מרגשת ומכובדת ונמכרו בה לא מעט ציורים. כמובן שזה נתן לי ביטחון להמשיך בדרך. חצי שנה אחר כך הצגתי את התערוכה השנייה שלי, הפעם בכרמיאל, בה הציגו שתי נשים נוספות – ד"ר אפרת רם טיקטין שהציגה שלושה ציורים שלה ועוד ציור משותף לשתינו, וגליה יקים הרוש שהציגה את המנורות דלעת הקסומות שלה, שמפיצות אור מיוחד במינו."

כמה משפטים על העסק

"מרבית הציורים שלי עוסקים בנשיות, בפרא ובחיבור לאדמה. אני עובדת בטכניקות שונות ותוכלו למצוא אצלי ציורים בצבעי אקריל, בצבעי שמן וציורי האבסטרקט הגדולים בשילוב של שפכטלים, חול, אבנים, אבקות פיגמנט שאני מביאה מהמדבר ומכל מקום בעולם שמטיילת בו."

"אני מתרגשת מכל לקוח או לקוחה שבוחרים לרכוש יצירה שלי, ומתרגשת מהידיעה שציורים ורפרודוקציות שלי נמצאים היום בבתים של אנשים רבים ומוסיפים להם צבע ועניין בסלון, בפינת האוכל, בחדר השינה או בקליניקה. אני שמחה לשמוע מלקוחותיי תגובות לציורים – לקוחה שרכשה ציור לקליניקה שלה מספרת שהלקוחות, הזוגות, והיחידים מעידים שהציור משרה עליהם תחושה טובה ומרגיעה, עיתונאי מבריק שבחר לקנות ציור גדול ממש לחדר השינה שלו, וטוען שהאנרגיה של הציור טובה לו ומשמחת אותו, אישה מבוגרת שגרה בבית חדש יחסית שכל הקירות שלו היו לבנים רכשה ממני שני ציורים מסדרת "ציפורי האהבה שלי" ואמרה לי שהם מוסיפים לה לא רק צבע בבית אלא שמחה אמיתית, ועוד הרבה תגובות מרגשות נוספות." ליצירת קשר עם רונית מוזמנות להיכנס לאתר, לאינסטגרם ולדף העסקי שלה.

רונית איציקזון פלדמן ציירת ויזמית
צילום: אופיר זגורי

 

רונית איציקזון פלדמן ציירת ויזמית

מה מיוחד בגישה שלך?

"אני עדיין לומדת כל הזמן ונהנית מהאפשרות הזו של הצמיחה, ההתחדשות וההתפתחות. אני חושבת שמה שמיוחד בציורים שלי זה מה שאני מביאה – מביאה את עצמי, את המחשבות והרגשות מתוך העולם הפנימי שלי… את האנרגיות שלי, את הצבע שלי (90 אחוז מהציורים שלי הם בצבעוניות עזה), את הדברים שאני מושפעת מהם ומשפיעה בחזרה לאחר עיבוד מסוים שנעשה בראש ובראשונה בתוך הראש והמחשבות שלי ולאחר מכן מקבל ביטוי על הקנבס בעזרת הרישום והצבעים."

טיפים לנשים עצמאיות

"תקיפי את עצמך באנשים חיוביים ובאנשים שאת באמת מעריכה את דעתם האישית והמקצועית!"

"תנסי תמיד לזכור מה המטרות שלך, לאן את באמת רוצה להגיע ולכוון לשם."

"תמיד להמשיך ללמוד ולהתפתח ולהתמקצע בתחום."

רונית איציקזון פלדמן ציירת ויזמית
צילום: אופיר זגורי

רונית איציקזון פלדמן ציירת ויזמית

חוויה מעניינת מרגשת שיש לך כחלק מהעבודה

"כיום אני עובדת על פרוייקט ענק ומרגש. מוציאה את הסטודיו שלי מהמרפסת למקום מסודר ובונה גלריה ראשונה לאומנות ויצירה בכרמיאל והסביבה."

רוצות להכיר את רונית קצת יותר? מוזמנות להיכנס לאתר, לאינסטגרם ולדף העסקי שלה.

במדור נשים ועסקים מתפרסמות כתבות על עסקים שונים. לקריאת כל הכתבות במדור לחצי כאן.

יש לך עסק ותרצי שאכתוב עליך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין.
מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

חדש!!! הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה