נשים ועסקים / רינה יום טוב

רינה יום טוב מנהלת פיתוח בחברת הייטק בינלאומית כבר מעל 35. היא חובבת ספורט בעיקר ריצה למרחקים ארוכים ובשנה האחרונה התחברה מחדש לתהליך יצירה במקרמה ואל אמנות המקרמה.

איך העסק התחיל?

"בשלהי הסגר הראשון של הקורונה, תוך כדי עבודה מהבית וכשהאביב בפתח מצאתי זמן לרענן את הבית. כחלק מהעיצוב יצרתי גם מתלה לעציץ ממקרמה (משהו שזכרתי לעשות מהעבר המאוד רחוק שלי). ואז עוד אחד. ועוד פריט. ותוך כדי הישיבות מצאתי את עצמי קושרת קשרים, טווה מחשבות וחוזרת לאהבה ישנה שלי מגיל הנעורים של יצירת מקרמה ועיצוב. התחלתי ליצור יצירות שונות ומגוונות ממקרמה וההשראות התפרצו כאילו היו שם קודם ורק חיכו להזדמנות לצאת. במקרמה אני בעצם יוצרת קשרים. מחברת חיבורים ובונה שכבות אשר מכילות במידה רבה את מי שאני, את מי שהעבודה מיועדת לו ואת הקשר בינינו. את העסק פתחתי חצי שנה לאחר שיצרתי את היצירה הראשונה בעקבות התובנה שאנשים ממש אוהבים את מה שאני מייצרת, מתחברים לעבודות שלי ומבקשים לרכוש אותן."

כמה משפטים על העסק?

"אני יוצרת מתלים מגוונים ממקרמה בעבודת יד בסגנון בוהו מודרני: מתלי קיר, מתלי עציצים, אגרטלים מעוטרים ולוכדי חלומות. היצירות שלי עשויות מחומרים באיכות גבוהה, החוטים מכותנה מלאה, והעץ עובר חיטוי וניקוי. אני כל הזמן בחיפוש וגילוי חומרים להמשך התפתחות. את הפריטים ניתן למצוא בחנות האינטרנטית שלי, ואני גם מכינה עבודות בהתאמה אישית." ליצירת קשר עם רינה מוזמנות להיכנס לחנות, לאינסטגרם ולדף העסקי שלה או ליצור קשר בטלפון 052-3972066.

רינה יום טוב פריטי מקרמה בעבודת יד

רינה יום טוב פריטי מקרמה בעבודת יד

רינה יום טוב פריטי מקרמה בעבודת יד

מה מיוחד במוצרים שלך?

"היצירות שלי נעשות באהבה רבה מהנשמה ומהלב. מושקעת בהן המון מחשבה ותכנון מחד, אך גם המון אינטואיציה ורגש. היצירות הן יחידניות, כמעט בלתי אפשרי לשחזר או לשכפל יצירה כשם שלא ניתן להעתיק מחשבה, ולכן המגוון הוא רב ומאוד דינמי. אני מוצאת שהתהליך יכול להתחיל מאדם קרוב שאני רוצה להעניק לו יצירה, מכלי שצריך 'להכיל' או מחתיכת עץ ביער שלאחר שיוף היא העוגן עליו אני יוצרת רעיון. את היצירה אני אורזת כמתנה וכמובן מפנקת את הקונה במתנה וברכה אישית. את המשלוח אני עושה בעצמי ומשתדלת שזה יהיה בהקדם האפשרי (מאוד מרגש אותי להיפגש עם הלקוחות שלי). רגע הבחירה של מקום והתליה של יצירה הוא רגע מכונן של סגירת מעגל."

שלושה טיפים לנשים עצמאיות

"תלמדי מה יוצר את האיזון האופטימלי בין העבודה לבית, ובזה תשקיעי. אורח חיים מאוזן ישמור עלייך יצירתית, משמעותית ושמחה."

"תאמיני בעצמך, בדרך שלך וביכולות שלך. לכי עם הלב ועם תחושת הבטן שלך עד הסוף, אל תחשבי מה אחרים יחשבו על כך, עשי מה שנכון לך. הדבר יוביל להצלחה."

"תאהבי את מה שאת עושה, תהיי את ותהיי אותנטית."

רינה יום טוב פריטי מקרמה בעבודת יד

רינה יום טוב פריטי מקרמה בעבודת יד

חוויה מרגשת שהייתה לך כחלק מהעבודה

"זכיתי להשתתף בתחילת דצמבר במכירה עם אמניות מוכשרות שיוצרות עם הלב והנשמה. אלה היו יומיים של שכרון חושים, ההתרגשות והאושר ובעיקר גאווה על מה שהקמתי בשתי ידיי בחודשים האחרונים שבעצם מייצג את מי שאני ואת מהלך חיי, מלאו אותי אושר ברמה שלא יכולתי לדמיין בחלומות הכי פרועים שלי שיקרה."

איך את צומחת ממשברים?

"משברים הם חלק בלתי נמנע מהחיים. הכוח והאמונה להפוך משבר למנוע צמיחה הם קסם. והם נובעים ממקורות שונים. לפעמים חברה טובה. לפעמים הילד שאומר מילה. המשפחה או קולגה בעבודה. אך המשותף למשברים מהם צמחתי הוא שבכולם הבנתי שאני צריכה להיות קשובה לאינטואיציות שלי. ריצה ארוכה של חמישה, עשרה ועשרים קילומטרים היא בעצם ניהול משבר מתמשך. מזכך. ומחזק ביותר את הגוף ואת הנפש. גיליתי כי כשאני חזקה מנטלית ופיזית אני מסוגלת להתמודד טוב יותר עם משברים ובאופן מפתיע גם להתמודד עם הצלחה צריך להיות חזקה. יש לי משפט שאימצתי לפני כמה שנים שמשקף את מי שאני ומה שאני מאמינה בו: אתגרים עושים את החיים מעניינים, להתגבר עליהם זה מה שהופך את החיים למשמעותיים."

רינה יום טוב פריטי מקרמה בעבודת יד

רינה יום טוב פריטי מקרמה בעבודת יד

מה את אוהבת בעבודה שלך?

"אני אוהבת את תהליך היצירה עצמה, את הלקוחות ואת התוצר הסופי. אני מרגישה שהנשמה שלי נחשפת כשאני יוצרת. יש לי זיקה לעיצוב והלבשת בית ומצאתי שעבודות המקרמה איכשהו מתלבשות יפה בתוך העולם הזה ומה שמאוד מעניין זה שעבודת מקרמה יכולה להתאים לכל סגנון של בית ולכל אדם."

מה מחזק אותך?

"הריצות עם החברות שלי בים והבילוי איתן אחרי האימון, העידוד מהחברים לעבודה, הפירגונים שאני מקבלת מהלקוחות שלי וכמובן הילדים והמשפחה שלי שתומכת ומעודדת."

ליצירת קשר עם רינה מוזמנות להיכנס לחנות, לאינסטגרם ולדף העסקי שלה או ליצור קשר בטלפון 052-3972066.

במדור נשים ועסקים מתפרסמות כתבות על עסקים שונים. לקריאת כל הכתבות במדור לחצי כאן.

יש לך עסק ותרצי שאכתוב עליך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין.
מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

חדש!!! הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה