נשים ועסקים / פולי אפרת ירמיהו

פולי אפרת ירמיהו עוסקת בתחום טיפולי המתמקד בשינוי דפוסי חשיבה. פולי בעלת הכשרה טיפולית כעובדת סוציאלית, ולמדה לאורך השנים שיטות וכלים מגוונים מהעולם הטיפולי ביניהם CBT מבוסס מיינדפולנס, NLP, פסיכולוגיה חיובית ועוד. היא משתמשת בחדר הטיפולים במגוון השיטות מכיוון שהיא מאמינה שאין שיטה אחת שמתאימה לכולם, ויש לשלב בין כל השפע הטיפולי הקיים יחד על מנת ליצור שינוי משמעותי אצל מי שמבקש בכך. יחד עם זאת, פולי יצרה סדנאות עבור קבוצות שבהן היא זיקקה את הכלים המשמעותיים ביותר והפרקטיים לשימוש ביום יום, על מנת להפיץ את הבשורה, שלחיות טוב יותר, זה פשוט יותר ממה שזה נשמע.

פולי אפרת ירמיהו שינוי דפוסי חשיבה

איך העסק התחיל?

"לדעתי זה תמיד היה שם. וכל שנדרש ממני זה בעצם לעגן את היכולת לעורר שינוי באנשים באיזה שהוא תוקף מקצועי ותעודות רלוונטיות. למדתי עבודה סוציאלית, מכיוון שזה תואר שמאפשר לך לעבוד עם הכי הרבה גוונים של אוכלוסיות ולאחר מכן המשכתי ללמוד כל דבר שהיה מבחינתי רלוונטי ומקדם."

כמה משפטים על העסק

"יש לי קליניקה בהוד השרון, בה אני מקבלת מטופלים באופן פרטני אם זה פרונטלי או בזום. אני עובדת בעיקר עם אוכלוסייה שסובלת מחרדה או דיכאון, וטיפול בעזרת CBT, מיינדפולנס ו-NLP מוכחים כיעילים ביותר להתמודדות מול קשיים אלו. זו בדיוק הסיבה שהטיפול הוא מאוד מוצלח ויעיל, כי השילוב בין שלוש השיטות מביא לתוצאות מאוד טובות. בנוסף, אני מעבירה הרצאות וסדנאות לקבוצות, בהם אני נותנת כלים יישומיים לחיי היום יום שלדעתי כל אחד חייב, פשוט חייב להכיר ולנסות לשלב אותם בחייו. ההרצאות מתאימות למסגרות תעסוקה שונות, ארגונים, ימי גיבוש, ימי עיון ועוד. פעם אחת הוזמנתי אפילו ליום הולדת 80." ליצירת קשר עם פולי מוזמנות להיכנס לאתר, לאינסטגרם ולדף העסקי שלה.

פולי אפרת ירמיהו שינוי דפוסי חשיבה

מה מיוחד בתהליך איתך?

"מה שמייחד את התהליך היא האמונה הראשונית שלי, שכל אדם יודע הכי טוב מה נכון עבורו. רק לפעמים יש המון רעשי רקע שמסתירים לו את הדרך. ופה זה התפקיד שלי – להוריד את רעשי הרקע. בסדנאות אני מלמדת מיינדפולנס, מה שנקרא בעברית קשיבות. באמצעות תרגילי המיינדפולנס, אנחנו לומדים איך להיות נוכחים בכאן ועכשיו, בלי סיסמאות. מיינדפולנס זו דרך נפלאה ללמוד להסיר רעשי רקע."

טיפים לנשים עצמאיות

"לזכור תמיד, שכל בן אדם מדבר, מתנהג וחושב רק מתוך העולם הפנימי שלו ולא בהכרח זה קשור אליי. ברגע שהמשפט הזה הופך להיות אמונה בסיסית, קל לנו יותר להתמודד מול לקוחות (אבל לא רק, זה לגמרי טיפ לחיים עצמם) או קשיים ואתגרים באופן כללי."

"מיינדפולנס זו המתנה הכי טובה שאת יכולה לתת לעצמך! החיים שלנו מאוד מהירים, ואנחנו פשוט חייבות לפנות לעצמינו 10 דקות ביום שבו ניתן למחשבות להיות רק מחשבות שאין להן באמת השפעה עלינו. ולאפשר למוח להתנתק."

"מעל 90% מהתקשורת שלנו, היא בכלל לא במילים, אלא באמצעות שפת הגוף שלנו, הבעות פנים, תזוזות, מבט ישיר או בורח. אז אם עוד לא יצא לכן ללמוד כמה דברים קטנים מהעולם הכל כך חשוב הזה, זה הזמן."

פולי אפרת ירמיהו שינוי דפוסי חשיבה

חוויה מרגשת שהייתה לך כחלק מהעבודה

"בכל סדנה שאני מעבירה, אני אומרת ש'מחשבות הן רק מחשבות והן לא באמת מייצגות את מי שאני'. וכמובן שאני מסבירה על כך לעומק. העברתי הרצאה לקבוצת נשים במסגרת גיבוש לצוות חינוכי, וחצי שנה לאחר מכן קיבלתי הודעה ממישהי שנכחה בהרצאה ושיתפה אותי שהיו לה כל כך הרבה מחשבות שהטרידו אותה במהלך היום יום, ובכל יום היא הייתה אומרת לעצמה מספר פעמים ש'מחשבות הן רק מחשבות, והן לא מייצגות את מי שאני באמת', ולאט לאט היא הצליחה לעשות המון סדר בחיים הפרטיים שלה, מול הזוגיות, הילדים ומקום העבודה. זה היה מדהים בעיניי. איך משפט אחד יכול להפוך חיים שלמים. וזה לגמרי שלה ואני מצדיעה לה."

איך את צומחת ממשברים?

"משברים הם חלק מהחיים, אז אני לא רואה את זה כצמיחה או גדילה. אלא כהבנה, שיש גם משברים. וצריך ללמוד לחיות לצדם ולא בתוכם."

מה את אוהבת בעבודה שלך?

"הכל, פשוט אוהבת בני אדם."

רוצות להכיר את פולי קצת יותר? מוזמנות להיכנס לאתר, לאינסטגרם ולדף העסקי שלה.

במדור נשים ועסקים מתפרסמות כתבות על עסקים שונים. לקריאת כל הכתבות במדור לחצי כאן.

יש לך עסק ותרצי שאכתוב עליך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין.
מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

חדש!!! הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה