נשים ועסקים / פזית יהלומי

פזית יהלומי היא מנחה לחשיבה יצירתית, אשת חינוך ומעצבת מוצר בוגרת בצלאל. פזית הקימה את " מייק מרקט – חומרי גלם לאנשים יצירתיים", מרחב יצירה עם חומרי גלם ממוחזרים ומגוון כלים ידניים ליוצרים ומייקרים, שם היא מנחה סדנאות וקורסים בתחום העיצוב והמייקינג על פי השיטה הייחודית שלה "שיטת האתגרים".

פזית יהלומי מנחה לחשיבה יצירתית, אשת חינוך
צילום: פזית יהלומי

איך העסק התחיל?

"לאחר התנסות בעולם העיצוב הבנתי שהתשוקה שלי היא בעיצוב החומר האנושי. התחלתי להנחות סדנאות וקורסים בעיצוב ומייקינג במוסדות חינוך שונים ועם מגוון אוכלוסיות, בעיקר בתכניות מחוננים ומצוינות. הייתי מורה סופר יצירתית וגמישה שמנתבת את הדרך בתוך מערכת מאוד נוקשה. אחרי התנסות וחקירה פיתחתי סט כלים ותכנים שמביאים רוח מאוד מרעננת ושונה, עם הרבה פלייפולנס, יצירתיות ופאן. במקביל התחלתי את דרכי בפיתוח הדרכה ופרויקטים בתחום האמנות בתכנית קרב, שהייתה בית חם ומאפשר. מהר מאוד התחלתי גם להעביר את הגישה שלי למאות מדריכים וצוותים בכל רחבי הארץ. השנים האחרונות היו לא פשוטות – הורי חלו בסרטן (ביחד) ואחרי תקופה ארוכה וממושכת של מאבק ולונה פארק רגשי ומאתגר, נפרדנו משניהם. אמא שלי ז"ל השאירה לי צוואה מאוד ברורה שאומרת שאת חלומות הלב צריך להגשים כאן ועכשיו. למרות התקופה המאתגרת, החלטתי להפסיק לנדוד ופתחתי את ה- MAKE MARKET, מרחב המבטא את הגישה שלי והרוח הייחודית שאני מביאה. מקום שמאפשר לי ללמד את השיטה שפיתחתי, עם חופש מוחלט ממגבלות ואילוצים, מקום שבו אוכל להתבטא עם הרבה מעוף, להשפיע ולגעת בנפשם של אנשים ולתרום להם למסע שלהם."

כמה משפטים על העסק

"מייק מרקט הוא מרחב יצירה קסום ומטריף! הוא כמו חנות ממתקים צבעונית ומגרה, כמו לונה פארק למייקרים ויוצרים שבא ואומר – בואו ותתחילו להשתעשע! המקום מאובזר במגוון כלים ידניים, ציוד ארט, ושוק מדליק של חומרי גלם ממוחזרים. המרקט אוסף וממיין שאריות חומרים שנזרקו ונותן להם אורך חיים והמשכיות ובעיקר מעניק ליוצרים מלא השראה ורעיונות שמפרים את המחשבה ואת הדמיון! כל הטוב הזה מאפשר ליוצרים ומייקרים להיכנס למרחב תרפויטי שמנתק אותם לרגע מהמציאות ולחזק את שרירי הנפש היוצרת, לחדד את נקודת המבט הייחודית שלהם, לטפח את היצירתיות ולהתגבר על מכשולים ואתגרים תוך כדי למידה, התבוננות עצמית והתפתחות אישית. כל הסדנאות והקורסים מבוססים שיטת האתגרים ומעבר לחשיבה העיצובית וללמידה דרך הידיים, המטרה היא לגעת בנפשם של היוצרים, להגמיש את המחשבה שלהם ולבנות חוסן נפשי אצל כל אחד."

פזית יהלומי מנחה לחשיבה יצירתית, אשת חינוך
צילום: פזית יהלומי
פזית יהלומי מנחה לחשיבה יצירתית, אשת חינוך
צילום: פזית יהלומי

מה מיוחד בגישה שלך?

"אם אני מסתכלת לרגע על סקאלה שבקצה אחד עולם הטיפול באמנות, אחריו ארט וקרפט, מייקרים, עיצוב ובקצה השני זה טכנולוגיה… אז אני עובדת בשיטה שהיא LOW-TECH ליצור דרך הידיים, משולבת חשיבה המצאתית ופלייפולנס של עולם המייקרים, שמטרתה לייצר תשתית לעבודה טיפולית ושיח רוחני. זה עיצוב תעשייתי שלא מקדש את הפונקציונאליות והתוצרים אלא את הרגשות, את תהליכי החשיבה והחוסן הנפשי של היוצרים. אנשים וילדים שחווים אצלי תהליך יצירה, יוצאים עם חוויה עוצמתית, לא בגלל שהם יצאו עם תוצר מגניב בידיים, אלא בגלל שהם יצאו עם תובנות לגבי עצמם, טרנספורמציה בחשיבה וחוויה רגשית שמזיזה לך משהו אי שם בפנים. ואם הם איתי לאורך זמן אז נטמעים בהם כלים שעוזרים להם להתגבר על מכשולי החיים ולהסתכל על החיים מנקודת מבט חדשה." 

שלושה טיפים לנשים עצמאיות

"לצאת מנקודת הנחה שהעסק תמיד משרת אותנו ולא אנחנו אותו, ומתוך הגישה הזו צריך לבנות ולסלול את הדרך."

"לעבוד מתוך תשוקה! למדתי שכשאני באנרגיות גבוהות, בשמחה ותשוקה לדבר, אני מוכרת יותר, אני משווקת יותר טוב, אני מקצועית יותר ומחוברת ל'למה' שלי."

"לעטוף את עצמך במסגרת מלווה וקהילה תומכת של אנשים שדוברים את השפה שלך."

פזית יהלומי מנחה לחשיבה יצירתית, אשת חינוך
צילום: פזית יהלומי

חוויה מרגשת שהייתה לך כחלק מהעבודה

"הייתה לי הזכות להנחות סדנאות רבות למדריכות ומורות לאמנות. באחת הסדנאות השתתפה מדריכת אמנות מקסימה, שהיא אמנית פסיפס, שחוותה חוויה משמעותית מאוד והתחברה לכל הגישה והשיטה שלי. אחרי שנתיים קיבלתי ממנה טלפון שהיא פותחת עסק בתחומה ומבחינתה הסדנה הייתה אבן דרך בבניית העסק שלה וגיבוש הזהות שלו והיא מתחילה להנחות סדנאות יצירה בשיטה ובכלים שלמדה אצלי – אין מרגש מזה!"

איך את צומחת ממשברים?

"אני עכשיו ממש אוספת את עצמי מהשברים אחרי שאיבדתי את שני הורי. התמודדות עם מחלה ומוות זו חוויה מטלטלת ומעצבת. אני חושבת שחלק ממה שעוזר לי זה אופן ההסתכלות שלי על הדברים – ההבנה שיש דברים שאינם בשליטתי ומשבר, מכשול או אתגר הם חלק ממסע הלמידה שלנו. אין תשובה נכונה או לא נכונה. יש רק אוסף של התנסויות ואיך אני בוחרת להתייחס אליהן ולעצב את המשך הדרך."

פזית יהלומי מנחה לחשיבה יצירתית, אשת חינוך
צילום: פזית יהלומי
ה
צילום: עדי לביא

מה את אוהבת בעבודה שלך?

"אני אוהבת זה ליצור ולהמציא תוכן. בעיקר להמציא סדנאות. זאת ה'יצירה' שלי. אלו המכחול והצבעים שלי והאנשים הם הקנבס. במציאות של הקורונה הבנתי עד כמה חשובה לי האינטראקציה עם אנשים, עד כמה אני אוהבת את זה וכמה זה ממלא אותי ונותן לי השראה."

רוצות להכיר את פזית קצת יותר? מוזמנות להיכנס לאתר, לאינסטגרם ולדף העסקי שלה.

במדור נשים ועסקים מתפרסמות כתבות על עסקים שונים. לקריאת כל הכתבות במדור לחצי כאן.

יש לך עסק ותרצי שאכתוב עליך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין.
מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

חדש!!! הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה