נשים ועסקים / פולה רייקין

פולה רייקין היא בעלת המותג TIN TIME המתמחה במוצרים שימושיים ודקורטיביים על בסיס חומרים בשימוש חוזר ומנחת סדנאות בתחום העיצוב הממוחזר. תושבת גילון שבצפון.

צילום: עדי פרץ

איך העסק התחיל?

"במשך שנים רבות הייתי צורפת אבל עם הזמן העניין שלי בתחום הקיימות גלש גם לסטודיו. זה התחיל בתכשיטים מבדים ממוחזרים והמשיך באופן מדורג עד היום. נקודת המפנה המשמעותית הייתה קורס של עמותת 'לצאת מהקופסא' שבמהלכו הייתי צריכה לפתח מוצר אחד. המוצר שפיתחתי היה שעון שמבוסס על פחית טונה ממוחדשת ומשם נולד גם שם המותג, שילוב של המילים – TIN (פח/פחית) ו- TIME. המוצרים הבאים היו ליין של כלי אחסון וגופי תאורה מפחיות שימורים משומשות. כשמכרים ושכנים גילו שאני עוסקת במיחדוש, החלו להגיע לסטודיו חומרים נוספים. מחומרים אלו נולדו הקולאז'ים הממוחזרים וכן הסדנאות."

כמה משפטים על העסק

"המוצרים שלי כיום כוללים גם פריטים שימושיים שרובם על בסיס קופסאות שימורים, וגם פריטים דקורטיביים שהם למעשה קולאז'ים משלל חומרים שלרוב מוצאים דרכם לפח או למיחזור. ניתן לרכוש מוצרים גם ב- ART192 בעכו ובסטודיו TIN TIME בגילון."

מה מיוחד בתהליך העבודה שלך?

"העיקרון שמנחה אותי הוא לנסות להשתמש בפריטים שלכאורה איבדו את ייעודם ונראים לנו חסרי ערך ולתת להם ערך ומשמעות חדשים. העבודה עם חומרי הגלם הספציפיים הללו והאינטראקציה עם משתתפי הסדנאות שלחה אותי למסע מרתק שהוא הרבה מעבר לקיימות. זו עבודה שמאפשרת תחושת שפע תמידי. הגמישות המחשבתית שמאפשרת לראות את הפוטנציאל של חמרי הגלם האלו, משליכה גם על תחומים אחרים בחיי."

פולה רייקין היא בעלת המותג TIN TIME
צילום: אלה זית

פולה רייקין היא בעלת המותג TIN TIME

שני טיפים לנשים עצמאיות

"בתור עצמאית חשוב לי מאוד להיות פתוחה וקשובה לעצות, דעות וביקורות אבל תמיד לבדוק האם הן רלוונטיות לערכים הבסיסיים שעליהם הקמתי את העסק."

"חשוב לי לעצור כל כמה זמן ולבחון האם אני נמצאת במקום הנכון לי והאם המקום הזה מוביל אותי להיכן שרציתי. אצל אחד מלקוחותיי נתקלתי בציטוט מפי רבי נחמן מברסלב – 'אתה נמצא היכן שמחשבותיך נמצאות, ודא שמחשבותיך נמצאות במקום בו אתה רוצה להיות' וזה מתמצת את זה יפה. הקורונה, ומשברים בכלל מזמנים לנו אפשרות לעצור ולכוונן."

חוויה מעניינת שהייתה לך כחלק מהעבודה

"אחת מנקודות המפנה החשובות מבחינה אישית ומקצועית היה ליווי של פרויקט על ידי אחת מהמנחות המקצועיות שלי שתמיד חזרה וביקשה ממני קודם כל לבדוק למה ואיך אני כן יכולה לעשות משהו. בהשראתה, כשאני מקבלת הצעה כלשהי אני תמיד מתחילה מלמה אני כן יכולה ולא מכמה זה לא מתאים לי. יתכן שאני מחליטה לבסוף לדחות את ההצעה או רעיון, אבל לא לפני שבדקתי למה כן."

איך את צומחת ממשברים?

"ההתמודדות עם דברים חדשים, לא צפויים ומאתגרים תמיד זימנה לי גדילה משמעותית. זו תמיד הזדמנות לעצור שנייה ולבחון את הדברים."

פולה רייקין היא בעלת המותג TIN TIME

מה את אוהבת בעבודה שלך?

"שיתופי פעולה עם יוצרים אחרים הם אחד החלקים האהובים עלי בעבודתי. ובשנה וחצי האחרונות אני שותפה בגלריה הקואופרטיבית ART192 בעכו העתיקה. זהו מיזם שיתופי שהפגיש אותי עם תשע נשים מופלאות ומוכשרות. כולנו מחכות לחזור לפעילות סדירה של הגלריה, מתגעגעות זו לזו ולעכו. השותפות הזו גם היא משהו שמנחה אותי בעשייה המקצועית – לחפש שיתופי פעולה, ליצור יחד, ולפרגן, לפרגן, לפרגן…"

רוצות להכיר את פולה קצת יותר? מוזמנות להיכנס לחנות באטסי, לאינסטגרם ולדף העסקי שלה.

במדור נשים ועסקים מתפרסמות כתבות על עסקים שונים. לקריאת כל הכתבות במדור לחצי כאן.

יש לך עסק ותרצי שאכתוב עליך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין.
מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

חדש!!! הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה