נשים ועסקים / נועה סביר

סטודיו נועה סביר הינו משרד בוטיק לעיצוב ואדריכלות פנים. המשרד מציע שירותים מגוונים של תכנון ועיצוב פנים לבתים פרטיים ודירות, פרויקטים קבלניים, משרדים, עסקים מסחריים וחללים ציבוריים, ומלווה אותם דרך כל שלבי הפרויקט החל מגיבוש הרעיון העיצובי והתכנון האדריכלי, ועד להלבשת החלל למראה סופי ושלם.

צילום: אלה פאוסט

איך העסק התחיל?

"בהשכלתי אני מעצבת מוצר ומעצבת פנים, אבל האהבה שלי לעיצוב ואדריכלות התחילה כבר בגיל הרבה יותר מוקדם. מאז היותי ילדה, תמיד הוקסמתי מבתים של אנשים. בכל פעם שהייתי נכנסת למקום חדש הייתי מסתובבת בין החדרים, מנסה לזכור בראש את החללים השונים, המעברים, הפתחים וכשהייתי מגיעה אל ביתי הייתי בונה את מה שראיתי מלגו. עד גיל מאוחר יחסית בניתי בתים מלגו והייתי מאבזרת אותם ברהיטים קטנים שאני יצרתי. מניחה שבאיזושהי דרך זה ניבא את העתיד לבוא."

כמה משפטים על העסק

"מהלך של פרויקט מול לקוחות הוא כמו לקלף בצל. אנשים לא תמיד יודעים מההתחלה מה הם רוצים ומה הם צריכים בבית ונדרש תהליך היכרות מעמיק כדי לקלף את השכבות ולהבין את הצרכים והרצונות הכמוסים ביותר ומה עומד מאחוריהם. לחשיפה כזאת מצד הלקוחות נדרשת קירבה ופתיחות כלפיי וזה תהליך שלוקח זמן. אני מאמינה בהקשבה אינסופית ללקוחות שלי, ובאפשרות לתת ביטוי לטעמם האישי, תוך הכוונה מקצועית שלי, כי בסופו של דבר הם אלה שיגורו בבית."

נועה סביר בוטיק לעיצוב ואדריכלות פנים
צילום: אורית ארנון

מה מיוחד בגישה העיצובית שלך?

"מבחינת עיצוב אני מאוד אוהבת לעשות שימוש בטקסטורות ובחומרים שונים ולאזן ביניהם, כי כשיש איזון וסינרגיה – החלל שנוצר הוא הרמוני, חמים, עוטף ונעים לשהות בו. אני גם אוהבת להכניס את החוץ לתוך הבית! יצירת פתחים גדולים לנוף, הרבה צמחיה בתוך הבית, ריהוט וטקסטיל מחומרים טבעיים. שילובם של כל אלה כחלק בלתי נפרד מחלל הבית, נותן תחושת רוגע ומחבר אותנו לטבע."

שלושה טיפים לנשים עצמאיות

"צריך לדעת להציב גבולות – מצד אחד לא להישאב לעבודה ולהזניח את הבית והזוגיות ומצד שני לאפשר זמן עבודה ממוקד ונקי מהפרעות בזמן העבודה המוגדרים מראש."

"מצאי לעצמך קולגה מתחומך, כזאת שאת סומכת עליה, ותוכלי לחלוק איתה את אתגרי היומיום בסטודיו, להפרות אחת את השנייה, ובכך ליצור מערכת תמיכה ופרגון אחת לשנייה. כי תחושת הבדידות מעכבת צמיחה, וכדי לגדול ולהצליח במה שאנחנו עושות, צריך שנרגיש טוב."

"אסור לוותר על חלומות! אם את חולמת לעשות הסבה מקצועית, להיות עצמאית, לעסוק במה שאת אוהבת, להפוך תחביב למקצוע, אני אומרת לא להסס! לכי אחרי הלב שלך, בלי לפחד, כי כשאנחנו עושות מה שאנחנו אוהבות אנחנו מלאות תשוקה שמביאה להצלחה."

נועה סביר בוטיק לעיצוב ואדריכלות פנים
צילום: אורית ארנון

פרויקט מיוחד שהיה לך כחלק מהעבודה

"כשאני מתכננת בית למשפחה אני הופכת להיות חלק ממנה לתקופה. שותפה לחלומות, לרצונות, ולפעמים גם לרגעי העצב בחייהם. לאחרונה לקוח שלי הלך לעולמו באופן מפתיע, בעיצומו של תכנון הבית שלו ושל אשתו, ללא הכנה מוקדמת. ההודעה על פטירתו תפסה אותי באמצע יום עבודה עמוס פגישות והותירה אותי בהלם מוחלט ובלי אנרגיה להמשיך. חשבתי על כך שכל פרט ופרט בבית תוכנן בהתאמה לצרכיו, הבית היה בבחינת הגשמת חלום עבורו, והוא לא יזכה לגור בו. החוויה הזאת חיזקה אצלי את ההבנה שבסופו של יום, העבודה שלי עוסקת באנשים, ברגשות, בדברים שהם בכלל לא פיזיים, אפילו שהם באים לידי ביטוי ויזואלי. למרות כל זאת כולי תקווה שהבית החדש יביא איתו רגעי נחת, שלווה והרבה שמחה."

איך את צומחת ממשבים?

"משברים, כמו משבר הקורונה לדוגמה, לא מרתיעים אותי, ולרוב הם מאתגרים אותי, עוזרים לי להתפתח, להשתפר ולדייק את עצמי למצב החדש. אני מאמינה שמשבר גורם להתחדשות ומשרת אותנו בחיבור לעצמנו, בהבנה טובה יותר מי אנחנו ומהי דרכנו."

נועה סביר בוטיק לעיצוב ואדריכלות פנים
צילום: אורית ארנון

מה את אוהבת בעבודה שלך?

"העבודה שלי ממלאת אותי אושר, והרצון שלי לעזור לאנשים להגשים חלומות של שנים ולשפר את איכות חייהם ולו במעט, הוא זה שמניע אותי וגורם לי לקום בבוקר עם חיוך על הפנים. הידיעה שבזכותי אנשים נהנים לחזור לבית שלהם, אוהבים את מרחב המחייה שלהם ומרגישים בו ביטחון והרמוניה, מרגשת אותי ומטעינה אותי להמשך עשייה."

רוצות להכיר את נועה קצת יותר? מוזמנות להיכנס לאתר, לאינסטגרם ולדף העסקי שלה.

במדור נשים ועסקים מתפרסמות כתבות על עסקים שונים. לקריאת כל הכתבות במדור לחצי כאן.

יש לך עסק ותרצי שאכתוב עליך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין.
מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

חדש!!! הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה