נשים ועסקים / נעמה זהר

נעמה זהר, היא מעצבת פנים המתמחה בעיצוב פרטי ומסחרי, מאמינה בעיצוב נקי ועל זמני, שירגיש וייראה נכון גם בעוד מספר שנים. נעמה בעלת תואר ראשון בעיצוב פנים במחלקה לעיצוב פנים מבנה וסביבה בשנקר.

צילום: מאור מויאל

איך העסק התחיל?

"לאחר הלימודים עבדתי מספר שנים במשרדי עיצוב פנים מובילים. בתחום הפרטי עבדתי אצל דניאל חסון, שם למדתי המון והתנסיתי בניהול פרויקטים בתחום דירות ובתי יוקרה, ובתחום המסחרי אצל אתי דנטס, שם רכשתי את כל הכלים והידע שברשותי בתחום עיצוב הפנים המסחרי. עם הזמן קיבלתי פניות לפרויקטים עצמאיים, וכשהרגשתי שקשה לי לשלב בין העבודה העצמאית והעבודה כשכירה החלטתי שהגיע הזמן ללכת בכיוון עצמאי. כמה חודשים לאחר לידת בני הבכור עשיתי את הצעד ומאז הכל היסטוריה."

כמה משפטים על העסק

"הסטודיו מתמחה בתכנון ועיצוב פנים פרטי ומסחרי ואני מאוד אוהבת את האיזון היצירתי בין השניים. בתחום הפרטי – עיצוב לדירות ובתים משלב התכנון המדויק והוצאת תכניות עבודה ופרטים, דרך בחירת החומרים והמרכיבים להשלמת הדירה, ועד שלב הסטיילינג והלבשת הבית. בתחום המסחרי – אני מתמחה בתכנון ועיצוב לחנויות, מסעדות ומשרדים. הלקוחות הפרטיים שלי מגוונים, הרבה זוגות צעירים שרכשו את הבית הראשון שלהם, אבל גם לקוחות בוגרים יותר ותושבי חוץ אשר רכשו דירת נופש בארץ ובתחום המסחרי אני עובדת עם שלוש רשתות (רשת גרג, לג'נדה, זסט), ועם לקוחות נוספים בתחום זה."

נעמה זהר מעצבת פנים המתמחה בעיצוב פרטי ומסחרי
צילום: שירן כרמל
נעמה זהר מעצבת פנים המתמחה בעיצוב פרטי ומסחרי
צילום: שירן כרמל

מה מיוחד בגישה שלך?

"אני שמה את הפונקציונליות במקום הראשון, כי אני מאמינה שבית או עסק צריך קודם כל להיות פרקטי למשתמשים בו. זה בא לידי ביטוי בתכנון, בבחירת ריהוט ובבחירת החומרים. באופי שלי אני טוטאלית ופרפקציוניסטית, ואני מרגישה שזה בא לידי ביטוי בפרויקטים שלי. בתהליך העבודה חשוב לי לתכנן לעומק כל פרט, להוציא תכניות מדויקות, ולפקח מקרוב על הנעשה בשטח ומול אנשי המקצוע, כדי לוודא  שהכל נעשה בדיוק לפי התכנון. אני חיה כל אחד מהפרויקטים שלי ומסורה לו במאה אחוז – אני חושבת שזה בא לידי ביטוי בתוצאה הסופית. אני מלווה את הלקוח יד ביד עד התוצאה הסופית והקשר בינינו הופך כמעט תמיד לקשר קרוב וחברי, מה שהופך את החוויה למהנה יותר."

שלושה טיפים לנשים עצמאיות

"לא להתפשר על איכות וסוג הפרויקטים. לאחרונה הבנתי שאם אקח פרויקטים שאני לא מתחברת אליהם, אלו סוג הפרויקטים אותם אזמן אליי, לכן אני מנסה מאד לדייק בבחירות שאני עושה, גם אם זה אומר לעבוד טיפה פחות."

"לצאת מהבית. לי באופן אישי זה עשה פלאים. שנה לאחר היציאה לעצמאות שכרתי משרד קטן, ואני מרגישה שזה שיפר את התפוקה שלי ואת ההכנסות. היציאה מהבית והידיעה שיש יעדים לכבוש, העלתה משמעותית את כמות העבודה ומספר הפרויקטים שלי."

"להגדיר גבולות. אני עוד לא לגמרי מיישמת, אבל בהחלט מנסה. אני קובעת לעצמי יומיים בשבוע של עבודה מאוחרת יותר, ואת יום שישי כיום לעצמי ולמשפחתי. אני מנסה לשמור על שעות עבודה ועל שעות שלא עונה לטלפונים כדי להיות לגמרי עם המשפחה."

נעמה זהר מעצבת פנים המתמחה בעיצוב פרטי ומסחרי
צילום: מאור מויאל
צילום: מאור מויאל

פרוייקט מיוחד שהיה לך כחלק מהעבודה

"באחד הפרויקטים האחרונים שלי, עיצבתי דירת נופש לתושב חוץ. היה לנו לוח זמנים מאד ברור שנקודת הסיום שלו הייתה בתאריך בו הוא היה אמור להגיע לארץ. שלושה שבועות לפני הסיום קיבלתי טלפון מהלקוח, בו הוא מספר שבגלל הקורונה, הוא מקדים את הנסיעה והוא מגיע תוך חמישה ימים. הקבלנים ואני הפכנו עולמות, התחננתי לספקים שיקדימו, אפילו הצלחתי לעשות יום קניות אחרון לאביזרים משלימים, והצלחנו לסיים את הדירה בדיוק בזמן."

איך את צומחת ממשברים?

"כל משבר או קושי במהלך העבודה הוא בית ספר בדרך להיות טובה יותר, כך אני רואה את זה. אני מנסה ללמוד מכל טעות או קושי, ולהבין איך אני יכולה להשתפר, מה אני יכולה לעשות טוב יותר בפעם הבאה, ולצמוח מזה."

נעמה זהר מעצבת פנים המתמחה בעיצוב פרטי ומסחרי
צילום: מאור מויאל
צילום: מאור מויאל

מה את אוהבת בעבודה שלך?

"אני אוהבת את העבודה שלי מאד בכל המובנים! אוהבת את הגיוון – מפרויקטים פרטיים ועד מסחריים, כל אחד הוא עולם במלואו, ולוקח את היצירתיות שלי למקום אחר לגמרי. אני אוהבת לראות את ההתרגשות של הלקוחות כשהם נחשפים לדירה או לבית העסק כשהדברים מתחילים להבנות ולקבל 'חיים'."

רוצות להכיר את נעמה קצת יותר? מוזמנות להיכנס לאתר, לאינסטגרם ולדף העסקי שלה.

במדור נשים ועסקים מתפרסמות כתבות על עסקים שונים. לקריאת כל הכתבות במדור לחצי כאן.

יש לך עסק ותרצי שאכתוב עליך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין.
מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

חדש!!! הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה