נשים ועסקים / מירב אשל

הידיעה שהיא תגדל להיות מעצבת פנים החלה לפעם בקרבה של מירב עוד כשהייתה ילדה. סרט שראתה (״גונב הלבבות״) שצולם בחלל מעוצב להפליא שבעליו הייתה מעצבת פנים עם חיים מהסוג שרואים ברשתות החברתיות הצית את ההתלהבות והידיעה ש-לשם מועדות פניה. לפני 18 שנים, בהיותה סטודנטית לקראת סיום לימודי עיצוב הפנים במכון הטכנולוגי בחולון (HIT) ) קיבלה את ההזדמנות הראשונה לפרויקט גדול של שיפוץ ועיצוב פנים ומאז ועד היום היא מעצבת בתים.

מירב אשל מעצבת פנים
צילום: מאיה חבקין

איך העסק התחיל?

“לא בכל יום ניתנת הזדמנות כזו בעיתוי כזה, אז כשהיא הגיעה לפתחי – עפתי עליה, על החוויה ועל התוצאה והיה לי ברור שזה מקומי וכאן אני נשארת. לאורך השנים עבדתי כשכירה במשרות עיצוב שונות לצד העסק העצמאי המתחיל: עיצוב פרטי נגרות, עיצוב חלונות ברזל בלגי, תכנון שיפוצים קטנים, הנחיית סטודנטים במכינות לעיצוב ועבודה במשרד לניהול ופיקוח בניה. לפני כעשר שנים, בעידודו של מי שהיה הבוס שלי באותה תקופה החלטתי לשחרר עוגנים של משרות חלקיות כשכירה ולסמוך על העסק העצמאי שלי לבדו. והנה אנחנו כאן, העסק שלי ואני."

 כמה משפטים על העסק

"אני מעצבת פנים שמעצבת חללים למגורים – בתים. את שירותי העיצוב אני מציעה בשלושה מסלולים: פגישת ייעוץ, ליווי בהלבשת הבית ותכנון, עיצוב וליווי של תהליך שיפוץ מלא החל משבירת קירות וכלה בתליית התמונות בבית המתחדש בסוף הדרך. בפגישות ייעוץ לקראת שיפוץ -אני נותנת במתנה ללקוחותיי את המדריך שכתבתי: המדריך למשפץ המתחיל, שהוא בחזקת חוברת בוטיקית מודפסת עם תשובות לשאלות הכי בוערות למי שמתחילים לחשוב על שיפוץ ביתם, בליווי תמונות השראה כמובן. (את המדריך עיצבה בכישרון: אשרה פחימה-שמש). פרק במתנה מתוך המדריך – ניתן לקבל באתר שלי."

מה מיוחד בתהליך איתך?

"אני אוהבת לעצב בתים שמרגישים בהם בבית. שמותאמים למי שחיים בהם כמו כפפה ליד. אוהבת להתחבר לאנשים שעבורם אני מעצבת ולומדת מה הם צריכים כדי להרגיש בבית בחלל המעוצב שלהם."

צילום: הגר דופלט
מירב אשל מעצבת פנים
צילום: הגר דופלט

שלושה טיפים לנשים עצמאיות

"להישאר בתנועה מתמדת. ללמוד דברים חדשים כל הזמן, להעשיר את עצמך בכלים נוספים: קורסים, סדנאות והדרכות בתחומים שקשורים ישירות למקצוע ובתחומים שמעשירים אותך כבעלת עסק וכאדם. העולם מתקדם בקצב מסחרר וכדי להישאר רלוונטית צריך כל הזמן לנוע קדימה."

"לעטוף את עצמך ברשת תמיכה של נשים עצמאיות שיוכלו להבין, לדרבן, לעודד, לאתגר ולקחת חלק בסיעור מוחות מפרה כשצריך."

"לזכור שאת כאן גם כדי להנות. לעטוף את השגרה היומית שלך בהנאות קטנות, בין אם זה בסביבה הפיזית של מרחב העבודה, בין אם זה בשגרת היום ובין אם בבחירת הלקוחות והפרויקטים המדויקים לך."

פרוייקט מיוחד שהוא חלק מהעבודה שלך

"לקוחה מיוחדת במיוחד שעומדת על סדר יום העבודה שלי בתקופה האחרונה היא… אני. כמאמר הקלישאה 'הסנדלר הולך יחף', כך גם אני, עורמת תכניות ורהיטים בכל רחבי הבית כבר תקופה ארוכה מדי ומתפנה לכל הפרויקטים האחרים מלבד ביתי שלי. מקווה שעכשיו, במסגרת פוסט-קורונה, דברים יתקדמו בכיוון הנכון ויש בי התרגשות גדולה לקראת שיפוץ שיזרים אנרגיות 'בית' חדשות בחלל הפרטי שלי ושל משפחתי, וגם ציפייה גדולה מעצמי לתעד הכל לפרטים, מנקודת מבט אישית-מקצועית לטובת הבלוג והדפים ברשתות החברתיות."

איך את צומחת ממשברים?

"לרוב, הם יעברו דרכי במלוא עוצמתם. אני אנתח אותם מכל כיוון ואטחן עד דק את משמעותם, את השיעור שהם באו ללמד, את הכלים העומדים לרשותי כדי לצלוח אותם, את הכלים החדשים שהם ישאירו לי לכשיחלפו, את אפשרויות הצמיחה שיש לי מנקודה זו… ועוד אי-אלו היבטים של האירוע. ואז אשנן לעצמי מנטרות העצמה אופטימיות (אוהבת אותן) ואמשיך הלאה."

צילום: הגר דופלט
צילום: הגר דופלט

מה את אוהבת בעבודה שלך?

"עיצוב פנים הוא תהליך אינטימי במהותו כי שמים זכוכית מגדלת על צרכים והרגלים ומה עובד טוב ומה פחות בתוך הבית שהוא המרחב הכי פרטי והכי אינטימי של כל אחד מאתנו. כל תהליך ההיכרות, ההתחברות והלמידה שלי את הבית ואת האנשים הגרים בו – הוא מרתק והעובדה שהחיים עצמם משמשים חומר גלם בתהליך היצירה – היא מה שהופכת את זה לדבר האמיתי."

רוצות להכיר את מירב קצת יותר? מוזמנות להיכנס לאתר, לאינסטגרם ולדף העסקי שלה. לינק לפוסט ״זיכרון ילדות״ בבלוג של מירב.

במדור נשים ועסקים מתפרסמות כתבות על עסקים שונים. לקריאת כל הכתבות במדור לחצי כאן.

יש לך עסק ותרצי שאכתוב עליך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין.
מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

חדש!!! הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה