נשים ועסקים / לירז אלבז

לירז אלבז מעצבת הוליסטית ויוצרת. היא מגיעה מתחום עיצוב מוצר ועיצוב גרפי וכיום היא מאסטר NLP ודמיון מודרך משלבת את עולם העיצוב והאמנות עם עולם התודעה והרוח.

איך העסק התחיל?

"מגיל צעיר נשבתי בקסמיו של הצבע ככלל והעיצוב בפרט מתוך דחף עז ליצור לעצמי מציאות יפה שבה כל בוקר ורגע יהיו חדשים ומשמחים מתוך הרצון לצאת מהקופסה ולהגיע למקומות פנימיים וחיצוניים שלא ביקרתי בהם לפני. עולם חדש שהוא שלי עם כל מיני 'ממתקים' שאני אוהבת. במשך הרבה שנים עבדתי כשכירה בתחום העיצוב אבל הרגשתי שהעיצוב שלי היה מותנה ומרצה. מה יגידו? האם יאהבו? הרגשתי שאני מוגדרת במשבצת שמקבעת אותי ומגבילה את חופש היצירה שלי. אחרי תהליך של עבודה פנימית תודעתית שהיום אני מעבירה בעצמי כשהמטרה שלו היא לקרב אותנו לעצמינו, קיבלתי החלטה שאני זו שצריכה לאהוב לפני כולם ואם לרצות מישהו אז קודם כל את עצמי. זה הוביל אותי ליצירת דמות קולאז' נוכחת ושלמה שנקראת 'מיי מונה ליזה', דמות שהיא מתנה שהענקתי לעצמי ומשם כבר קיבלתי שטף של דמויות, רעיונות והשראה."

כמה משפטים על העסק

"האני מאמין שלי הוא להנגיש עיצוב לכולם. אני יוצרת קולאז'ים יחודיים, מלמדת חשיבה הכרתית על פי ימימה ומעבירה סדנאות קוקוריקו שמשלבות את היצירה שלי בתהליך של בניית קולאז' אישי והתעוררות פנימית על מנת לבטא את הקול האישי של כל אחד ואחת."

לירז אלבז מעצבת הוליסטיתלירז אלבז מעצבת הוליסטית

מה מיוחד במוצרים שלך?

"הצבעוניות המשמעות, התוכן והנשמה שאני יוצקת לכל יצירה שלי, התנועה שאני יוצרת, השיח והתנועה שמתקיימים ביני לבין הדמות ובין היצירה לצופה וכמובן הגישה ההוליסטית שלי שרואה את הכל כמקשה אחת".

שלושה טיפים לנשים עצמאיות

"לשמור על להבה גבוהה ולהכניס תשוקה ואהבה לעשייה שלך."

"לקחת כל כישלון או משבר כמשוב לצמיחה."

"להנות מהדרך והנוכחות מעצם העשייה ומהדברים הכי קטנים שהם כביכול סתמיים ולא נחשבים."

לירז אלבז מעצבת הוליסטית

חוויה מרגשת שהייתה לך כחלק מהעבודה

"יש שתי תמונות שעיצבתי לפני שנתיים בשם less is more. כשעיצבתי אותן זה היה ממקום אסתטי שהרגיש לי נעים ונקי. לפני כחודשיים בהיתי בתמונות והבנתי שעיצבתי בעצם את התהליך שעוברים בלימוד שבו הדמויות מוגדרות 'ילדה' ו'לומדת'. אלו שני מושגים מהעולם של לימוד ימימה על חשיבה הכרתית שלמדתי והיום מלמדת: האחת משקפת את הילדה שבתוכי עם מבט למטה והשנייה מבשרת על ההתפתחות, הפתיחות והצמיחה שזו הלומדת. זה מסר שעלה מהתת מודע ביצירה והתגלה בדיעבד. הביטוי שלו ביצירה ממש הפתיע אותי."

איך את צומחת ממשברים?

"משברים הם קרש קפיצה. לא תמיד זה נעים כשהם מגיעים, אבל ברגע שמבינים שזו עוד אבן או סלע בדרך וזה חלק מתהליך התפתחותי זה מתקבל אחרת."

לירז אלבז מעצבת הוליסטית

לירז אלבז מעצבת הוליסטית

לירז אלבז מעצבת הוליסטית

מה את אוהבת בעבודה שלך?

"אני אוהבת את הרגע הזה שבו המחשבות, ההשראות וכל מה שרץ לי בראש מתגשם במציאות, הופך להיות ממשי ומקבל צורה צבע ומשמעות. אני אוהבת לצפות מהצד על הדרך שעושים המוצרים שלי, שבעיניי היא כמו לידה. החל משלב ההשראה ועד הגעתו ללקוח ואפילו אחרי. אני אוהבת לראות מי הבית החדש שמקבל אותו להכיר את האנשים להבין מה דיבר או נגע בהם. בזמן הסגר מישהי מאיטליה קנתה ממני תמונה וזה היה נראה כמשהו בלתי אפשרי ותוך כדי המכשולים והמצב דיברנו מלא ואפשר להגיד שממש נהיינו חברות ואנחנו מתכוונות להיפגש כשהשמיים ייפתחו זה כיף לפגוש עולמות דרך התחברות ליצירה."

רוצות להכיר את לירז קצת יותר? מוזמנות להיכנס לאינסטגרם ולדף העסקי שלה.

במדור נשים ועסקים מתפרסמות כתבות על עסקים שונים. לקריאת כל הכתבות במדור לחצי כאן.

יש לך עסק ותרצי שאכתוב עליך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין.
מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

חדש!!! הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה