נשים ועסקים / ליאורי אלון

ליאורי אלון אוהבת את החיבורים שנרקמים בין הפריטים שהיא מעצבת ויוצרת לבין האנשים שרוכשים אותם. כשהלקוחות אומרות לה שהיצירה שלה משתלבת נפלא בביתם היא מתרגשת ומתמלאת בסיפוק גדול שהרי תהליך העבודה מתחיל אצלה בחיפוש אחר הדבר הבא, בתכנון מוקפד, בתשומת לב לפרטים הקטנים ובנגיעות של אהבה בעץ כחומר גלם מגוון. היא מאמינה שהפריטים האלה נועדו לספר סיפור, לתת פתרון לצורך קיים ולחבר בין אנשים ומקומות.

צילום: גאיה שטיינברג

איך העסק התחיל?

“עוד בנעורי כשהייתי באה לבקר את סבתי ז"ל בנוה צדק בת"א, הייתי מסתובבת בשכונה, מחפשת את הפרטים המעניינים שעדיין קיימים בבתים הישנים, מדמיינת ספור חיים של פעם שנרקם מבעד לשלבי תריס צבעוניים, מאחורי דלת מתקלפת, מעבר לבד תחרה תחום במסגרת חלון סדוקה או בסמוך לידית שער חלודה. לימים, אחרי לימודי עיצוב פנים וסדנאות רסטורציה בארץ ובחו"ל, הזיכרונות האלו הבשילו לכדי עיסוק בחומרים האלה. הרצון לשמר את הפרטים של פעם ובה בעת להפיח בם רוח חיים חדשה תוך מתן פונקציונליות אחרת מזו המקורית, מנחים אותי בעבודה ונותנים לי את הזכות לשמור את הקיים ולשמר מראה נושן של פעם."

כמה משפטים על העסק

"Touch & Wood הינו סטודיו לעיצוב וייצור פריטי ריהוט ודקורציה המוסיפים צבעוניות, שמחה וחמימות לאווירת הבית עם ערך מוסף של געגוע לסיפור הבתים מפעם. בסטודיו ישנם שלושה ערוצי פעילות: פריטים ישנים אותנטיים שעוברים תהליך של שימור, שיחזור ולרוב מטופלים לכדי יעוד חדש מזה המקורי, פריטים שמתוכננים ומיוצרים בהשראת פריטים ישנים של פעם ופריטים שמתוכננים משלב הסקיצה ומיוצרים במהדורה מוגבלת או בהתאמה אישית ללקוח."

"מגוון הפריטים רחב וכולל פריטים שימושיים לצד פריטים דקורטיביים ואני בשאיפה מתמדת לשלב בין השניים. בין הפריטים תוכלו למצוא מדפים, מתלים, ארגזים, ארוניות, שידות, ספסלים, מראות, תריסי עץ משולבים, שלטים, מעמדי תבלינים, כלי הגשה, תיבות דואר, ערכות קפה לדרך ועוד."

"אני עובדת עם לקוחות פרטיים, מעצבי פנים, אדריכלים ולקוחות מוסדיים. בכל מפגש כזה נוצרת אינטראקציה מיוחדת ומוצרים חדשים נולדים. אני מתרגשת ליצור ולשמח בתים פרטיים ומקומות ציבוריים כמו חללי עבודה, מסעדות, חנויות, בתי ספר, אולמות אירועים ועוד."

Touch & Wood הינו סטודיו לעיצוב וייצור פריטי ריהוט
צילום: ליאורי אלון
Touch & Wood הינו סטודיו לעיצוב וייצור פריטי ריהוט
צילום: ליאורי אלון

מה מיוחד במוצרים שלך?

"ההתעקשות על הפרטים הקטנים ועל נקודות המפגש בין חלקי המוצר, אומנם דורשת יותר זמן בתכנון ובביצוע, אבל בסופו של יום אני רוצה להיות שלמה גם עם הנראות וגם עם האיכות של הפריט כחלק מערכי המותג שלי. כשמתאים, אני אוהבת להוסיף טאצ' של נוסטלגיה לפריטים. יש לי ארגז אוצרות שכזה מלא בפריטי פרזול אותנטיים ומיוחדים שאני מלקטת במרוצת השנים. כך למשל אוסיף ידית חלון ישנה למסגרת מראה, מוט פרזול ללוח עץ, או וו רוח חלוד לתריס מדף. הכל במינון הנכון ובהתאמה לפריט. כשמדובר בפריט המתוכנן בהתאמה אישית, המפגש עם הלקוח מעשיר ומדייק את הבחירות. אני שמחה לבחון יחד את האפשרויות ולהמליץ על ההתאמה המיטבית בין הפריט המבוקש למקום המיועד לו."

שלושה טיפים לנשים עצמאיות

"לחדש ולהתחדש. להמשיך לתכנן פריטים חדשים ולהעשיר את מגוון הפריטים. להתעדכן בטרנדים ולהיות קשובה לבקשות של לקוחות."

"לשמור ולטפח את הקשר האישי עם לקוחות וספקים לאורך זמן."

"ללמוד ולהתפתח בהיבט המקצועי לצד העשרה בהיבט של התפתחות אישית."

פרויקט מיוחד שהיה לך כחלק מהעבודה

"אחד הפרויקטים המאתגרים מול לקוח מוסדי היה עיצוב פינה מיוחדת בגן הבוטני שבקמפוס הר הצופים, האוניברסיטה העברית. המעורבות כבר בשלב התכנון של המקום, בחירת הפריטים והתאמתם לקונספט היו בשבילי תהליך עבודה מעשיר ושתוף פעולה פורה עם צוות המקום בכל שלבי התהליך משלב התכנון, דרך עיצוב וייצור כולל ההקמה בשטח. על קיר האבנים המדמה חזית של בית, הכנתי מסגרת חלון מחולקת בשילוב תריסי עץ אותנטיים ואדנית פורחת. על זכוכית החלון השקופה והמחוסמת הדבקתי טפט דוגמא המדמה נראות של וילון תחרה. את דלת העץ הטמפלרית הישנה רכשתי מסוחר עתיקות ונדרשו שעות רבות לשחזור ושיפוץ עד לשיבוצה בפתח הקיר במקום. בקיר הניצב שולבו משרביות דקורטיביות המאפשרות כניסה של אור לרחבה. בריצוף שולבו מרצפות מאוירות כמו בבתים של פעם. פינת ישיבה ונדנדת עץ מוסיפים לאווירת החוץ הנעימה ומזמינים את המבקר בגן לאתנחתא קלה. שמחתי לקחת חלק בפרויקט ולראות איך החזון להקים גינת תצוגה ביתית של צמחי הבר של ארץ ישראל קורם עור וגידים בפינת טבע קסומה בנוף העירוני של ירושלים."

צילום: ליאורי אלון

רוצות להכיר את ליאורי קצת יותר? מוזמנות להיכנס לאתר, לאינסטגרם ולדף העסקי שלה.

במדור נשים ועסקים מתפרסמות כתבות על עסקים שונים. לקריאת כל הכתבות במדור לחצי כאן.

יש לך עסק ותרצי שאכתוב עליך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין.
מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

חדש!!! הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה