נשים ועסקים / ליאת גריסרו

ליאת גריסרו היא יוצרת, ציירת ומאיירת, בוגרת המדרשה להכשרת מורים לאמנות בהתמחות רב תחומית. ליאת היא בעלת החנות האינטרנטית Li_Art_ik, בה תמצאו את האיורים שלה על מגוון מוצרי נייר, תיקי בד ועוד, והכל תוך העצמה נשית.

 

איך העסק התחיל?

"לפני שנתיים, הרגשתי שאני זקוקה ל'זמן ליאת' ומצאתי אותו באהבה ישנה שלי בציור. מכיוון שרציתי להפוך את האמנות שלי לנגישה – בחרתי סגנון שהרגשתי שמתאים לי ויצרתי גלויות ופוסטרים. לשמחתי היה ביקוש לעוד מוצרים. בטיול בחו"ל, ממש במקרה, נוצר קשר עם זוג מקסים – האישה הייתה גרפיקאית שהציעה לחבר ביני ובין הספק שלה, איש מקסים שלא אומר לא להזמנות קטנות. היה לי ברור שאני רוצה לעצב ולהדפיס מחברות ומאחר ואני מציירת בעיקר נשים לקחתי את זה צעד קדימה והוספתי משפטים אליהם אני מתחברת. הם לא בהכרח מעצימים אבל בהחלט כאלו שנותנים נשימה. בוקר אחד הכל התחבר – הציורים, המשפטים והצבעוניות. מאז העסק התפתח לעוד כיוונים."

 כמה משפטים על העסק

"בחנות שלי ניתן למצוא ציורים ואיורים מקוריים שלי על מגוון מוצרים – ציורי מקור, הדפסים, מחברות, תיקי בד, חולצות ועוד, והכל באיכות נהדרת. המוצרים שלי פונים לנשים צעירות ולצעירות ברוחן. כאלו שאוהבות אמנות צבעונית, תוכן וייחוד."

ליאת גריסרו יוצרת, ציירת ומאיירת

ליאת גריסרו יוצרת, ציירת ומאיירת

מה מיוחד בעסק שלך?

"האיורים שלי הופכים את המוצרים שלי למיוחדים. אני מתייחסת אליהם כאמנות על מוצרים ומכאן הייחוד. המחברות שהן הבסט סלר שלי, נהדרות לניהול יומי – לרשימות מטלות, לרעיונות, לתזכורות ועוד, בדיוק הדבר שצריך כדי לעשות סדר בזמן הקפה של הבוקר, לרשום את מה לא הספקנו אתמול, מה דחוף להיום ומה אפשר לדחות למחר. יש מקום להערות או תזכורות ויש גם משפט שנותן כוח. מכיוון שאני היוצרת וגם מנהלת החנות, הכל אישי בעבודה שלי. גם היחס שמקבלת הלקוחה."

שלושה טיפים לנשים עצמאיות

"להתנהל נכון מול הרשויות והלקוחות, להיות תמיד עם היד על הדופק ולהימנע מדחיינות."

"לבדוק מי הקהל שלנו ולכוון לשם ולעשות הכל בגישה שירותית ומקצועית."

"לאהוב את מה שאת עושה גם ברגעי משבר. להאמין בעצמך ובמוצר ולהמשיך ללמוד כדי להצליח ולהתגבר על הרגעים הקשים."

ליאת גריסרו יוצרת, ציירת ומאיירת

חוויה מרגשת שהייתה לך כחלק מהעבודה

"לפני החגים התקשרה אלי מנהלת מבית חולים מוכר וביקשה מחברות לכל צוות המזכירות והמנהלות. הרגישות שלה לצוות שעובד כל כך קשה בחודשי הקורונה האחרונים ריגשה אותי עד דמעות. היא בחרה במחברות בזכות האיורים והמילים המעודדות. בהרמת הכוסית הייתה התרגשות גדולה ולאחריה קיבלתי ים של טלפונים עם מילות תודה וחיוך. רבות מהנשים אמרו לי שבעצם ציירתי אותן."

איך את צומחת ממשברים?

"הקפתי את עצמי בכמה חברים ויועצים טובים שעוזרים לי למצוא איזון. בשמנים של משבר, אני לוקחת הפסקה, שותה קפה ואז עוד אחד ומתנתקת. יוצרת קשר עם בעל מקצוע רלוונטי, מקבלת עצה טובה או שיעור, בוחנת מהצד את העסק וממשיכה."

ליאת גריסרו יוצרת, ציירת ומאיירת

ליאת גריסרו יוצרת, ציירת ומאיירת

ליאת גריסרו יוצרת, ציירת ומאיירת

 

מה את אוהבת בעבודה שלך?

"אני אוהבת את העצמאות ואת סדר היום הגמיש. אני אוהבת את שעות הלילה, במהלכן אני הרבה יותר יצירתית ומרוכזת. כשאני יוצרת אני צריכה את הזמן וכעצמאית, גם אם הציור לקח שעתיים יותר אין לי בעיה עם הבוס. בזכות העובדה שאני עצמאית אני יכולה לעבוד וליצור עד מאוחר ולקום מאוחר למחרת. אני אוהבת אנשים אבל אוהבת גם לבד, והכי הרבה אני אוהבת לצייר ולהפגיש אנשים עם היצירה שלי."

רוצות להכיר את ליאת קצת יותר? מוזמנות להיכנס לאתר, לאינסטגרם ולדף העסקי שלה או לכתוב לה מייל. טלפון: 052-8499383.

במדור נשים ועסקים מתפרסמות כתבות על עסקים שונים. לקריאת כל הכתבות במדור לחצי כאן.

יש לך עסק ותרצי שאכתוב עליך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין.
מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

חדש!!! הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה