נשים ועסקים / קארין גוטמן

קארין גוטמן היא עיתונאית, בעלת המיזם "עיתון בהפתעה" – מגזין יומולדת בעיצוב אישי. מחברת בין מילים לאנשים, ויוצרת מתנה בלתי נשכחת שעושה נעים בלב.

קארין גוטמן בעלת המיזם "עיתון בהפתעה"
צילום: הדס שאול.

איך העסק התחיל?

"הגיליון הראשון של 'עיתון בהפתעה' הוכן לכבוד יום הולדתה של אמא שלי. חיפשתי לה מתנה מיוחדת, כזאת שתצליח לרגש אותה באמת ולתת לה את התחושה שטרחו והשקיעו עבורה. מפה לשם – אני ואחותי שילבנו כוחות ומוחות ופשוט כתבנו עליה עיתון שלם! וזה היה כל כך מוצלח ומרגש, שהיה ברור לי שאני ממשיכה עם זה. מכיוון שכעיתונאית אני מכירה היטב את שלבי העבודה הכרוכים בזה, החל בכתיבה ועריכה וכלה בגרפיקה – זה היה ממש טבעי והתגלגל מהר".

כמה משפטים על העסק

"עיתון בהפתעה הוא מגזין יומולדת בעיצוב אישי, מגיל 12 ועד 120. זה אומר שמקבלים עיתון פיזי של ממש, בעיצוב של עיתון יומי נוסטלגי או מגזין מודרני סטייל ווג, שכל כולו מוקדש למי שחוגג יום הולדת: כל הכתבות, האייטמים, המדורים, הסקופים, הפרסומות – הכל נכתב על כלת או חתן השמחה, הכל בכיכובם ולמענם. אפשר לבחור בין עיתון של 4 או 8 עמודים, או פורמט קצר של עמוד ממוסגר שנראה כמו עיתון יומי או שער מגזיני. יש לנו משלוחים עד הבית, לכל רחבי הארץ וגם לחו"ל". ליצירת קשר עם קארין מוזמנות להיכנס לאתר, לאינסטגרם ולדף העסקי שלה.

קארין גוטמן בעלת המיזם "עיתון בהפתעה"

קארין גוטמן בעלת המיזם "עיתון בהפתעה"

 מה מיוחד בתהליך איתך?

"פעם לקוחה אמרה לי שבכל תהליך העבודה שלנו היא הרגישה שהעיתון שלה היה הכי חשוב עבורי. והיא צדקה – כי כל עיתון שאני יוצרת, לא משנה באיזה פורמט, לאיזה גיל או באיזה לחץ של זמן – אני תמיד אקדיש לו את המיליון אחוז שלי. יש לי מכסה מסוימת של כמות עיתונים חודשית שאני לא עוברת אותה, בדיוק בשביל זה".

טיפים לנשים עצמאיות

"בדיוק כמו בהורות – כך גם עם העסק: אל תאמצי כל עצה שאת קוראת או שומעת, וזכרי שלא כל מי שעוסק בייעוץ עסקי יודע מה נכון לעסק שלך".

"כמה שהמשפט הזה קלישאתי – הוא עדיין נכון: כשאת עושה את מה שאת אוהבת ומחוברת אליו באמת – את כבר לא חושבת על זה כעל עבודה".

"הקשיבי לעצמך. אמנם כדי לנהל עסק צריך הרבה ידע והיגיון, אבל יש מקום גם לאינטואיציה שלך".

קארין גוטמן בעלת המיזם "עיתון בהפתעה"

קארין גוטמן בעלת המיזם "עיתון בהפתעה"

חוויה מרגשת שהייתה לך כחלק מהעבודה

"אני לא אשכח את שיחת הטלפון שבזכותה הכנתי את אחד העיתונים הכי מרגשים ומשמעותיים. האמא שהתקשרה להתעניין בעיתון בת מצווה סיפרה לי שהבת שלה חדשה בבית הספר ויש לה קשיים חברתיים, ואמרה שהיא לא רוצה שהעיתון יפתיע את הילדה – אלא שהוא יעזור לה להתחבר מחדש – שדרכו הילדים יכירו אותה מזוויות אחרות. אז שיתפנו את הילדה בתהליך הכנת העיתון, והפקנו יחד את העיתון שהיא חלמה עליו! אז אמנם הוא לא היה בהפתעה, אבל הוא היה הגשר שעזר לה להתחבר. באירוע הייתה עמדה עם כל העיתונים, כולם קראו, התרגשו וצחקו יחד, ובאמת גילו עליה המון דברים שהם בכלל לא ידעו. ולפחות לפי הדיווחים שקיבלתי אחרי האירוע – זאת הייתה חוויה מיוחדת ומקרבת לבבות".

איך את צומחת ממשברים?

"כשהאנרגיות יורדות אני חייבת לצאת לטבע, בדרך כלל לים. זה עוזר לי לחשוב מחוץ לקופסה, לראות את הדברים אחרת ולהתפקס מחדש".

מה את אוהבת בעבודה שלך?

"את האנשים, את החיבור, את הרגש. יש לי הזכות לגעת בלבבות קטנים וגדולים ולהעניק להם משהו בלתי נשכח, שבמקרים רבים הוא הרבה מעבר למתנה – הוא גושפנקה לכוחות שיש בהם, הוא הערכה, הוא אהבה ללא גבולות".

רוצות להכיר את קארין קצת יותר? מוזמנות להיכנס לאתר, לאינסטגרם ולדף העסקי שלה.

במדור נשים ועסקים מתפרסמות כתבות על עסקים שונים. לקריאת כל הכתבות במדור לחצי כאן.

יש לך עסק ותרצי שאכתוב עליך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין.
מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

חדש!!! הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה