נשים ועסקים / עירית נווה

עירית נווה היא מעצבת פנים עם נשמה של עובדת סוציאלית וחיבה יתרה לגיל השלישי החדש. בעלת משרד עצמאי המספק שירותי תכנון ועיצוב פנים לאזרחים ותיקים, לאלו היוצאים לפרישה ממקום העבודה, לאלו שילדיהם עזבו את הקן והם מבקשים להתאים את הבית לצרכים החדשים שלהם ולרוכשי דירות ישנות המבקשים ל"הצעיר" אותן על ידי שיפוץ מן היסוד.

צילום: אלה פאוסט

איך העסק התחיל?

"לפני כעשור, לאחר 17 שנה כעובדת סוציאלית ומטפלת משפחתית החלטתי לעשות שיפוץ בעלילה שלי ושיניתי קריירה. במקביל לחיפוש העצמי בקריירה החדשה ליוויתי את הוריי בתהליך הפרידה מהבית הישן והגדול בו גדלתי כילדה לטובת דירה קטנה יותר המותאמת לצרכים החדשים שלהם ובתוך התהליך המשפחתי איתם הבנתי שעיצוב פנים הוא הייעוד החדש שלי. לימים, במקרה או שלא במקרה, הגיעו אלי לקוחות בני הגיל השלישי ודרכם גם החברים או בני משפחה נוספים ואז הבנתי עד כמה החיבור שלי לקבוצת גיל זו מרתק אותי. בנוסף, הבנתי עד כמה תחום העבודה סוציאלית ותחום עיצוב פנים דומים. הכלים שונים אך המטרה זהה – ליצור בית חמים ונעים."

כמה משפטים על העסק

"העסק שלי, תכנון ועיצוב פנים לגיל השלישי החדש הוקם כדי לתת מענה שלם לאנשים אשר מגיעים לתקופת גיל מרתקת בה קורים דברים חדשים הדורשים התייחסות שונה מאשר בעבר. הכוונה לגילאי 55+ שיוצאים לפרישה מוקדמת ולעיתים גם מתחילים בקריירה נוספת, לזוגות או יחידים שילדיהם פרשו כנפיים ועזבו את הקן והם נכנסים לתקופת חיים מרתקת. זה גיל שבו עדין עובדים, יוצאים לטיולים בארץ ובחו"ל, מעיזים להגשים חלומות שלא היה זמן להגשים בשל מרוץ החיים ולא פוחדים להסתכל קדימה על העתיד ולהיערך אליו בהתאם."

עירית נווה מעצבת פנים

עירית נווה מעצבת פנים

עירית נווה מעצבת פנים

עירית נווה מעצבת פנים

מה מיוחד בתהליך העבודה ובגישה שלך?

"אני מגיעה מרקע טיפולי שהוא מרכיב חשוב גם באישיות שלי, ולכן תהליך העבודה איתי נעשה ברגישות רבה תוך מתן מקום ובמה לתהליך הנפשי שעובר על הלקוחות. בעבודה עם קהלים מבוגרים שמגיעים לתקופת חיים חדשה ומאתגרת יש צורך להתמודד עם צרכים חדשים שעצם ההתמודדות איתם וההכרה בקיומם מלווה בחששות. הכוונה להיבט ההנגשה של הבית, לצורך להיפרד מחפצים ישנים או מחלק מהם לפחות תהליך שיפוץ מלא או כשעוברים מבית גדול לדירה קטנה וכן ההיבטים הכלכליים שלעיתים מעכבים את תהליך קבלת ההחלטות של הלקוח."

שלושה טיפים לנשים עצמאיות

"לייצר לעסק מוצרים קטנים בנוסף לעיסוק העיקרי. להיות עצמאית זו משימה לא קלה שדורשת יצירתיות וכאשר העיסוק העיקרי נעצר צריך שיהיה גיבוי. במקרה שלי פיתחתי הרצאה בשם 'חמש סיבות טובות (לא) לוותר על שיפוץ הבית בגיל השלישי החדש' וגם שירות עיצובי שמיועד לקהל של מורות וגננות שנקרא 'שיפוץ קטן לחופש הגדול'."

"שיתופי פעולה. כאשר כמה נשים נפגשות לסיעור מוחות אפשר לחשוב על שיתופי פעולה שמאד מקדמים גם את העסק הפרטי שלך וגם את השאר ולכן אני אוהבת להכיר נשים שתחום העיסוק שלהן שונה אך משיק וקהל היעד דומה."

"תהיו מקצועיות בכל דבר שאתן עושות ותעזרו באנשי מקצוע במידת הצורך. כשקיבלתי את ההחלטה לצאת עם ההרצאה לגיל השלישי החדש פניתי לכותבת תוכן מקצועית שעזרה לי לכתוב את התכנים כמו שנדרש ממרצים ובהמשך פניתי גם לגרפיקאית."

עירית נווה מעצבת פנים

מה את אוהבת בעבודה שלך?

"אני אוהבת מאד את העבודה עם הגיל השלישי החדש. מדובר באנשים שעברו דבר או שניים בחיים, הסיפורים שלהם תמיד מרתקים ומעניינים ובעבודה איתי הם מאד נהנים להתמסר ולהשתחרר. ברגע שהם עוברים את המחסומים עליהם אני מדברת בהרצאה שלי, הם מרשים לעצמם 'לזרום' עם פנטזיות עיצוביות תוך הסתכלות מפוקחת גם על מה שחייבים לעשות. וכשהם מבינים שהרקע המקצועי שלי בעיצוב פנים משלב גם עבודה רגשית בשל הרקע הטיפולי שלי הם סומכים עלי לאורך כל התהליך – משלב התכנון, התוכניות, בחירת הספקים ונותנים לי יד חופשית לנהל עבורם את תהליך השיפוץ."

רוצות להכיר את עירית קצת יותר? מוזמנות להיכנס לאתר, לאינסטגרם ולדף העסקי שלה. צילום: מירית רובין, סוזי לוינסון, יובל רון.

במדור נשים ועסקים מתפרסמות כתבות על עסקים שונים. לקריאת כל הכתבות במדור לחצי כאן.

יש לך עסק ותרצי שאכתוב עליך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין.
מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

חדש!!! הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה