נשים ועסקים / הילה אנקור

הילה אנקור מלווה ארגונים ואנשים פרטיים להגשמה באמצעות כלים לדיוק, מטרות, יעדים וחלומות. היא מרצה, מאמנת אישית להגשמה, מדריכת סדנאות לוח חזון ומנחת קבוצות, יזמית נדלן בארה"ב. בעלת תואר ראשון במנהל עסקים עם התמחות בשיווק ופרסום, ובעברה תפקידי ניהול מובילים במשך 15 שנה בעולם המכירות בחברה בינלאומית גדולה.

הילה אנקור מלווה ארגונים ואנשים פרטיים להגשמה
צילום: מאיה חבקין

איך העסק התחיל?

"מאז שאני זוכרת עצמי אני מאמינה בלדמיין את הדברים שאני רוצה.
בשנים האחרונות גיליתי שמחקרים מוכיחים את מה שאני יודעת מאז שאני קטנה, ברגע שאנחנו רואים תמונה, מרגישים שהיא באמת קיימת, קל יותר למוח לבצע ולייצר הגשמה, תומכים בזה חוקרי מוח, חוקרי אושר וביולוגיים. כשהייתי צריכה לקבל את אחת ההחלטות המשמעותיות והקשות בחיי, המאבק הפנימי בין הנתונים היבשים לבין תחושת הבטן, בין הראש לרגש ולאינטואיציה היה מפחיד עד בלתי נסבל. בתוך התהליך הכרתי כלי שעזר לי לחזק את החיבור בין התת מודע למודע. והכלי הזה הוא לוח חזון, לוח קרטון שעליו מודבקות תמונות של דברים שאנו רוצים לדייק ולזמן לחיינו, והוא מאפשר לנו לראות תמונה ויזואלית ובכך לייצר הגשמה. כשהבנתי שהכלי הזה עובד, לפחות בשבילי, החלטתי לפתח את הנושא, לתת כלים לאנשים להגשים חלומות, לדייק מטרות ולראות את התשובות שקיימות בפנים. לקח לי כמעט חמש שנים לעשות את הצעד. חיכיתי להזדמנות לשינוי והיא לא הגיעה, אבל הרצון להגשים את החלומות שלי ולממש את עצמי לא נתן לי מנוחה. אזרתי אומץ והתפטרתי."

כמה משפטים על העסק

"מהות העסק זה ללוות להגשמה – ולא כקלישאה. ללוות ארגונים ואנשים פרטיים, לדייק את המטרות ולהשיג את היעדים והחלומות. מניסיוני, אני יודעת שבעזרת תכנון נכון ובניית תוכנית עבודה מסודרת אפשר להשיג כל יעד שרק נרצה, זה תלוי רק בנו ובעבודה הקשה שאנחנו מוכנים לעשות כדי להשיג את אותו. שני המוצרים המרכזיים של העסק שלי הם סדנאות ואימונים אישיים וכל אחד מהם מותאם גם לארגונים וגם לפרטיים."

"בסדנאות מדמיון למציאות מקבלים כלים לחידוד החוזקות והערכים, חיבור למחשבות פנימה, כלים ומודלים מעולמות שונים לדיוק מטרות ויעדים וכלים לתכנון ופעולה בדרך להשגת היעד.
בסדנאות לוח חזון מקבלים השראה וכלים לחיבור בין התת מודע למודע והבאת החלומות לקדמת המחשבה תוך הקשבה לתחושות הבטן."

"באימון האישי הולכים יד ביד לעבר ההגשמה, דרך החוזקות, החלומות, חיזוק הביטחון העצמי והאמונה, התמודדות עם חסמים ואמונות מגבילות ועוד. בארגונים האימון האישי מתמקד בליווי מנהלים ונציגי מכירות – זו המומחיות שלי!"

מה מיוחד בתהליך איתך?

"כל המוצרים שלי שזורים בקו אחיד של חיבור לתת המודע והקשבה לתחושות הבטן. אני מאמינה שהאינטואיציה תמיד יודעת מה מדויק ונכון עבורנו, רעשי הרקע שיש לנו מפריעים לנו לשמוע אותה. ולכן חשוב לא להניח הנחות, לא לקחת דברים באופן אישי, ותמיד לעשות את הכי טוב שאנחנו יכולים, בכל סיטואציה. הגישה החיובית והאמונה שאפשר להגשים כל חלום יחד עם הכלים הפרקטיים שבהם אני משתמשת בתהליכים עוזרים מאוד בדרך להגשמה."

"התהליכים איתי מאוד מעמיקים, אישיים ומקדמים. כל תהליך מתחיל בחיבור לחוזקות ולערכים, לבסיס הפנימי שלנו, וכשהקרקע מוכנה מתחילים לצאת לפעולה, ואני ממוקדת בהשגת היעדים ובתכנון מאוד משימתי להשגתם."

שלושה טיפים לנשים עצמאיות

"תמיד לתכנן ובעיקר להשתמש ברשימות ושכל יעד או מטרה יהיו ברשימה עם תת משימות שיקדמו להגשמה. בנוסף, בכל בוקר לרשום 3-5 משימות קטנות לאותו היום שיקדמו לעבר החזון של העסק – ליזום ולא רק להגיב."

"להיות כל הזמן בעשייה, קטנה או גדולה, זה לא משנה, העיקר לעשות ולנוע קדימה, להיות בתנועה ולא לעמוד במקום."

"לדמיין, לראות ולהרגיש – תנסו את זה בכל סיטואציה, תתרגלו את זה הרבה, לכל חלום ולכל דבר שתרצו להגשים. קודם כל לעצום עיניים ולדמיין, אחר כך לראות את הסיטואציה כמו שאנחנו רוצים שהיא תהיה ולנסות להבין איך נרגיש כשזה יתגשם. מחקרים מוכיחים שזה עובד (וגם אני)."

הילה אנקור מלווה ארגונים ואנשים פרטיים להגשמה

חוויה מרגשת שהייתה לך כחלק מהעבודה

"מישהי שהייתה אצלי בסדנה בעבר, נגשה אלי במהלך מפגש אקראי, ושיתפה עם דמעות בעיניים שהגיעה לסדנה מאוד סקפטית. היא ניסתה במשך כמה שנים להיכנס להריון. בלוח חזון היא הדביקה תמונה של אישה מניקה, וילדה לפני חודש!! גם לי ירדו דמעות בעיניים באותו הרגע, כל סיפור כזה ובאמת שיש המון מחזק אותי שעשיתי את הצעד הנכון ושתמיד צריך ללכת עם תחושות הבטן."

איך את צומחת ממשברים?

"האופטימיות והחשיבה החיובית מאוד מייצגות אותי וממש קשה לשבור אותי. אני לא מפחדת מ- 'לא', מאמינה שכל עכבה לטובה ושכל דבר קורה ברגע הנכון והמדויק עבורו ומשתדלת להמציא את עצמי כל פעם מחדש. כל הדברים האלה יחד עם הרבה נחישות והתמדה עוזרים לי להסתכל על המשבר וישר לחשב מסלול מחדש, לבנות תוכנית פעולה שתעבור מעל המשבר ולא בהכרח דרכו."

מה את אוהבת בעבודה שלך?

"אני אוהבת את המפגשים עם מגוון רחב של אנשים. סוגי טיפוסים שונים מאתגרים אותי, כל אחד מביא איתו צבע וייחודיות משלו. אני מאוד אוהבת להקשיב ולתת ייעוץ והכוונה, והעבודה שלי מאפשרת לי לעשות את מה שאני אוהבת בחלק העיקרי של הזמן. אני אוהבת להגיע ליעד, (אופי של אשת מכירות) וכשארגון או אדם פרטי שאני מלווה מצליח להגיע ליעד זהו הישג וסיפוק ענק עבורי. אבל הכי הכי אני אוהבת להתבונן באנשים שמגיעים סקפטיים ותוך כדי התהליך משהו משתחרר אצלם והם מתחילים להתמסר ולהנות."

רוצות להכיר את הילה קצת יותר? מוזמנות להיכנס לאתר ולדף העסקי שלה.

במדור נשים ועסקים מתפרסמות כתבות על עסקים שונים. לקריאת כל הכתבות במדור לחצי כאן.

יש לך עסק ותרצי שאכתוב עליך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין.
מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

חדש!!! הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה