נשים ועסקים / גילי דרובר

גילי דרובר היא אמנית פלסטלינה וגננת. בשנת 2019 יצא לאור ספרה "היער הקסום", ספר ליצירת אגדות מפלסטלינה.

גילי דרובר היא אמנית פלסטלינה

איך העסק התחיל?

"הכל התחיל כשחיפשתי פעילות שקטה בשבתות בבוקר שתרחיק את ילדיי מהמסכים (הם היו מתעוררים חמש לפנות בוקר), כדי לתת לבן זוגי לישון מאחר והוא היה חוזר מאוד מאוחר מעבודה במהלך השבוע. היינו יושבים יחד עם הילדים ומקריאים להם סיפורים ואז מפסלים אותם וממציאים המשך. אלו היו סיפורים על ארנבונים – בהתחלה זה היה רק ארנב עם גזר, ולאחר מכן נולדו לו חברים והם חגגו יום הולדת, ובהמשך הגיע גם החורף והם היו צריכים מאורה חמימה לגור בה, וכך זה המשיך להתפתח. התחלתי לעלות תמונות לפייסבוק שלי ושכנות ביקשו לשלוח אליי לחוג את ילדיהן גם בחמש בבוקר, וככה פתחתי חוג, סדנאות לספריות וגם הוצאתי לאור את הספר שלי 'היער הקסום', באמצעות קמפיין הדסטארט."

כמה משפטים על העסק

"העסק שלי הוא הספר 'היער הקסום'. זהו ספר המלמד לפסל יער קסום של שדונים, מכשפות וחדי קרן מפלסטלינה, ספר הדרכה המוביל את הקוראים הצעירים ליצור את היער שלהם בעצמם שלב אחר שלב ומעודד לכתוב עליו סיפור. הספר מנוקד ומתאים לעבודה עצמאית של ילדים קוראים או לצעירים יותר כמשחק משפחתי. בנוסף, אני מנחה גם סדנאות ציור ופיסול בפלסטלינה לילדים ומבוגרים. אני מנהלת קהילה בפייסבוק היער הקסום – מכורים לפלסטלינה לשם אני מעלה סרטונים, טיפים והשראה, כולם קשורים לפלסטלינה."

גילי דרובר היא אמנית פלסטלינה

מה מיוחד בגישה שלך?

"הגישה שלי מושתתת על רקע פדגוגי, בזכות הכשרתי כגננת. הספר מכיל הרבה ערכים שלא אופיינים לספרים בז'אנר הזה, למשל ההתייחסות לנושא של קבלת השונה – בספר יש גמדים על כיסא גלגלים. הדמויות בספר מאתגרות סטריאוטיפים מגדריים, מגוון צבעי עור, ושימוש בחומרים בשימוש חוזר."

שלושה טיפים לנשים עצמאיות

"לקרוא את הספר של אנאבלה שקד לקפוץ למים מהימנעות להשתתפות מלאה בחיים" .

"אני ממליצה על קורסי שיווק ואסטרטגיה של טל איתן."

"לנסות למצוא את האיקיגאי שלנו (מודל יפני לאושר), ובכלל לעשות מה שאנחנו אוהבים."

גילי דרובר היא אמנית פלסטלינה

חוויה מיוחדת שהייתה לך כחלק מהעבודה

"חוויה בלתי נשכחת היא המסע להפקת הספר. את הספר הוצאתי לאור לאחר קמפיין הדסטארט מצליח, שבו גייסתי 140% מהסכום עבור הפקת הספר. זו הייתה רכבת רגשית מטורפת, ובמהלך הקמפיין היו ימים שכמעט התעלפתי מהתרגשות."

איך את צומחת ממשברים?

"אני מסתכלת על המשבר ומנסה כמה שיותר מהר להחזיר את מיקוד השליטה להיות פנימי. אני שואלת את עצמי מה אני יכולה לעשות כדי לשפר את המצב, מה בכוחי וביכולות שלי ולא תלוי באחרים, ולא נותנת למשבר להשתלט."

מה את אוהבת בעבודה שלך?

"אני אוהבת בעבודה שלי את ההפתעה. אף פעם אי אפשר לדעת מה יצא מגוש פלסטלינה ואי אפשר לעשות את אותה הדמות פעמיים. לכל דמות יש אופי משלה."

רוצות להכיר את גילי קצת יותר? מוזמנות להיכנס לאתר, לאינסטגרם, לדף העסקי ולקבוצת הפייסבוק שלה.

במדור נשים ועסקים מתפרסמות כתבות על עסקים שונים. לקריאת כל הכתבות במדור לחצי כאן.

יש לך עסק ותרצי שאכתוב עליך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין.
מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

חדש!!! הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה