נשים ועסקים / חיאת אבו גאנם

חיאת אבו גאנם היא אמנית שהופכת רשתות ברזל ליצירות אמנותיות מדהימות. חיאת נולדה בעיר רמלה ומתגוררת בה גם היום. כבר בילדותה הייתה יצירתית, וידעה בסתר לבה שיום אחד תהיה אומנית מוכרת. היא חלמה להיות אומנית או טייסת ובזכות הכישרון והצימאון שלה ליצירה הגשימה את החלום להיות אמנית.

חיאת אבו גאנם

איך העסק התחיל?

"מגיל צעיר התעסקתי בתכשיטנות, ובשנת 2002 מכרתי לנשות הכפר תכשיטים המשובצים באבני קריסטל סברובסקי. בהמשך עסקתי בתחום העיצוב לכלות אך בעקבות לידת בני, שהינו ילד בעל צרכים מיוחדים, נאלצתי לצמצם את הפעילות בעיצוב ומכירת התכשיטים. רציתי ללמוד תואר ראשון בחינוך כדי להיות מורה לאומנות וראיתי שילדים רבים באזור מגורי זקוקים למישהי כמוני שמגיעה מאותו מקום ומבינה אותם ואת הצרכים שלהם, מישהי שתלמד אותם לבטא את היכולות והיצירתיות שלהם. עם סיום לימודיי התחלתי לעבוד כמורה לאומנות ובחרתי את הבית ספר למרחב האומנותי. עסקתי באומנות משקמת עם ילדים במסגרות חינוך מיוחד, קיבלתי מהם כוחות ומשמעות לעשייה שלי. הובלתי פרויקטים עם תלמידי שכבות החינוך המיוחד בהשתתפות עמותת מתי"א ניסויי רג"ב  מרכז תמיכה יישובי אזורי – רמלה, וקיבלתי תעודת הוקרה והערכה."

כמה משפטים על העסק

"אני יוצרת פסלים מרשת ברזל בשילוב עם חומרים נוספים, מפסלים נשיים, פסלים של זוגות, ופסלים בנושא דו קיום ועוד. יצרתי דיוקן עצמי עבור ראש העיר, ואני יוצרת דיוקנאות גם עבור אנשים מהכפר או לקוחות שפונים אלי. העבודות הן עבודות ייחודיות וכל פסל נוצר עם תשומת לב וחשיבה על תוצר הסופי. את היצירות ניתן לתלות על הקיר ולהעמיד על סטנד או על מדף. בנוסף, אני מלמדת אומנות בבית ספר וגם מעבירה חוגים וסדנאות במתנסים לילדים ומבוגרים.." ליצירת קשר עם חיאת מוזמנות להיכנס לאינסטגרם ולדף העסקי שלה או לכתוב לה במייל.

חיאת אבו גאנם

חיאת אבו גאנם

חיאת אבו גאנם

מה מיוחד בעבודות שלך?

"אני משתמשת חומרים שונים ביצירת העבודות, ומחוברת רגשית ליצירות. כל יצירה היא אחת ומיוחדת. אני מאוד אוהבת את היצירות שאני עושה וזה ניכר בעבודות עצמן."

טיפים לנשים עצמאיות

"לכל מי שיש לה חלום, אז שלא תוותר על החלום שלה. שתמצא מישהו שיתמוך וייתן לה מרחב ליצור ויפתח לה את הדרך גם אם לפעמים זה נראה בלתי אפשרי."

"להאמין בעצמך ולא לוותר על עצמך בכל מה שנוגע לדברים שאת אוהבת לעשות."

 "למצוא מקום שהוא רק שלך, שם את יכולה להתבטא וליצור."

חוויה מרגשת שהייתה לך כחלק מהעבודה

"כשרציתי ליצור פסל של הבן שלי עם צרכים מיוחדים, התחלתי לפסל והרגשתי חיבור לחומר, אושר גדול ותקווה. החלטתי שאני רוצה להתפתח ולהתמקצע בתחום, ואז פגשתי אמנית בשם אלה אלמוג והצלחתי לשכנע אותה ללמד אותי, למרות שהיא לא לימדה אף אחד מעולם. אלה לימדה אותי לאורך תקופה קצרה, והעבירה לי את כל הידע שהייתי צריכה, ידע שבא לידי ביטוי במה שאני היום."

חיאת אבו גאנם

חיאת אבו גאנם

איך את צומחת ממשברים?

"אני מתמודדת עם משברים דרך האמנות שלי. היצירות עוזרות להביע את מה שאני מרגישה בלי מילים ועוזרות לי להתמודד עם מה שאני עוברת. יש אנשים שהולכים לפסיכולוג ואני מפסלת ויוצרת, וזו התרפיה שלי."

מה את אוהבת בעבודה שלך?

"אני אוהבת את כל היצירות שלי. יצירה אחת שאני מאוד מחוברת אליה זהו פסל של שתי נשים מחובקות, שמסמל את הדו קיום שיש בעיר שלי רמלה, במיוחד את החיבור, הכוח והאהבה בין האנשים לא משנה מאיזה לאום הם. הפסל גם מבטא את החזון האישי והאמונה שלי שחיבור בין אנשים הוא אפשרי ורצוי."

חיאת אבו גאנם

חיאת אבו גאנם

חיאת אבו גאנם

חיאת אבו גאנם

מה המסר שאת רוצה להעביר?

"המסר שאני רוצה להעביר הוא שנקודת הפתיחה הנמוכה שלי הן במגזר, והן בהיותי אישה, לא מנעה ממני להגיע להישגים, לחתור ולהצליח בתור אומנית, ללמוד, להתפתח ולגדל משפחה במיוחד עם ילד בעל צרכים מיוחדים שצריך להשקיע ולטפל בו. המשפט שמלווה אותי הוא שהכול אפשרי."

רוצות להכיר את חיאת קצת יותר? מוזמנות להיכנס לאינסטגרם ולדף העסקי שלה או לכתוב לה במייל.

במדור נשים ועסקים מתפרסמות כתבות על עסקים שונים. לקריאת כל הכתבות במדור לחצי כאן.

יש לך עסק ותרצי שאכתוב עליך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין.
מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

חדש!!! הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה