נשים ועסקים / הצוותיה

נטע גולדשטיין וג'ול גורביץ' שגב הכירו על ספסל הלימודים בבצלאל. לימודי אדריכלות זו תקופה ארוכה, מספיק ארוכה כדי לבסס חברות אמת. כזאת שיכולה לשרוד ולפרוח גם בהקמה של עסק משותף. כיום נטע וג'ול הן בעלות הצוותיה סטודיו לאדריכלות ועיצוב פנים.

צילום: אלי בוחבוט

איך העסק התחיל?

"הכל התחיל במשפט 'נטק, מספיק שטויות', שנאמר בשיחת לילה במרפסת של ג'ול, אי שם בינואר 2013.

אחרי שיחה של 'בטן מלאה' על שחיקה בתור שכירות, שחיקה מהשכר, חוסר יכולת לביטוי עצמי ולמימוש עצמי ובעיקר עייפות מעבודה שלא ממלאת. אפשר להגיד שככה לפני שבע שנים יזמנו את השותפות. הייתי שחוקה באותה התקופה, אחרי שנים של חיפוש עצמי בשלל משרות, בין אם במשרדי אדריכלים ובין אם בעבודות שונות של הדרכה והנחיית קבוצות. הרגשתי ששום תחום לא ממש נותן מענה ליכולות שלי ושאני תקועה (נטע)."

"בשלב שבו המשפט הזה נזרק לחלל האוויר, לג'ול כבר היה ניסיון רב כשכירה במשרדי אדריכלות ושנה של התנסות בתור עצמאית עם לא מעט תובנות ושותפות אחת שלא המריאה. אני ונטע מאוד שונות. הרגשתי שדווקא מתוך השוני הזה הולך לצמוח משהו טוב (ג'ול)."

כמה משפטים על העסק

"לסטודיו שלנו יש שני עולמות תוכן מקבילים וחופפים בו זמנית: העברת הידע הלאה באמצעות סדנאות המיועדות לחובבי עיצוב או למי שמעוניין לשפץ ורוצה לקבל כלים מעשיים והעשרה בתחום העיצוב וההום סטיילינג והעשייה היומיומית שלנו בתחום של עיצוב פנים ללקוחות פרטיים ועסקיים עם חבילות שכוללות תכנון, עיצוב, ביצוע וניהול פרויקט וגם שירותי הום סטיילינג." ליצירת קשר עם נטע וג'ול מוזמנות להיכנס לאתר, לאינסטגרם ולדף העסקי של הצוותיה.

מה מיוחד בתהליך אתכן?

"בכנות, יש לנו הרבה יתרונות, אציין שלושה בולטים בעיני. הגמישות שלנו והיכולת לנתב את העסק. כל רב חובל טוב צריך לדעת לנתב את הספינה שלו כך שלא תפגע בקרחון ואנו רואות בעיקר בתקופה מאתגרת זו את הסתגלנות והאוטודידקטיות שלנו כיתרון. במהלך השנים הפכנו להיות גוף ידע שמרכז ניסיון רב בנושא עיצוב פנים, הום סטיילינג וניהול עסק. אנחנו נהנות מאוד לשתף את הידע ולהעביר אותו הלאה בקורסים שלנו. לאחר עשרות פגישות מנטורינג עם נשות מקצוע בתחילת דרכן אנחנו גאות לראות את התפתחותן ומאוד שמחות לדעת שניתנה לנו ההזדמנות לתרום מתוך הידע והניסיון שלנו."

"בעבודה מול הלקוחות, בין אם זה פגישת הום סטיילינג או פרויקטים ארוכי טווח חשוב לנו לעשות עבודת מחקר מעמיקה, להקשיב, לנתח ורק אז לגשת לתהליך התכנון. אנחנו תמיד רואות עצמינו כאחד עם הלקוח, משם השם הצוותיה – אנחנו והלקוח כצוות אחד."

צילום: רז רוגובסקי
הצוותיה סטודיו לאדריכלות ועיצוב פנים
צילום: רז רוגובסקי

שלושה טיפים לנשים עצמאיות

"לזנוח את הפרפקציוניזם ולהתמקד בתעדוף. גם אם הצלחת לבצע משימה אחת מתוך עשר – זה המון. אם הצלחת שתיים – את גיבורה. בבקשה תהיי מלאת חמלה כלפי עצמך."

"תחליטי ממה את הכי נהנית מהעשייה שלך ובמה את הכי טובה ותדבקי בזה! זה הזמן לזנוח את הדברים הדורשים שיפור. תשלמי למישהו אחר שיעשה אותם ותתמקדי בדברים בהם את טובה, או תנסי להבין מה חסר לך על מנת להיות ממש טובה בזה וקחי קורס רלוונטי. למשל צילום בנייד, למשל קורס אינסטגרם."

"מאוד ממליצות על הסדנה לניהול תקשורת אסרטיבית עם לקוחות של רונית כפיר וקורס אינסטגרם של תאיר מיטרני או אירה חרקובסקי. אילו היינו שומעות את ההרצאה של רונית כפיר לפני שש שנים, ההתנהלות שלנו אולי הייתה קצת שונה מול לקוחות. ואם היינו עושות את הקורס של תאיר או של אירה מוקדם יותר – אולי האינסטגרם של העסק לא היה מחכה לשנת 2019 על מנת להיווצר."

חוויה מרגשת שהייתה לכן כחלק מהעבודה

"הסטודיו שלנו קיים כבר מעל שבע שנים, ובמהלכן היו המון חוויות מרגשות, והכי מרגש זה לקוחות חוזרים.

סוגיה מרגשת אחרת היא התרחבות המשפחות. אנחנו משתדלות לשלוח מתנות לכל ילד שנולד ללקוחות הצוותיה, גם אם אלו לקוחות עבר. לצערנו לא תמיד אנחנו במעקב אבל זה מאוד מרגש, לדמיין איך משפחה ממשיכה לחיות ולהתפתח בחלל שעיצבנו איתה ועבורה. אני חושבת שמאז שפתחנו את העסק נוספו לפחות 30 ילדים לעולם (נטע)."

איך אתן צומחות ממשברים?

"אנחנו רואות בתקופות של משברים כמו עכשיו הזדמנות למשהו חדש, הזדמנות לעשות סדר, לשפץ תשתיות ובעיקר להתקרב לקהילה שלנו. לתת ערך אמיתי, אולי אפילו רגע של אסקפיזם בחוויה הלא פשוטה שכולנו חווים בימים אלו. השקנו מיני קורס הום סטיילינג חינמי ומיני קורס מנטורינג להום סטייליסטיות, וובינרים בשלל נושאים שמעניינים את הקהל שלנו ובעיקר אנו בודקות גבולות יכולת ומאמצות מיומנויות חדשות. אני טכנופובית, אז עבורי להעביר קורס און ליין זה ממש צמיחה מתוך משבר (נטע)."

הצוותיה סטודיו לאדריכלות ועיצוב פנים
צילום: שי אפשטיין
הצוותיה סטודיו לאדריכלות ועיצוב פנים
צילום: שי אפשטיין

מה אתן אוהבת בעבודה שלכן?

ג׳ול: ״ אני מאוד נהנית מכך שיש לי הזדמנות להמציא את עצמי כל פעם מחדש גם בתפקידים שאני לוקחת על עצמי וגם בגישה שלי לעיצוב״.

נטע: "אני נהנית להיות בפרונט, מול אנשים. אני מאוד נהנית להעביר ידע. כמו כן, אני מאוד נהנית מתהליך ההום סטיילינג כי יש לי בעיית דחיית סיפוקים. לג'ול יש סבלנות לפרויקטים מורכבים וארוכים. מזל שבסטודיו יש גם וגם."

רוצות להכיר את נטע וג'ול קצת יותר? מוזמנות להיכנס לקרוא עוד באתר, באינסטגרם ובדף העסקי של הצוותיה.

במדור נשים ועסקים מתפרסמות כתבות על עסקים שונים. לקריאת כל הכתבות במדור לחצי כאן.

יש לך עסק ותרצי שאכתוב עליך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין.
מוזמנת להתקשר או לכתוב לי – עמנואלה: 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה