נשים ועסקים / הדס שמואלי

הדס שמואלי גדלה בבועה קטנה בראשון לציון אך סיפור החיים המרתק שלה הוביל אותה למפגשים יוצאי דופן עם אנשי דת, רוח ומנהיגי קהילות שונות בכל העולם. לפני כשנתיים היא החליטה להכיר לעולם את האנשים המיוחדים שפגשה ופתחה את מיזם הסיורים Nice2Meet, שבו פוגשים דרך סיורים מארחים ומארחות מתרבויות אחרות, שומעים את סיפור חייהם ומכירים את תרבותם.

הדס שמואלי סיורים מודרכים בתל אביב
צילום: שקד זוסמן סופר

איך העסק התחיל?

"הכל התחיל בצבא, כשנשלחתי להיות משק"ית של חיילי מקא"ם – נערים ונערות מרקע קשה שהתגייסו לצה"ל במטרה לתת להם מקפצה לאזרחות. שם פגשתי לראשונה אנשים שמגיעים מעולמות שונים והבנתי שלכל אחד יש סיפור, ואם נבין את הסיפור – נבין את הבן אדם ולא נרתע. את הטיול הגדול אחרי הצבא עשיתי במזרח ושם חוויתי מפגשים עם תרבות חדשה, שונה ואף הפוכה מהתרבות המערבית. הסיפור שלי ממשיך עם תפקיד בכיר במרכז לקבלה, מפגשים עם מנהיגים רוחניים שונים, ביניהם רבנים, נזירים ושייחים ואפילו האפיפיור פרנציסקוס בכבודו ובעצמו. את כל השפע התרבותי הזה אני מביאה לתוך הסיורים שלי ומפגישה את הקהל עם אנשים יוצאי דופן מתרבויות שונות, שסביר להניח שלא היו פוגשים אף פעם."

כמה משפטים על העסק

"המיזם מציע סיורים פתוחים (בהם ניתן לרכוש כרטיס ולהצטרף) וגם סיורים פרטיים לקבוצות. הסיורים הקבועים קורים ביפו, דרום תל אביב ובשכונת התקווה. מידי פעם אני מוציאה סיורים מיוחדים ליעדים בצפון ודרום הארץ. המטרה של המיזם היא לחבר בין אנשים שונים, לנפץ סטיגמות ולקרב לבבות דרך מפגש בלתי אמצעי עם מארחים מרתקים."

"הסיורים נמשכים בין כארבע שעות, ובכל סיור פוגשים 3 מארחים מקומיים, מכירים את השכונה מבפנים (הסיורים לא מתמקדים באזורים מתויירים אלא בתוך שכונות אותנטיות), שותים קפה ומנשנשים דברים טעימים וביתיים. המארחים שפוגשים הם יהודים, מוסלמים ונוצרים תושבי יפו; פליטים מאריתראה וסודן ומהגרים מהמזרח בדרום תל אביב; בוכרים, תימנים, פרסים, עיראקים ועוד בשכונת התקווה." רוצות להכיר את הדס קצת יותר? מוזמנות להיכנס לאתר, לאינסטגרם ולדף העסקי שלה.

הדס שמואלי סיורים מודרכים בתל אביב
אירוח בקולקטיב נשים אפריקאיות בדרום תל אביב
הדס שמואלי סיורים מודרכים בתל אביב
אירוח בבית הבוכרי של אירנה בשכונת התקוו | צילום: בת אל כרמי

מה מיוחד בסיורים שלך?

"בסיורים שלי אתם לא תסתובבו עם מדריך שיספר לכם 'על' המקום, אתם הולכים לפגוש ולהכיר את האנשים שגרים שם שיספרו לכם על השכונה שלהם מבפנים! המפגש הבלתי אמצעי עם המארחים, ההכרות הפתוחה והכנה עימם, והרקע על המקום שאני מספרת בין לבין הם אלו שהופכים את החוויה לכל כך שונה ומיוחדת."

טיפים לנשים עצמאיות

"לומר כן להזדמנויות שנקרות בדרככן בתחילת הדרך. שיתופי פעולה, הזמנה לאירוע או פגישה – כל מפגש, כל הכרות זו הזדמנות לדבר על עצמכן ועל העסק שלכן. זה גם יעזור לכן 'להשתפשף' על ההצגה העצמית שלכן וגם ישאיר חותם אצל האנשים שתפגשו. החותם הזה יחזור להתגלגל אליכן בהמשך בצורה של הזמנה, או המלצה.

"תדאגו לשירות נהדר, וחוויה יוצאת דופן. בשוק תחרותי זה מה שיבדל אתכן מהמתחרים שלכן."

"תדעו לספר מה אתן עושות, אבל יותר חשוב – למה אתן עושות את זה. הלמה הוא מה שיצור את החיבור הרגשי של הלקוחות אל המוצר שלכן."

הדס שמואלי סיורים מודרכים בתל אביב
אצל הנזירה עזיזה בדרום תל אביב
הדס שמואלי סיורים מודרכים בתל אביב
אצל דוריס ביפו | צילום: מיכל יוגב
הדס שמואלי סיורים מודרכים בתל אביב
הדס שמואלי- אירוח בשכונת התקווה

חוויה מרגשת שהייתה לך כחלק מהעבודה

"החוויה הכי מרגשת שיצא לי לחוות עד כה במסגרת הפעילות שלי היא ללא ספק המפגש עם האפיפיור פרנציסקוס בוותיקן בחודש דצמבר האחרון. הוזמנתי למפגש אישי עם האפיפיור ביחד עם עוד שני אנשים מישראל – שייח דרוזי ופילנתרופ נוצרי, כדי לספר על הפעילות שלנו בנושא קירוב לבבות וחיבור בין אנשים. האפיפיור היה לבבי, חם והביע התעניינות כנה במה שסיפרנו. הפגישה איתו השאירה עלי רושם עצום."

איך את צומחת ממשברים?

"אני בן אדם שצריך אקשן, אני דואגת לייצר לעצמי אתגרים ונהנית ליצור יש מאין. במשבר הקורונה כשכל הסיורים בוטלו בסגרים דאגתי לייצר לעצמי פרויקטים חדשים – בניית הרצאה, רעיונות לסיורים חדשים, והמון תקשורת עם העוקבים שלי במדיה החברתית כדי לשמור על קשר. כשאני עסוקה אני מרגישה נהדר וזה מה שהחזיק אותי במשבר הזה."

מה את אוהבת בעבודה שלך?

"אני אוהבת את החיבור עם הקהל. אני נהנית לפגוש אנשים חדשים ונהנית להכיר להם את המארחים והמארחות המיוחדים שבמיזם שלי. כשבן אדם מספר לי בסוף הסיור שנפתחו לו העיניים ושהסיור הזיז לו משהו בלב, זה עושה אותי הכי מאושרת!"

רוצות להכיר את הדס קצת יותר? מוזמנות להיכנס לאתר, לאינסטגרם ולדף העסקי שלה.

במדור נשים ועסקים מתפרסמות כתבות על עסקים שונים. לקריאת כל הכתבות במדור לחצי כאן.

יש לך עסק ותרצי שאכתוב עליך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין.
מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

חדש!!! הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה