נשים ועסקים / הדס רוסו

הדס רוסו היא צלמת הריון, משפחה ונשיות מתל אביב, עוסקת בצילום מעל עשר שנים, מתמחה בצילום באור טבעי, בסגנון תיעודי.

הדס רוסו צלמת הריון, משפחה ונשיות

איך העסק התחיל?

"לצילומי ההיריון הגעתי ממש במקרה כשנתבקשתי על ידי לקוחה, אם יחידנית, לצלם אותה בהריון וליצור לה מזכרת מהתקופה. מרגע זה העבודה הגיעה מפה לאוזן, במיוחד לאור הייחודיות בסגנון הצילום שלי שלא היה נפוץ באותה התקופה. אחרי שמונה שנים של צילומי הריון ולאחר אין ספור מפגשי צילום עם נשים שגופן עבר שינוי גדול בתקופה קצרה החלטתי להוסיף לשירותים שלי צילומי נשיות – צילומי נשים בכל גיל ומידה מתוך מטרה לחזק את דימוי הגוף שלהן בעולם בו ההתעסקות בנראות והסטנדרטים הם לא הגיוניים."

כמה משפטים על העסק

"אני מציעה ללקוחות שלי צילומי הריון, צילומי משפחה וצילומי נשיות באור טבעי ובסביבה הטבעית של המצולמים מתוך כוונה ליצור לכל לקוח/ה מזכרת אותנטית וייחודית לו/לה. הצילומים מתקיימים בכל מקום בארץ – בבית הלקוחות ובחוץ, בהתאם לרצונות של המצולמים ולאחר שיחה מעמיקה על מה נכון עבורם."

הדס רוסו צלמת הריון, משפחה ונשיות
צילום: הדס רוסו
הדס רוסו צלמת הריון, משפחה ונשיות
צילום: הדס רוסו

מה מיוחד בתהליך איתך?

"כצלמת הריון הייתי הראשונה מתל אביב להציע צילומים בסגנון תיעודי, באור טבעי, בסביבה הטבעית של הלקוחות שלי. עד לפני כעשר שנים היצע צילומי ההיריון והמשפחה היה בעיקר בסטודיו. הרגשתי שחסרה האפשרות ליצור לכל אחד מזכרת אותנטית וייחודית – צילומים באור טבעי ללא ביום או העמדות. לצילום אני מביאה את היכולות הוויזואליות והטכניות שלי ומשתדלת כמה שפחות להנכיח את עצמי בתמונות, ולהשאיר אותן נאמנות למצולמים."

שלושה טיפים לנשים עצמאיות

"תקדישו לעצמכן שעה ביום בה אתן לומדות משהו חדש על התחום בו אתן עוסקות. האינטרנט הוא מקום נפלא ללמוד ממנו – סרטונים, הדרכות, חומר כתוב.

"נסו למצוא את הייחודיות שבכן ותיעזרו בה ככלי בהצלחה שלכן בתחום בו אתן עוסקות."

"תתייחסו ללקוחות שלכן כמו שהייתן רוצות שיתייחסו אליכן. לקוחות מרוצים יביאו איתם הצלחה, גם אם בעתיד הרחוק."

הדס רוסו צלמת הריון, משפחה ונשיות
צילום: הדס רוסו
הדס רוסו צלמת הריון, משפחה ונשיות
צילום: הדס רוסו

פרויקט מרגש שהיה לך כחלק מהעבודה

"לאחרונה צילמתי צילומי נשיות מרגשים ומאתגרים במיוחד גם מבחינה פיזית וגם מבחינה רגשית. הגיעה אליי לקוחה עם שיתוק מוחין, בשנות העשרים לחייה, ישובה בכיסא גלגלים, שבעלה אירגן לה את הצילומים בהפתעה. הרגשתי ששתינו יצאנו ממפגש הצילום בטוחות יותר בעצמנו וחזקות יותר. אני אתגרתי אותה להיחשף ולהצטלם בפוזיציות שעבור כל אחת הן פשוטות ועבורה הן דורשות מאמץ רב והיא אתגרה אותי בלגרום לה לראות את הדברים היפים בה ולאהוב את עצמה, כפי שהיא. שתינו יצאנו מורווחות."

איך את צומחת ממשברים?

"המשברים בתחום הצילום נובעים בעיקר מריבוי צלמים/צלמות ושמירה על היכולת להגיע ללקוחות הנכונים שיודעים שעל איכות לא מתפשרים. הלקוחות החוזרים שלי במהלך השנים מחזקים אותי ואת האמונה בעצמי ובסגנון שלי. בנוסף, אני חושבת שהצלחות אישיות שמגיעות מתוך התנסות בתחומים חדשים עוזרות בהתגברות על משברי מוטיבציה עצמיים."

הדס רוסו צלמת הריון, משפחה ונשיות
צילום: הדס רוסו
צילום: הדס רוסו

מה את אוהבת בעבודה שלך?

"אני אוהבת לראות שהלקוחות שלי והמצולמים שלי מציגים את הצילומים שעשיתי עבורם לראווה – תמונת פרופיל חדשה, פוסט מרגש על הקיר שלהם. היה רגע בו הבנתי שמעל ל-50% מהחברים שלי בפייסבוק משתמשים בצילום שצילמתי כתמונת הפרופיל שלהם וכמה שזה נשמע מוזר, זה ריגש אותי. הרי לרובינו קשה להיות מרוצים מעצמנו בתמונות, אז אם אני עזרתי להם לראות את עצמם באור חיובי זאת הצלחה גדולה!"

רוצות להכיר את הדס קצת יותר?

מוזמנות להיכנס לאתרים שלה של צילום נשי וצילום הריון ומשפחה, לאינסטגרם ולדף העסקי שלה.

במדור נשים ועסקים מתפרסמות כתבות על עסקים שונים. לקריאת כל הכתבות במדור לחצי כאן.

יש לך עסק ותרצי שאכתוב עליך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין.
מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

חדש!!! הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה