נשים ועסקים / דבורה גלעד

דבורה גלעד מאמנת הורים ילדים ומבוגרים עם הפרעת קשב וריכוז. דבורה עוזרת למתאמנים שלה, צעירים ובוגרים, להתמודד בהצלחה עם סוגיות אופייניות לקהילת הקשב והריכוז, להרגיש בטוחים ונינוחים יותר, ולהרגיש שיש להם שליטה על החיים שלהם כך שהם מצליחים להתנהל באופן מיטבי. את כל ארבעים שנות הניסיון שלה כמחנכת וכמנחת סדנאות תעסוקה היא מביאה עם הרבה רגישות, מחויבות ואמפטיה לכל מפגש ומפגש אימוני.

דבורה גלעד מאמנת הורים ילדים ומבוגרים עם הפרעת קשב וריכוז
צילום: עדי זלק וינר

איך העסק התחיל?

"אחרי שנות חינוך רבות מאד, יצאתי לשנת שבתון וחשבתי לעצמי על השלב הבא. הכיוון היה הנחיית קבוצות, ללמוד ולהנחות. ובעודי פוסעת אל שערי החופש הגדול ושנת השבתון קבלתי פנייה מרגשת להנחות קבוצת עולים קווקזים בבאר שבע בנושא של תעסוקה, והסכמתי. קבלתי סופרוויז'ן משובח, ומאז במשך 17 שנה הנחייתי סדנאות תעסוקה. במקביל, פתחתי תכנית שקראתי לה 'אימון להצלחה בלימודים', במטרה לתת לילדים ולהורים שלהם מענה לקשיים לימודיים וגם חברתיים. השנה הייתה שנת 2000 ומאז אני מנחה סדנאות ואימון מבוגרים בתחום התעסוקה והתקשורת הבין-אישית."

כמה משפטים על העסק

"הפעילות המקצועית שלי כוללת מספר אפשרויות: תהליך אימוני משפחתי, הורים וילד או רק ההורים, תהליך אימוני למבוגרים עם הפרעת קשב וריכוז מול אתגרי החיים (תעסוקה, תקשורת, תפקוד יומיומי) ותהליך אונליין להורים הכולל מפגשי זום וסדרת הדרכות הארוזות כקורס דיגיטלי, אותו ניתן לרכוש בנפרד גם ללא מפגשי אימון. אני מציעה גם סדנת עצמאיות צמאות לקשב המותאמת במיוחד לעצמאיות המתמודדות עם ניהול הבית וניהול העסק שלהן. הלקוחות שלי הם אנשים המתמודדים עם הפרעת קשב וריכוז, הורים לילדים עם הפרעת קשב וריכוז וגם עצמאיות שהעולם 'מופרע הקשב' בו אנו חיים מכביד עליהן מאד בתפקוד ובהשלכות שלו."

דבורה גלעד מאמנת הורים ילדים ומבוגרים עם הפרעת קשב וריכוז
צילום: עדי זלק וינר

מה מיוחד בתהליך איתך?

"מה שמייחד אותי הוא הניסיון הרב מתחומים שונים שבסופו של דבר שזורים זה בזה. הליווי שלי הוא אישי וצמוד, תוך תקשורת בין פגישה לפגישה. היכולת שלי להקשיב, להבין מה הקושי, מה מקור הקושי, ולהתאים את המענה הספציפי למי שמולי – חוסכת הרבה זמן, ומביאה את הלקוחות שלי לתוצאות מאוד טובות. אני מאמינה שכל אחד עם הפרעת קשב וריכוז יכול להצליח והחזון שלי הוא שלכל אחד, צעיר או בוגר, יהיו כלים מדויקים עבורו."

שלושה טיפים לנשים עצמאיות

"להקשיב למחשבות שלך, להבחין בין מחשבות מעכבות למחשבות מקדמות. מחשבה מעכבת משפיעה על מצב הרוח שלנו ועל הפעולות שלנו ומתוך כך גם על התוצאות שלנו. העניין הוא שהמחשבה גמישה ואפשר לעבוד אתה."

"יש לנו גם הרגלים מעכבים וצריך לנסות להבין מה אני מרוויחה מהרגל שמעכב אותי. מה אני מרוויחה מזה שאני דוחה דברים. מה אני מרוויחה מזה שאני לא מצליחה לסדר את שולחן העבודה. ברגע שתזהי מה את מרוויחה תהיה לך יותר מוטיבציה לפרק את ההרגל הזה ולבנות הרגל שמקדם אותך."

"אחד הכלים העוצמתיים כדי ללמוד להתנהל יעיל יותר מול ריבוי משימות, מטלות ומחויבויות – הוא להבחין בין משימות דחופות למשימות חשובות. אפשר בעזרת רשימת משימות לסמן עד כמה כל אחת חשובה ועד כמה כל אחד דחופה. ומתוך כך לגזור את סדרי העדיפויות."

חוויה מרגשת שהייתה לך כחלק מהעבודה?

"פנה אלי בחורצ'יק בן 37 שהייתי מטפלת שלו כשהוא היה בכתה ד' עם שני קשיים בולטים: הוא לא מצליח להתמיד במקום עבודה, ולא מצליח להשלים את התואר הראשון שהוא לומד. לא יכלתי לבקש יותר מזה. המפגש בין עולם המטפלת לעולם ההוראה ולעולם התעסוקה נכח בחדר כל פגישה ופגישה. בסיום התהליך הוא פנה לדרך חדשה והחליט שהוא יהיה עצמאי בתחום שהוא טוב בו, הוא השלים את התואר שלו והבונוס – הוא התחתן."

דבורה גלעד מאמנת הורים ילדים ומבוגרים עם הפרעת קשב וריכוז
צילום: עדי זלק וינר

איך את צומחת ממשברים?

"אני עברתי הרבה מאד משברים בחיי ואני חושבת שמה שהכי מחזיק אותי היא העשייה. אני בן אדם של עשייה, וברגע משבר זה מאוד עוזר. כמו כן, העבודה והמחויבות שלי לכיתה, לקבוצת תעסוקה, לקבוצת הורים, למתאמנים הניעה אותי תמיד להמשיך, וכשאני שם – באימון, בהנחייה, בהוראה, אני מקבלת כוחות להמשיך להתמודד עם מה שקורה בחיי הפרטיים."

מה את אוהבת בעבודה שלך?

"אני אוהבת את המפגש הבין אישי, את השיח, את היצירתיות שבי שמאפשרת לי לייצר פתרונות, את הידע שלי שנותן לי ביטחון לתת מענה, אך בעיקר אני מתרגשת ואוהבת את מפגשי הסיום – לראות את התהליך, את התוצאות הטובות, את הדמעות מהתרגשות של המתאמנים, את התקווה שנטעה ואת הכלים שנטמעו."

רוצות להכיר את דבורה קצת יותר? מוזמנות להיכנס לאתר ולדף העסקי שלה. מידע נוסף: אימון מבוגרים עם הפרעת קשב וריכוז במיקוד תעסוקה, תוכנית אונליין להורים לילדים עם הפרעת קשב וריכוז, קורס דיגיטלי להורים.

 

במדור נשים ועסקים מתפרסמות כתבות על עסקים שונים. לקריאת כל הכתבות במדור לחצי כאן.

יש לך עסק ותרצי שאכתוב עליך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין.
מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

חדש!!! הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה