נשים ועסקים / הדס ליבנה

הדס ליבנה היא יוצרת בנשמה. אחרי שנים בתחום הקדרות ומגע בחמר, שינתה כיוון ולפני כמעט ארבע שנים הגיעה לעולם המקרמה והתאהבה ברכות, בחומרים הטבעיים, במראה הנשפך והמלכותי וביצירת המקרמה על כל גווניו.

צילום: דרור ארצי

איך העסק התחיל?

"בהריון שלי עם אנה ביתי הבכורה גיליתי קושי תחושתי חדש במגע עם החמר ועם האובניים שהיו אז מקור היצירה היומיומי שלי. כשחיפשתי חומרים וטכניקה חדשים כדי להמשיך ליצור הגעתי אל המקרמה דרך חברה. התחלתי מסרטון ביו-טיוב והתרגשתי מאוד כשהתחלתי לקשור. ממש לא חשבתי שזה יהפוך לעסק, אבל אחרי הלידה, בפעם הראשונה שאנה נרדמה לשלוש שעות (!) מצאתי את עצמי מחכה לקשור ופשוט התחלתי.  כשסיימתי העליתי את התמונה לפייסבוק והיא גרפה מאות תגובות וההזמנות החלו לזרום. כך מצאתי את עצמי מג'נגלת בין האימהות הטרייה והעסק החדש שלי. תוך זמן קצר התחלתי להעביר סדנאות מקרמה ופתחתי את החנות האינטרנטית שלי במרמלדה מרקט."

כמה משפטים על העסק

"דוסילי הוא ביטוי של ראיית העולם שלי, אהבת החומר ואהבת הרוח. תמיד ראיתי ביצירה ערוץ ישיר אל תוך עצמי ואני מאמינה שהיצירתיות היא חלק ממי שאנחנו ואינה שמורה רק לאמנים. אני גם מאמינה  שליופי ולאסתטיקה יש יכולת להשפיע על הנפש שלנו בצורה פשוטה ומיידית ולחולל השפעה חיובית על חיינו ועל התנהגותנו. מתוך המקום הזה, אני יוצרת את עבודות היד שלי תוך הקפדה על הפרטים הקטנים מהחומרים הכי איכותיים שנמצאים בשוק. גם את הסדנאות והקורסים שלי אני מעבירה עם אותה הרוח כי אני מאמינה שכאשר אנחנו יוצרים יש מאין החלקים בתוכנו מתחברים ואנחנו נהיים שלמים וטובים יותר. העבודות מעניקות לכל חלל מראה רק ודקורטיבי ומתאימות גם לחובבות המינימליזם והמראה הנקי וגם למי שהתמכרה למראה הבוהו-שיק הנשפך והטבעי."

מה מיוחד בגישה שלך?

"אני פרפקציוניסטית ביצירה שלי אז הדיוק מאוד חשוב לי אבל לא פחות חשובה האנרגיה וכמובן הפרטים, הייחוד, האני שלי שאני מכניסה לכל יצירה. נשים יודעות שכשהן מגיעות לסדנאות שלי יש שם כמובן קלילות אבל גם עומק ועבור מי שפתוחה לכך, המרחב הוא מרחב של התפתחות ומפגש עם עצמן מעבר ליצירת מקרמה. המקרמה הוא כלי."

הדס ליבנה יצירת פריטי עיצוב ממקרמה
צילום: הדס ליבנה
צילום: הדס ליבנה
הדס ליבנה יצירת פריטי עיצוב ממקרמה
צילום: הדס ליבנה

שלושה טיפים לנשים עצמאיות

"לפעמים אנחנו חוששות משיווק, אבל צריך להיכנס לזה בכיף, לראות את הדרך הזו כמתנות שאנחנו נותנות לעולם מעצמינו, לדבוק בנתינה בשיתוף, גם אם יש קשיים בדרך. והכי חשוב – כנות."

"כשדברים מאטים אל תיבהלי, פשוט תבני לך עוגן יציב של אמונה שכאשר יגיעו הספקות תמיד תוכלי לחזור אליו בבטחה."

"הקדישי זמן לחלימה. חלימה ודמיון הם כלים עוצמתיים שכל עסק וכל נשמה זקוקים להם. הם מאפשרים לנו להתחבר לאינטואיציה ולמה שנכון עבורנו באמת בדרך האישית והעסקית שלנו, ותמיד יוסיפו איכות מדבקת ומחוברת לעשייה שלך."

חוויה מרגשת שהייתה לך כחלק מהעבודה

הגעתי  לסדנת מקרמה בערב נשים שהתקיים במרחק שעתיים ממקום מגוריי. בתחילת הסדנה ניגשה אליי אחת הנשים ואמרה לי שהיא רוצה לעשות פרוייקט גדול בעתיד וחרשה את הרשת כדי למצוא פריט שהיא באמת אוהבת. כאשר שלפה את הנייד להראות לי את הפרוייקט זה היה פרוייקט שלי. זה החמיא לי מאוד כי יש כל כך הרבה יוצרות מוכשרות היום ומכולן היא התחברה ליצירה שלי."

הדס ליבנה יצירת פריטי עיצוב ממקרמה
צילום: דרור ארצי
צילום: דרור ארצי

איך את צומחת ממשברים?

"לצאת ממקומות עם אנרגיה נמוכה זה משהו שאני הולכת ומשתפרת בו. היום אני שמחה על זה שהעסק שלי מחשל. לשמוע 'לא' ועדיין להמשיך לנסות ולגדול זה מאוד מחזק ואפילו מייצר אצלי סוג של אתגר. בזמנים כאלו של רגישות יתר אני פשוט משתדלת לנקות כל רעשי רקע, להתמקד פנימה, להתרכז בעבודה שלי וביצירה שלי. תמיד אחרי זה מגיעה גדילה."

מה את אוהבת בעבודה שלך?

"אני אוהבת את החומרים ואוהבת את התוצרים, והכי אוהבת את העובדה שיש חיבור ביני לבין האנשים שבוחרים לשלב עבודה שלי במרחב שלהם והידיעה שזה משמח אותם ויוצר עבורם רגעים של יופי ושמחה."

רוצות להכיר את הדס קצת יותר? מוזמנות להיכנס לאתר, לחנות, לאינסטגרם ולדף העסקי שלה.

במדור נשים ועסקים מתפרסמות כתבות על עסקים שונים. לקריאת כל הכתבות במדור לחצי כאן.

יש לך עסק ותרצי שאכתוב עליך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין.
מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

חדש!!! הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה