נשים ועסקים / יעל טובין

יעל טובין היא חוקרת, מפתחת ומלמדת את ״חדר הפלאות״אסטרטגיית חדשנות המלווה יזמיות ונשות עסקים. בזכות ניסיון רב שנים והשכלה בעיצוב, חינוך, מיינדפולנס, טכנולוגיה וקיימות היא מיזגה את כלל התחומים ופיתחה את ״חדר הפלאות״. בשנים האחרונות היא מלווה ומלמדת נשים את מנגנון הכוונה וכלים נוספים מחדר הפלאות כאמצעי יעיל ומדויק לפיתוח המוצר, השירות או העסק שלהן.

יעל טובין חדר הפלאות
צילום: יסמין טובין

איך העסק התחיל?

"במשך 35 שנה אני חוקרת את החוויה האנושית – השראה. במסגרת לימודיי האקדמיים ובאלו האוטודידקטים אני לומדת, חושפת ומפענחת את החידה והקסם של אותה חוויה, ויוצרת כלים פרקטיים במטרה לעשות בקסם הזה שימוש יעיל בחיי היום יום ובפתרון אתגרים בצורה יצירתית. לאורך השנים אני מפתחת ומשכללת את ״חדר הפלאות״ המבוסס על אינטגרציה של ידע וכלים מעולם החינוך, העיצוב, הטכנולוגיה, הקיימות והמיינדפולנס, מנגנון של התארגנות פנימית המייצרת השראה וכוונה כמנוף לעשייה וביטוי אישי מיטבי. אני מאמינה בתהליכי למידת רעים במטרה להתפתח יחד ולהיות חלק מיצירת עולם שהוא בר קיימא.״

כמה משפטים על העסק

״חדר הפלאות היא מלאכת התארגנות פנימית שתכליתה גיבוש דרך ביטוי כעסק, שירות או מוצר. מטרת התהליך היא לייצר כוונה כבסיס הכרחי לעשייה סדורה. החיבור למקור השראה נגיש הוא תנאי מיטבי ליצירתיות, משמעות, חיים שיש בהם סיפוק הוא בבסיס המנגנון. המנגנון מורכב מארבעה שלבים מובנים ומבוססי פרקטיקות מעולם היצירה, האוצרות, העיצוב והמיתוג. התהליך מאופיין בתנועה פנימה והחוצה: ראשיתו בהכרה פנימית ושיאו ביצירה אופרטיבית מעשית (כמוצר, שירות או עסק) אשר אותה ניתן לשכלל, לחדש ולהעמיק בכל עת." ליצירת קשר עם יעל מוזמנות להיכנס לאתר, לאינסטגרם ולדף העסקי שלה.

יעל טובין חדר הפלאות
צילום: לימור זומר אריק

 

 

יעל טובין חדר הפלאות
צילום: יעל טובין
יעל טובין חדר הפלאות
צילום: יעל טובין

מה מיוחד במקום שלך?

"מדובר באווירה, בהשראה. המושג 'מקום' הוא הרבה מעבר למיקום פיזי ולכן אני מייצרת 'מקום' מיוחד לכל אחת. חלק מהפגישות מתקיימות בצריף שלי אם כי את חלקן אני פוגשת בשיחות זום. העיקר שהן 'במקום הנכון' עבורן."

טיפים לנשים עצמאיות

"ליצור לעצמך, בעסק שלך, מקום שהוא לגמרי 'את', גם אם זו פינת עבודה בתוך מתחם העסק שלך. חשוב שתהיה בו האווירה שעושה לך טוב, גם שולחן משרד יכול לתפקד כ'חדר משלך'."

"לקום כל בוקר לעבודה ולהתחבר לכוונה המדויקת שלשמה את עוסקת במה שאת עושה. בימים של חוסר ודאות עסקית זה יהיה המגדלור שלך בים של סערה."

"לבדוק עם הלקוחות שלך מה הן מקבלות מהעסק שלך, במקום להניח הנחות."

 

 

 

יעל טובין חדר הפלאות
צילום: יעל טובין
יעל טובין חדר הפלאות
צילום: יעל טובין
יעל טובין חדר הפלאות
צילום: יעל טובין

חוויות מרגשות שיש לך כחלק מהעבודה

"כשאישה חווה רזוננס בעקבות עבודה פנימית, זה ניכר על הפנים שלה. אז אני נהנית לומר לה שהיא יפה כשהיא פוגשת את עצמה בתוך עצמה.״

איך את צומחת ממשברים?

"אני מאמינה שמסע החיים מזמן משברים שניתן לצמוח מהם. בגיל 55 אני כבר יודעת שכל דבר משתנה. ומה שאני יכולה לעשות הוא ללמוד ולהשתכלל במטרה להגיב לשינויים בצורה מיטבית יותר. כמובן, וזה לא ברור מאליו, להיעזר בחברות ובמשפחה שלא נותנים לך לוותר על מי שאת. אני זכיתי ברשת ביטחון המאפשרת לי להתגבר על רגעי משבר ולהמשיך בדרך שהיא לגמרי שלי. ועל כך אני מוקירה תודה!"

מה את אוהבת בעבודה שלך?

"אני נהנית להשפיע לטובה. זה חוזר ומשפיע לטובה עליי. בעיני זוהי זו קיימות במיטבה. שותפות שנובעת מאהבה ומכוונת לטובת כולם״.

רוצות להכיר את יעל קצת יותר? מוזמנות להיכנס לאתר, לאינסטגרם ולדף העסקי שלה.

במדור נשים ועסקים מתפרסמות כתבות על עסקים שונים. לקריאת כל הכתבות במדור לחצי כאן.

יש לך עסק ותרצי שאכתוב עליך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין.
מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

חדש!!! הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה