נשים ועסקים / עדי סוליקרו

עדי ויהודה סוליקרו הם הממציאים של דקובריק – לבנה דקורטיבית לקירות גבס בהשראת המשרבייה הערבית. הם מכירים מכיתה ט', אז ישבו ליד אותו שולחן והיו החברים הכי טובים בעולם שנים ארוכות לפני שהפכו לזוג, מה שמסייע להם כיום בחלוקת התפקידים בעסק. 

דקובריק - לבנה דקורטיבית לקירות גבס בהשראת המשרבייה הערבית
צילום: ענבל אור לב

איך העסק התחיל?

"לפני כעשור התחלנו כעסק לעיצוב רהיטים ומוצרים שונים, כמו גופי תאורה ממקרמה, ואף השתתפנו בתערוכות מובילות והמוצרים שלנו כיכבו בספרי עיצוב שווים. אבל לפני שלוש שנים הייתה לנו הארה, בזמן שאני ישבתי בסטודיו אך לא הצלחתי לראות ממקום מושבי מי נכנס אליו. יהודה תפס יוזמה, חתך קטע מקיר הגבס ויצר בעזרת דיקט 'חור צורני' – הוא משרביית הדקובריק. זה המוצר הסדרתי הראשון שהצליח לתת לנו עבודה בפול טיים ג'וב ומאז נמכרות המשרביות בצורות ובדגמים שונים אצלנו בסטודיו ובסניפי רשת חרש."

כמה משפטים על העסק

"דקובריק מיוצרים משני חומרים עיקריים. הראשון הוא פיברה, חומר הדומה ל-mdf, רק איכותי ודחוס יותר ומיוצר מעץ ממוחזר והשני – חיתוך לייזר במתכות. אנחנו מעצבים מגוון רחב של דוגמאות, בכל מיני סגנונות – אוריינטלי, מודרני וכפרי, מייצרים בעיקר על פי מידות מיוחדות ומתאימים כל דקובריק בדיוק עבורכם. את דקובריק כל אחד יכול להרכיב בעצמו ללא ידע מוקדם או כישורי בנייה מיוחדים והיא לא רק קלה להרכבה אלא גם ניתנת לפירוק והעברה ולכן אפשר לעשות בה שימוש אפילו בדירות שכורות."

מה מיוחד במוצרים שלכם?

"המוצר שלנו הוא רעיון מקורי וייחודי של דקובריק. אחד היתרונות הבולטים שלו הוא בקלות ההתקנה. אנחנו גאים לומר שהכל תוצרת הארץ ומיוצר בגליל. כיום דקובריק היא החברה המובילה בשוק למשרביות איכותיות. הן נותנות פרשנות עדכנית לאלמנט העתיק מהאדריכלות האסלאמית ומהמזרח הרחוק והקרוב על ידי שימוש בצורות חדשות ועתיקות כאחד. מוצרי דקובריק מיוצרים מחומרים ממוחזרים וידידותיים לסביבה תוך שמירה על סטנדרטיים גבוהים של ניקיון הסביבה והאוויר כחלק מתפיסת קיימות."

דקובריק דגם יד ביד | עיצוב פנים: סטודיו דיטיילס | צילום: שירן כרמל
דקובריק דגם יד ביד | עיצוב פנים: סטודיו דיטיילס | צילום: שירן כרמל

שלושה טיפים לנשים עצמאיות

"לקח לי לא מעט זמן עד שמצאתי את האיזון בין בית ומשפחה לעבודה. כמו לוליין על חבל דק, הרבה פעמים הרגשתי שאני עומדת למעוד. אני ממליצה להיות כמה שפחות שיפוטית כלפי עצמך."

"האמיני בערך הייחודי שיש לך לתת לעולם. אל תנסי לנחש מה יימכר טוב יותר – פשוט תעשי מה שאת אוהבת."

"מאוד אהבתי את הספר של ערן שטרן 'להגשים'. מצאתי שחזרתי אליו שוב ושוב וקיבלתי ממנו חיזוקים וכלים פרקטיים לפעולות שעשיתי בעסק."

חוויה מרגשת שהייתה לכם כחלק מהעבודה

"כשהקמנו את דקובריק, היצור שלנו נעשה במפעל שהעסיק בוגרים עם צרכים מיוחדים בתחום הנפשי, ההתפתחותי והרגשי – כישורית. בדיוק הוצאנו דוגמה חדשה והתלבטנו איך לקרוא לה. עצרנו את אחד החוסים שעבר והתייעצנו איתו – 'מה זאת אומרת' הוא אמר, 'תקראו לה אנטון'. זאת הפכה להיות הדוגמה הנמכרת ביותר שלנו ואנחנו מרגישים שיש עליה ברכה מיוחדת בזכותו."

איך אתם מתמודדים עם שינויים בעסק?

"לפני כל קפיצת גדילה שהייתה לנו, היינו יושבים ומדמיינים מה אנחנו רוצים שיקרה, איך זה יראה, איך זה ירגיש וכותבים את הכל על דף. שמחים להגיד שרב הדברים התגשמו בדיוק כמו שתכננו."

‏‏דקובריק יד ביד | עיצוב פנים: אנה גולדברג | צילום דרור סיתהכל
דקובריק דגם זמן דיגיטלי | עיצוב פנים: מרב שדה | צילום: סיון אסקיו

מה את אוהבת בעבודה שלך?

"אני מרגישה מבורכת שזכיתי לעבוד בעבודה כזו, בה אני לא מרגישה אפילו לרגע אחד שאני עובדת. אני עושה את מה שאני אוהבת."

רוצות להכיר את עדי ואת דקובריק קצת יותר? מוזמנות להיכנס לאתר, לאינסטגרם ולדף העסקי.

במדור נשים ועסקים מתפרסמות כתבות על עסקים שונים. לקריאת כל הכתבות במדור לחצי כאן.

יש לך עסק ותרצי שאכתוב עליך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין.
מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

חדש!!! הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה