הטיפים / שיווק העסק באמצעות משפיענים

אני מסתכלת בחשבון האינסטגרם שלי שמתקרב לעשרת אלפים עוקבים ומתרגשת מהמחשבה על ה- swipe up, למרות שאני למודת ניסיון ויודעת שכמו שברגע שנכנסתי להייטק ביטלו את הנופשים בחו"ל, ברגע שאני אגיע אז ישנו את האלגוריתם.

אבל עדיין, אני אופטימית ומקווה שביום החגיגי הזה אהפוך למשפיענית ויתחילו לזרום אלי הפניות והבקשות, במיוחד אחרי שתמר מור ואודליה בקרסקי ילמדו אותי ואתכן איך לשווק את העסק באמצעות משפיענים. תמר היא מעצבת פנים ובלוגרית ובקרוב אמא לארבעה. היא חיה באינסטגרם, מנחה סדנאות אינסטגרם לעסקים ויוצרת תוכן אנרגטית. אודליה היא כותבת מדופלמת ומלמדת אינסטגרם 24ֿ/7… ובשאר הזמן מגדלת ארבעה ילדים. אחרי היכרות באינסטגרם ואחרי שעקבו תקופה אחת אחרי השנייה, הבינו השתיים שהן הופרדו בלידה ורצו לעשות משהו ביחד.

היום אודליה ותמר מתארחות במגזין ומלמדות אותנו איך לשווק את העסק שלנו באמצעות משפיענים:

אחרי שהכרנו ועקבנו אחת אחרי השנייה, רצינו מאוד לעשות משהו ביחד ואז עלה לנו רעיון להתחיל להעביר סדנאות משפיענים. הבחנו שקיים צורך ממשי בהבנה של הנושא. מצד אחד, בעלות עסקים רוצות לקדם את המוצר שלהן ואת עמוד האינסטגרם ולא ממש יודעות איך לעשות את זה באמצעות משפיעני רשת. מצד שני, ישנם הרבה אנשים שרוצים להיות משפיענים ויודעים שיש להם קהילה חזקה שסומכת על ההמלצות שלהם אך הם לא יודעים מאיפה להתחיל, איך למצוא קמפיינים מתאימים וכמה לגבות, אם בכלל. וכאן אנחנו נכנסות: שתינו מכירות את העולם משני צדדיו ורוצות לעזור ולעשות סדר לאנשים.

תורת המשפיענים

האמת ששתינו חיות באינסטוש כבר די הרבה שנים וגם עוסקות בזה באופן מקצועי. אודליה מייעצת להרבה עצמאים ועצמאיות בנושא ורואה את הצורך שלהם, ואני עובדת הרבה עם מותגים וסוכנויות פרסום באינסטגרם. כשאני מקבלת פניות לקמפיינים ביום יום אני רואה מי מבין את העבודה הכרוכה בזה ומי קצת פחות ובגלל זה מציע הצעות לא רלוונטיות (בלשון המעטה). בכללי שתינו יפות וחכמות שזה תמיד טוב…

מה זה בכלל משפיען? משפיען זה מישהו שיש לו השפעה. הוא יוצר תוכן בצורה עקבית, תוכן אמיתי ובעל ערך ויש לו קהילה שמאמינה בו ובתוכן שלו. הוא יכול להשפיע על אלפיים איש (עוקבים) וכולם ירוצו לרכוש את כל מה שהוא מעלה, ויכול להיות שיש לו עשרים אלף עוקבים, אבל הוא קנה רבע מהם והשאר לא ממש מעורבים בתוכן שלו. את הכל אפשר ללמוד עליו דרך הפרופיל שלו או דרך כלים חיצוניים עליהם אנחנו מדברות בסדנה שלנו.  

למי כדאי לעבוד עם משפיענים? כל תחום וכל עסק יכול לשווק את עצמו באמצעות משפיענים. יש גם מטפלים, פלסטיקאים, פסיכולוגים וכו' שמשווקים את העסק באמצעות משפיענים. הכל בסוף שאלה של תוכן איכותי ומהימן. יש נשים עם פרופילים טובים שישמחו לשתף את הזרקות הבוטוקס שלהן תמורת הנחה מהפלסטיקאי. לכאורה זה תחום יותר אינטימי ואישי, אבל אין כאן חוקים. הכל טמון במציאת המשפיען הנכון לעסק.

איך יודעים לבנות תקציב לנושא הזה? את התקציב בונים לפי סוג המשפיענים שנבחר וגודל החשיפה שלהם. גם מטרת הקמפיין כמובן נכנסת לחישוב. בסדנה שלנו אנחנו מלמדות איך לבנות תקציב מפורט על השקל.

איך עושים את זה נכון?

אם גם אתן רוצות להתנהל מול משפיענים או להיות כאלו בעצמכן, אתן צריכות לאסוף מידע בכל מה שקשור לשיווק נכון באמצעות משפיענים לעסק הספציפי שלכן בין אם אתן בעלות עסקים שרוצות לפתח את ערוץ השיווק הזה או עצמאיות שרוצים למנף את השירות שלהן בעזרת שת״פים נכונים. אבל התנהלות בעולם של משפיענים היא משהו שגם סוכנויות פרסום, אנשי יח"צ ומנהלי מדיה צריכים להתמקצע בו ולהשתמש בכלים הללו בעבודה היומיומית.

מי המשפיען שמתאים לעסק שלנו – נדע לפי נתוני הפרופיל והקהל שלו. את הנתונים האלה נבקש ממנו או נשתמש בכלים חיצוניים שמנתחים לנו את הפרופיל שלו. כמובן שלא כל אחד ישלח לנו ישר את כל הנתונים שלו… ברגע שמשפיען טוב ממליץ על המוצר או השירות שלנו, בצורה מהימנה, יצירתית ואיכותית (ולא סתם דוחף את המוצר בפרצוף של העוקבים המסכנים שלו), לקהילה שלו יש כוח. כוח קניה שאנחנו כעסק נרצה להשתמש בו.

מול כמה משפיענים כדאי לעבוד – זה תלוי בעיקר בתקציב שנקצה לקמפיין הספציפי ומהי מטרת הקמפיין שלנו: חשיפה / הרשמה / עוקבים / מכירה? לפי כל אלו מוכל להחליט עם כמה משפיענים ואיזה סוג וגודל נרצה לעבוד. מגה משפיען שייתן לי חשיפה, או משפיעני נישה עם מעורבות גבוהה.

מערכת יחסים לטווח ארוך או קצר – זו החלטה מאוד חשובה! עם מוצרים חדשים או מותג חדש נרצה לשקול מערכת יחסים ארוכה יותר – Brand Ambassador, כי לוקח זמן להכניס משהו חדש למודעות של הצרכן. אחוז ההמרה תמיד יהיה טוב יותר בקמפיין לאורך זמן.

מה לא עושים בעבודה מול משפיענים – לא לצפות לעבודה בחינם!! מדובר בעבודה, שמישהו משקיע זמן ומחשבה וקריאטיב שנכון למותג. תמיד תחשבו גם מה ייצא לצד השני מכל הסיפור… ולא תמיד פיצה וקולה זה שווה 🙂 

איך בכלל מודדים תוצאות – באינסטגרם יש כלים לניתוח פוסטים, אבל רוב התוצאות מגיעות כעבור זמן. במיוחד אם זה קמפיין לרכישה. כאשר המשפיען באמת מאמין במוצר אותו הוא מקדם – הקמפיין יצליח בוודאות. דוגמאות לקמפיינים שלנו:

קמפיין של אודליה לתיירות בוורשה.

קמפיין מתמשך של תמר על פני שישה חודשים, המתאר את החוויה מקורס האונליין של אמאמאמנת. התוכן הועבר בצורה אותנטית ואימהות יכלו להזדהות איתו. 

תודה

תודה לתמר ואודליה שהתארחתן כאן עם המידע הזה שכולנו רוצות כבר לשלוט בו ולהתנהל נכון בעולם החדש. מוזמנות להיכמס לאינסטגרם של תמר וגם לאתר שלה וגם לאינסטגרם של אודליה. ועל הסדנה אפשר לקרוא עוד כאן.

יש לך עסק ותרצי לתת את הטיפים שלך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין.
מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

רוצות לקרוא פוסטים אורחים נוספים בנושאים שרלוונטיים ליום יום של כולנו? כל הפוסטים הקודמים כאן

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

חדש!!! הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה