נשים ועסקים / נועה סטרלינג

בשמונה השנים האחרונות, אחרי כמעט 12 שנה בעולמות העיתונות, העריכה והכתיבה במדיה הדיגיטלית, נועה סטרלינג מלווה נשים, בעיקר עצמאיות ויזמיות, במסע שלהן למצוא את המילים הנכונות לספר את הסיפור – המקצועי והאישי – של כל אחת ואחת מהן. היא מסייעת לעצמאיות לקבל את הביטחון לכתוב תוכן אישי ושיווקי, לקדם פרויקטים שמחייבים כתיבה בתוך העסק – מקורסים דיגיטליים ועד להרצאות, ספרים מקצועיים וסדנאות ולכתוב בצורה הטבעית והזורמת ביותר עבורן לקהילה שלהן. עם המעבר מהמרכז לרמת הגולן, נרקם בה חלום להקים מרחב אינטרנטי בו כלים, הדרכות וקורסים לכתיבה שיווקית ואישית. בינואר השנה נפתח המרחב האינטרנטי.

נועה סטרלינג כתיבת תוכן
צילום: ענבל כבירי

איך העסק התחיל?

"לפני שמונה שנים, אחרי שנכנסתי להריון עם אמה בת השמונה, הבנתי שאני רוצה לשנות קצת כיוון. עד אז הייתי מנהלת התוכן של שנקר ולפני כן תפקדתי כעורכת תרבות ובידור ב-nrg מעריב וכתבתי במסגרת העיתון והאתר. אלו היו שני תפקידים שלימדו אותי המון על הכוח של הכתיבה במדיה הדיגיטלית, על שיווק ודוברות ועל סיפורים. זו נשמעת קלישאה גמורה, 'לכל אחד יש סיפור שהוא יכול לספר' אבל העבודה השוטפת שלי, כעורכת וככותבת, הבהירה לי שזה כל כך נכון."

"כשאמה נולדה נזכרתי עד כמה התגעגעתי לכתיבה נטו, פשוט להיות שם עם המילים ולכתוב. הבנתי שאני רוצה לצאת לעצמאות ולהקים עסק קטן של מילים. לא ידעתי מה הוא יכלול בהתחלה, אבל ידעתי שאני רוצה לחזור להיות נטו כותבת. התחלתי לקבל פרויקטים שונים של כתיבה – להקים ולכתוב בלוג לחברות ולבעלות עסקים, לכתוב ככותבת צללים תכנים שונים ולבנות אסטרטגיות תוכן. עבדתי בעיקר עם נשים ונהניתי מאד. נהניתי לראות איך לאט לאט, אחרי שאני כותבת עבורן תקופה, השכבות מתקלפות והן מתחילות לחשוב על לכתוב לבד ובסוף מתנסות בכתיבה ומקבלות ביטחון."

"בדרך למדתי כתיבה אינטואיטיבית, אימון וסדנאות כתיבה רבות, בעיקר של מנחות כתיבה מעבר לים, שנתנו לי המון כלים שהעברתי הלאה. התחלתי להרצות וללמד וזה חיזק בי עוד יותר את האמונה שאני רוצה לתת כלים לנשים עצמן, אלו שעומדות בחזית והן הפנים של העסק, לכתוב את התוכן שלהן בעצמן."

כמה משפטים על העסק

"היום העסק שלי מתחלק לשניים. פעילות המרחב לכתיבה שכולל המון תוכן שמעודד ונותן כלים לכתוב – אני קוראת להם בפשטות כלי כתיבה. יש בו קורסים שונים, מקורסים קטנים וממוקדים בנושא ספציפי (למשל כתיבת פוסטים בפייסבוק) ועד לתוכנית ליווי רחבה לבניית אסטרטגיית תוכן, כתיבת אודות ופיתוח קהילה באמצעות תוכן."

"במרחב יש המון תוכן חינמי, מאמרים, סרטונים ועוד כלים שעדיין לא הועלו למרחב שהושק רק לפני כמה חודשים, אבל היד עוד נטויה. במקביל, אני מטפחת ואוהבת מאד את הקהילה שנוצרה מסביב לעשייה שלי, קהילה של נשים חזקות ועצמאיות, שרוצות לכתוב ואני נהנית כל כך לעזור להן. מועדון הכתיבה שלי כולל קבוצה של נשים שאני מנחה לאורך השנה באופן אישי ודרך מפגשים אינטרנטיים קבועים, בהם אנחנו כותבות ומפתחות תוכן."

"החלק השני של העסק שלי הוא ליווי במסגרת אישית. אני מלווה נשים בכל מיני פרויקטים של תוכן – מכתיבת התוכן לאתר האינטרנט ועד לפיתוח אסטרטגיית תוכן לעסק, כתיבת קורס דיגיטלי או סדנה וגם תהליכי כתיבה רחבים יותר כמו כתיבת ספר. אני שם בשני ממדים – גם לעזור פרקטית בפיתוח ולהיות מכוונת מבחינת התוכן והכתיבה וגם לתת בטחון, לשבור מחסומים וחסמים שונים שהרבה מאד פעמים מונעים מאתנו לכתוב ולשתף." ליצירת קשר עם נועה מוזמנות להיכנס לאתר, לאינסטגרם, ולדף העסקי שלה.

נועה סטרלינג כתיבת תוכן
צילום: ענבל כבירי

מה מיוחד בתהליך איתך?

"אני מאמינה שכל אחת היא סיפור בפני עצמה ולכן כל המוצרים שלי הם בתמיכה מלאה ומכל הלב שלי. אני בהקשבה מלאה ללקוחות שלי בין אם מדובר בקורס דיגיטלי קטן או בתוכנית ליווי ארוכת טווח. הקשר האישי חשוב לי ואני לא חושבת שאני יכולה להנחות אף אחת בקשר לסיפור או לכתיבה שלה אם לא אבסס הכרות מעמיקה וקשר הדוק. הנשים שאני מלווה בכל המסגרות מקבלות את התמיכה הכי רחבה שאני יכולה לתת וזה בא לידי ביטוי בזמינות, בפתיחות ובעזרה מסביב לכתיבה, לא רק מול הטקסטים והאסטרטגיה שלהן."

שלושה טיפים לנשים עצמאיות

"תכתבו קודם כל לעצמכן, אחר כך לקהל שלכן. תהליך הכתיבה עבורנו, כתיבה אינטואיטיבית ואישית או כתיבה תיעודית, עוזר לנו להפיל אסימונים, לקבל תשובות וליצור בהירות."

"תקבלו השראה – תצאו, תיפגשו עם אנשים אחרים (גם בזום זה בסדר), תקשיבו לסיפורים ולקולות, תקראו ואל תפסיקו ללמוד."

"הקשבה היא הדבר הכי חשוב עבור כותב, בין אם הוא עובד על ספר או עובד על תוכן שיווקי. זה לא משנה. אנחנו צריכות להפעיל את שריר ההקשבה – גם לקולות הפנימיים שלנו וגם לקהילה שמסביבנו או לקהל שאליו אנחנו פונות. נגלה שם אוצרות גדולים ונפלאים."

נועה סטרלינג כתיבת תוכן
צילום: עדי כהן

חוויה מרגשת שהייתה לך כחלק מהעבודה

"אחת החוויות הכי מרגשות שהיו לי בעסק התרחשה אחרי שהעליתי פרויקט שנקרא 38 שבועות של השראה. אלו 38 מיילים שבועיים שמגיעים אחת לשבוע ונותנים השראה לכתוב, בלי שיווק ובלי כלום, רק תובנות שלי על כתיבה. המיילים שקיבלתי בחזרה היו מרגשים מאד. מאישה ששכלה את בעלה כמה שבועות לפני כן וחזרה לכתוב שירה כפורקן וכהתמודדות עם האובדן ועד לניצולת אסון ורסאי שהמיילים שלי נתנו לה השראה לכתוב הרצאה על חייה. הפרויקט הזה היה חינמי לגמרי, וזה בכלל לא היה משנה, זה מילא אותי בסיפוק אדיר ובמוטיבציה להמשיך ולכתוב."

איך את צומחת ממשברים?

"עברתי לא מעט משברים בעסק ומסביבו. מהריון ולידה קשים מאד שלקח לי זמן לחזור מהם לפעילות ועד למצב הנוכחי שבו העסק שלי שובת בצל הקורונה, כמו של כולנו. הכתיבה מחזירה אותי לעצמי כל הזמן. אני כותבת מדי יום, לומדת לנתח את המצב ביני ובין עצמי, ואני מגלה שהפתרונות באים משם. אני קמה וממשיכה לעשות, נותנת לדמיון להפליג וממשיכה קדימה, והכל בא מתהליכי הכתיבה האישיים שלי, עם עצמי."

נועה סטרלינג כתיבת תוכן
צילום: ענבל כבירי

מה את אוהבת בעבודה שלך?

"אני אוהבת את ההזדמנות היומיומית לכתוב וליצור תוכן ובכך לתת למישהי מוטיבציה לכתוב. זה הסיפוק הגדול ביותר. אני אוהבת את העובדה שאני עוסקת בדבר שאני הכי אוהבת בעולם ובדרך הביטוי שהכי נוחה ונעימה לי. אני אוהבת את הקהילה שלי, קהילת הנשים העצמאיות, שהן גם הלקוחות שלי וגם מקור להשראה, כל אחת ואחת מהן."

רוצות להכיר את נועה קצת יותר? מוזמנות להיכנס לקרוא עוד באתר, באינסטגרם, ובדף העסקי שלה.

במדור נשים ועסקים מתפרסמות כתבות על עסקים שונים. לקריאת כל הכתבות במדור לחצי כאן.

יש לך עסק ותרצי שאכתוב עליך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין.
מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה