נשים ועסקים / נעמה ברוש

נעמה ברוש היא בעלת מותג התכשיטים FAUNA & FLORA. היא מעצבת ויוצרת בעבודה ידנית תכשיטי אופנה מורכבים, צבעוניים ובעלי נוכחות. נעמה מערבבת בעבודות שלה סריגת קרושה בחוט דק ליצירת משטחים צבעוניים, שרשרות מתכת ובעיקר אלמנטים ישנים ממתכת ופלסטיק אותם היא צובעת ומשנה בהתאם לצורך ולדמיון.

 נעמה ברוש עיצוב תכשיטים  איך העסק התחיל?

"העסק שלי התחיל לפני 12 שנים כאשר נטשתי באופן פתאומי את הקריירה המדעית שלי כדוקטור למדעי החיים, מדענית וחוקרת. תוך כמה חודשים הסתבר לי שאני לא רוצה לעבוד יותר במעבדה, עם חלוק, בארגון מנוהל, עם שעון נוכחות, כשכירה. נכנעתי לאהבה הגדולה שלי לתכשיטים ולחרוזים. קפצתי לעצמאות בלי תכנית, רק עם התרגשות והרבה שמחה לעבודה בידיים עם החומרים האהובים. בתור הומאז' למקצוע הביולוגיה האהוב עלי קראתי למותג שלי Fauna & Flora בלטינית, החי והצומח."

כמה משפטים על העסק

"העסק שלי הוא עיצוב תכשיטים, אני מעצבת בעיקר שרשרות ועגילים ומעט צמידים. במשך השנים למדתי שהלקוחה שלי היא אישה בוגרת עם סגנון מובחן. נועזת ולא פחדנית. אישה שמצרפת תכשיט בולט ללבוש יום יומי כדי להוסיף סגנון אישי ייחודי ולפעמים כדי לעורר קצת פרובוקציה. את התכשיטים שלי ניתן לרכוש און ליין בחנות המקוונת ואצלי בטלפון 054-4935092." ליצירת קשר עם נעמה מוזמנות לחנות שלה, לדף העסקי, לאינסטגרם ולפינטרסט שלה.

נעמה ברוש עיצוב תכשיטים 

נעמה ברוש עיצוב תכשיטים

מה מיוחד במוצרים שלך?

"את התכשיטים שלי מזהים מיד: התכשיטים נושאים טביעת אצבע של דמיון וסיפור מעורבים באתניות מארצות רחוקות. יש בהם קומבינציות עם הרבה הומור, הם פראיים בצבעוניות, והם עשויים בדייקנות עם סדר פנימי בולט."

שלושה טיפים לנשים עצמאיות

"ללמוד כל הזמן מיומנויות דיגיטליות חדשות. לחלופין: להיעזר בעזרה חיצונית."

"ללמוד טכניקה רוחנית כלשהיא כדי להתמודד עם פחד, חרדות, וזמנים של משבר."

"לטפח חברות אמת עם נשים עצמאיות כדי שיהיה עם מי להתייעץ, וגם כדי שתהיה כתף לבכות עליה."

נעמה ברוש עיצוב תכשיטים

נעמה ברוש עיצוב תכשיטים

תספרי על חוויה מיוחדת שהייתה לך כחלק מהעבודה

"חוויה מרגשת שאני רוצה לשתף אתכן בה הייתה כאשר ב-2010 התקבלתי לתערוכה המיתולוגיתBread & Butter  בברלין. בתקציב מצומצם עיצבתי תוך כמה חודשים קולקציה חדשה, צילמתי קטלוג מקצועי ותכננתי קירות תצוגה מיוחדים מקרטון פשוט. בניגוד לנבואות של מומחים רואי שחורות, קניינים מכל העולם התלהבו מהתכשיטים וגם הזמינו ממני! כך התחילו המכירות הסיטונאיות שלי בתערוכות בחו"ל."

איך את צומחת ממשברים?

"בבגרותי (ובניגוד לחינוך שקבלתי בבית הורי) הבנתי שמשבר הוא חלק אינטגרלי מהחיים. כיום יש לי בטחון ביכולת החשיבה, הלימוד והריכוז שלי, ובעיקר ביכולת שלי להתמיד ולדבוק במטרה. כאשר יש לי תמרור: אני עוסקת במה שאני הכי אוהבת."

נעמה ברוש עיצוב תכשיטים

נעמה ברוש עיצוב תכשיטים

מה את אוהבת בעבודה שלך?

"אני אוהבת שלושה אספקטים בעבודה שלי: מחקר: לטייל במגזינים וברשת כדי להבין טרנדים בעולם האופנה העיצוב והלייפסטייל. עיצוב ויצור: לעסוק בחומר. לאסוף חרוזי פלסטיק ישנים, לצוד סטוקים נדירים, למשש אבני חן, לסרוג כל מיני חוטים לא קונבנציונאליים. להניח את האלמנטים יחד ולראות איך הדמיון שלי הופך לחפץ ממשי. מכירות! הלקוחות שלי מסבות לי התרגשות אמיתית, ובעיקר הוותיקות שבהן, כאשר הן מתלהבות מפריט חדש ורוכשות אותו בשמחה!"

ליצירת קשר עם נעמה מוזמנות לחנות שלה, לדף העסקי, לאינסטגרם ולפינטרסט שלה. צילום תמונות בכתבה: נעמה ברוש, עמר מסינגר, גל אלי.

במדור נשים ועסקים מתפרסמות כתבות על עסקים שונים. לקריאת כל הכתבות במדור לחצי כאן.

יש לך עסק ותרצי שאכתוב עליך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין.
מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

חדש!!! הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה