נשים ועסקים / חן שדמי

חן שדמי היא בעלת הסטודיו לעיצוב ותכנון פנים "שדמי דזיין" אשר נוסד בשנת 2010 וממוקם במרכז תל אביב. הסטודיו מתמחה בתכנון משרדים ומגורים בכל רחבי הארץ ומספק מגוון שירותים לפרויקטים בגדלים שונים, החל מתכנון תלת ממד, תכניות אדריכליות מפורטות ושרטוטים, תכנון ריהוט מעוצב לפי דרישה והום סטיילינג לכל פרויקט.

שדמי דיזיין סטודיו לעיצוב ותכנון פנים
צילום: עומרי אמסלם

איך העסק התחיל?

"העסק התחיל לאחר סיום לימודי התואר השני שלי בעיצוב בבצלאל. לאחר תואר ראשון בשנקר, ועבודה של כמה שנים במשרדים המובילים בארץ לתכנון פנים, החלטתי לצאת לדרך עצמאית עם הידע שנצבר במשך השנים. במקביל התחלתי ללמד בסטודיו 6B, והעברתי הלאה לסטודנטים צעירים את כל הידע שצברתי במהלך השנים."

כמה משפטים על העסק

"העסק הינו סטודיו לעיצוב ותכנון פנים, המתמחה בתפירה אישית של הפרויקט ללקוח. העבודה מתבצעת בצמוד אלי במשך כל הפרויקט. אני נכנסת לחיים הפרטיים, ולומדת את אורח חייו של הצד השני. הקונספט העיצובי איתו אני מתחילה את התכנון נובע משני גורמים: האדם לו אני מתכננת את הפרויקט, והמקום הפיזי והתרבותי בו הפרויקט נמצא." ליצירת קשר עם חן מוזמנות להיכנס לאתר, לאינסטגרם ולדף העסקי שלה.

שדמי דיזיין סטודיו לעיצוב ותכנון פנים
צילום: עומרי אמסלם
צילום: עומרי אמסלם

מה מיוחד בתהליך איתך?

"אני מאמינה שחלל צריך להיות 'דף לבן' המראה את חייו של האדם המתגורר בו. החל מהתכנון הראשוני של חלוקת החלל, ועד בחירת פריטי הסטיילינג לחדרים, ושילובם של הפריטים שהאדם מביא עמו מעברו ומשלב אותם בביתו. המיקום הפיזי והתרבותי של הפרויקט חשוב לי מאוד כאשר אני מתכננת, ואף פעם איני מתנתקת מהמקום בו החלל ממוקם. משרד הייטק במגדל תל אביבי או בית פרטי באזור כפרי – ההתייחסות חייבת להיות שונה. למשל, פנים של בית מגורים בבניין לשימור בשכונת נווה צדק בתל אביב שתכננתי חייב להיות מחובר למרכז התרבות התל אביבי. בתוך הבית הזה שולבו יצירות אומנות מיוחדות מתוך האוסף הפרטי של הלקוחה. משרד הממוקם בתוך ציר תנועה ראשי בתל אביב, חייב לאפשר לעובדים בו להצליח להרגיש אינטימיות הדרגתית כאשר הם נכנסים פנימה ולהתנתק ולנוח משלל הגירויים הנמצאים בחוץ הרחוב הסואן. ההתנגשות שלעיתים נוצרת בפרויקטים בין המיקום הפיזי ללקוח, הופכת אצלי ליתרון, למחולל המניע את הפרויקט, ולקונספט העיצובי ליתרון משמעותי, כאשר אני ניגשת לתכנן פרויקט חדש."

שני טיפים לנשים עצמאיות

"לאהוב מאוד את מה שאת עושה, לקום בכל בוקר מחדש עם ניצוץ בעיניים, ודרייב להתחיל את יום העבודה. זה גם מבטל את השחיקה העלולה לצוץ לאחר שנים של עבודה."

"להוציא החוצה לספקים חיצוניים כל דבר שאינך אוהבת לעשות בעסק. אם זה ניהול חשבונות, שיווק, או כל דבר שאינו קשור באופן ישיר לעבודה שאת אוהבת לקום בכל בוקר לעשות."

שדמי דיזיין סטודיו לעיצוב ותכנון פנים
צילום: עומרי אמסלם
שדמי דיזיין סטודיו לעיצוב ותכנון פנים
צילום: עומרי אמסלם

לקוח מיוחד שהיה לך כחלק מהעבודה

"אחת מנקודות השיא של עבודתי הייתה חיבור עם לקוח – יזם הייטק שתכננתי לו את ביתו הפרטי. הלקוח מבין גדול בתחום המציאות המדומה, וכך מצאתי את עצמי מתכננת את הפרויקט בשילוב משקפי VR. בהתחלה בניתי את הפרויקט בתלת ממד באופן מפורט לגמרי, כולל שילוב חומרי גמר וחלוקה לקומות השונות של הבית. בשלב הבא הכנסנו את המודל שבניתי למשקפי התלת ממד. הגענו לשטח (לאתר הבניה) עם המשקפיים, וכך כל אחד שלבש אותם, יכל לחוות באופן מדויק את החלל, את החומרים, ואת החוויה שרציתי להעביר. זה היה מדהים! הוא חשף אותי לעולם שלם שאינו מוכר לי. זה יתרון מטורף גם בתכנון, גם באופן שאנחנו מתקשרים עם הלקוחות, וגם באופן בו אני מעבירה את המידע לאנשי המקצוע השונים הנמצאים בשטח."

איך את צומחת ממשברים?

"אני לוקחת כמה ימי מנוחה, לגוף ולנשמה. פסק זמן מהריצה המטורפת של החיים. ולאחר מכן  ממשיכה בכל הכוח."

שדמי דיזיין סטודיו לעיצוב ותכנון פנים
צילום: עומרי אמסלם
צילום: עומרי אמסלם

מה את אוהבת בעבודה שלך?

"אני אוהבת את הידיעה שאני מייצרת חיים טובים יותר ללקוחות שלי דרך הפרויקטים. הפידבקים החיוביים מהלקוחות יוצרים הרגשת סיפוק עצומה בסופו של כל פרויקט. זה שווה הכל."

רוצות להכיר את חן קצת יותר? מוזמנות להיכנס לאתר, לאינסטגרם ולדף העסקי שלה.

במדור נשים ועסקים מתפרסמות כתבות על עסקים שונים. לקריאת כל הכתבות במדור לחצי כאן.

יש לך עסק ותרצי שאכתוב עליך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין.
מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה