נשים ועסקים / רונית טאוליב

רונית טאוליב היא מאמנת ויועצת כלכלית מזה חמש שנים. בשנים האחרונות היא ליוותה מאות משפחות במטרה לאפשר להן לנהל את הכסף שלהן כך שיחיו חיים רגועים עם מקום להנאות והגשמת יעדים. רונית היא גם בעלת האפליקציה 'החיים בפלוס', אפליקציה שמאפשרת למשפחות הישראליות לנהל את הכסף שלהן בצורה נוחה, נעימה, ועם תמיכה צמודה בקבוצה ייעודית."

רונית טאוליב אימוון וליווי להצלחה כלכלית
צילום: נוי ג'רסי

איך העסק התחיל?

"כשרק התחלנו את חיינו המשותפים (לפני 18 שנים), התחלתי לנהל את ההוצאות וההכנסות שלנו.
לאחר שנים, הבנתי שזה מה שסייע לנו להתקדם בחיים. לאחר יותר מעשור בתפקידי ניהול שיווק בארגונים גדולים, הרגשתי שהגיע הזמן ללכת עם הערכים והרצון והקמתי את העסק שלי – יצאתי לעצמאות במקצוע עם המון נתינה והשפעה על חיים של משפחות."

"מאז ליוויתי מאות משפחות, ועם הזמן גם חיפשתי כלים שיהפכו את ניהול הכסף למשהו פשוט ונגיש לכל משפחה. כך בעצם הגעתי לרעיון של פיתוח אפליקציה ישראלית, שמגיעה מתוך היכרות עם משפחות והצרכים שלהם, ופיתחתי את האפליקציה 'החיים בפלוס' לפני יותר משנה."

כמה משפטים על העסק

"העסק זה אני – אני חיה ונושמת את המשפחות שאני מלווה ואת אלה המשתמשות באפליקציה שלי. אני מציעה תהליכי ליווי כלכלי למשפחות שמבוצעים באופן אישי על ידי. במסגרת התהליך, אני נוגעת בכל מה שקשור לכסף – החל מבחינת ההוצאות וההכנסות, תכנון חודשי, חשיבה על יעדים, תכנון של הגשמת היעדים, סדר בהלוואות והחסכונות, וכן מבט על הביטוחים. אני פונה בעיקר ללקוחות בעלי משפחות שמשתכרים יפה ומרגישים שהכסף 'נעלם' להם, ולמרות ההכנסות היפות, הם לא מצליחים לחסוך כפי שהיו רוצים, ולא מרימים את הראש מהכאן ועכשיו. לפני כשלוש שנים הקמתי קבוצת פייסבוק בשם 'החיים בפלוס' – קהילה שבה אפשר לשתף ולשאול הכל ומונה היום כ- 6,000 חברים." ליצירת קשר עם רונית מוזמנות להיכנס לקרוא עוד כאן, בדף העסקי של רונית ובקבוצת החיים בפלוס.

צילום: ליבת רות li.b | צילום של רונית: דנה אופיר

מה מיוחד בגישה שלך?

"אני מאמינה שאין נכון או לא נכון – יש מתאים או לא מתאים. לכל משפחה צריך להתאים את התכנית המתאימה עבורה, כדי שניהול הכסף שלה יהיה חלק מאורח חיים ולא משהו זמני. גם לאפליקציה שפיתחתי וגם לקבוצת הפייסבוק שלי, בחרתי לקרוא 'החיים בפלוס' – מבחינתי החיים בפלוס זה לא רק כסף. זה איכות חיים. זה רוגע, בטחון וגם הנאות. גם אני בעלת משפחה וגם אני רוצה בדיוק את אותם הדברים, לכן כל משפחה שאני מלווה, היא עולם ומלואו, מבחינתי היא כמו המשפחה שלי."

שלושה טיפים לנשים עצמאיות

"תקדישי זמן לניהול הכספי של העסק שלך. תכיני לעצמך תכנון חודשי שבו תדעי מה צפויות להיות ההוצאות שלך ומה צפויות להיות הכנסות – רק כך תדעי כמה כסף תוכלי להכניס הביתה בחודש. אל תסתמכי רק על רואה החשבון – תנהלי את, את התכנון חודשי שלך. ידע זה כוח."

"אני מאמינה מניסיון, שהחלטות כלכליות מקבלים בעיקר על סמך עובדות. תחושות ואינטואיציה הן 'תבלין' חשוב שמוסיפים לקבלת ההחלטה, אבל לא רק על פיהן יישק דבר."

"תבני את העסק שלך כך שיישאר לך זמן לעצמך. תאמצי כמה שיותר כלים אוטומטים שמורידים מהעומס עלייך ותייצרי מוצרים שיכולים להימכר גם עם מעורבות מעטה שלך בשוטף, כך שגם אם תגיעי לנקודה שבה צריך לעצור לרגע, העסק ימשיך לעבוד."

רונית טאוליב אימוון וליווי להצלחה כלכלית
צילום: ליבת רות li.b

פרויקט מיוחד שהיה לך כחלק מהעבודה

"לפני שנה וחצי השקתי את האפליקציה החיים בפלוס – אפליקציה שהייתה מיועדת רק למשפחות שאני מלווה. היא התחילה כמשהו קטן אך עם הזמן, קיבלתי פניות לפתוח את האפליקציה לקהל הרחב. לטובת כך הייתי צריכה להשקיע משאבים כלכליים רבים – ולכן עבדתי צעד אחר צעד. כיום האפליקציה היא חלק בלתי נפרד משגרת ניהול הכסף של אלפי אנשים ויש לנו קבוצת פייסבוק סגורה שמיועדת רק למשתמשים באפליקציה, שם אפשר להתייעץ ולשתף. בזכות ההחלטה להרחיב את האפליקציה, הצלחתי לגעת במשפחות רבות ובכך להמשיך ולהגשים את החזון שלי."

איך את צומחת ממשברים?

"קודם כל לוקחת לעצמי את הזמן לעכל ואז מהר מאוד נעמדת על הרגליים ופשוט מתחילה בעשייה. אני משתדלת להיערך למשברים עוד לפני שהם קורים ותמיד אהיה ערוכה כלכלית למקרה שבו התפקוד של העסק יפגע. אני כל הזמן לומדת ומאמצת כלים שיאפשרו לי להתנהל גם בתקופות משבר, מתאימה את עצמי ואת הפתרונות שלי לסיטואציה שנוצרה ומקיפה את עצמי באנשים תומכים ומעוררי השראה."

רונית טאוליב אימוון וליווי להצלחה כלכלית
צילום: ליבת רות li.b

מה את אוהבת בעבודה שלך?

"את האנשים. את הרגע שבו הם מבינים שזה אפשרי והם יכולים לחיות את החיים שתמיד רצו. לראות שהסדר בכסף, יצר סדר בזוגיות ויצר שקט טוב במשפחה. והכי כיף… לקבל הודעה ממשפחות לאחר שנה ויותר עם צילום מהחופשה אליה חסכו, או הודעה מרגשת שמסכמת את השנה שעברה עליהן."

רוצות להכיר את רונית קצת יותר? מוזמנות להיכנס לקרוא עוד כאן, בדף העסקי של רונית ובקבוצת החיים בפלוס.

במדור נשים ועסקים מתפרסמות כתבות על עסקים שונים. לקריאת כל הכתבות במדור לחצי כאן.

יש לך עסק ותרצי שאכתוב עליך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין.
מוזמנת להתקשר או לכתוב לי – עמנואלה: 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה