נשים ועסקים / ליטל אופיר

ליטל אופיר היא מעצבת פנים המונעת מתשוקה לעבודתה ומעניקה ללקוחותיה חווית עיצוב מיוחדת,  בהתאמה לצרכיהם האישיים, סגנונם והתקציב בו הם רוצים לעמוד, כל זאת תוך יצירת מרחב מחייה מעוצב הרמונית, שיאפשר בעתיד התאמה לצרכי בני הבית המשתנים עם השנים.

צילום: גליה אבירם

איך העסק התחיל?

"משחר ילדותי גדלתי על ערכים של אמנות, יופי ואסתטיקה. הדחף ליצירה ועיצוב ליווה אותי מגיל צעיר, וכבר בתיכון עיצבתי חללים בצבעים ובאביזרים מקוריים, ויצרתי תכשיטים אותם מכרתי בבזאר עירוני. במקביל למדתי ציור וגרפיקה. בתום שרותי הצבאי החלטתי להגשים חלום וללמוד אדריכלות בבצלאל, אך החיים זרמו בכיוון שונה, והפכתי לעורכת דין בתחום הנזיקין. כעבור כעשור, שבמהלכן הפכתי אף למגשרת, פניתי ללימודי עיצוב פנים, סיימתי בהצטיינות והקמתי סטודיו לעיצוב משלי."

כמה משפטים על העסק

"סטודיו לתכנון ועיצוב פנים ליטל אופיר מתמחה בעיצוב חללי מגורים, חללים מסחריים ומשרדים. עיצובינו מתאפיינים בתכנון מדויק, בקווים נקיים ומינימליסטיים בסגנון עכשווי, תוך שילוב אלמנטים בסגנון תעשייתי, אורבני ואקלקטי. אנו מייצרים תחושת חמימות בחלל באמצעות גוונים בהירים וצבעוניות מעושנת ונעימה לצד שימוש בחומרים טבעיים." ליצירת קשר עם ליטל מוזמנות להיכנס לאתר, לאינסטגרם ולדף העסקי שלה.

ליטל אופיר מעצבת פנים
צילום: גדעון לוין | עיצוב פנים: ליטל אופיר ושמרית קאופמן
ליטל אופיר מעצבת פנים
צילום: גדעון לוין | עיצוב פנים: ליטל אופיר ושמרית קאופמן

מה מיוחד בגישה שלך?

"שלושה קווים מנחים אותי: פשטות, מינימליזם ופונקציונליות, יחד עם אסתטיקה משובחת. התוצאה היא עיצוב שעומד במבחן הזמן ואינו מושפע מגחמות עיצוביות חולפות ושילוב פתרונות עיצוב חכמים שהופכים כל פרויקט לייחודי עבור אותו לקוח. אני דוגלת בעיצוב באיכות בלתי מתפשרת והקפדה על הפרטים הקטנים ומלווה כל פרויקט מגיבוש הקונספט העיצובי, דרך תכנון חלוקת החלל, הפקת תכניות העבודה, עיצוב ריהוט בהתאמה אישית, בחירת חומרי גמר ופלטת צבעים תוך ליווי שלב הביצוע ועד להלבשת החלל עד הפרט הקטן ביותר. אני מאמינה ברמה גבוהה ביותר של עיצוב, במקצועיות, בדיוק ובתחכום לצד חדשנות ויצירתיות תוך שמירה מתמדת על פונקציונליות מרבית."

שלושה טיפים לנשים עצמאיות

"בספרה חדר משלך, אומרת הסופרת וירג'יניה וולף כי אישה זקוקה לכסף ולחדר משלה, וזאת על מנת לממש את יכולותיה, ולפיכך אישה עצמאית זקוקה לחלל עבודה בו תהיה לה פרטיות ושקט לבצע את עבודתה, וזו תקנה לה מקור הכנסה שיממן את מרחב היצירה והעשייה."

"אישה עצמאית חייבת לעשות חלוקת זמן בין חייה הפרטיים לבין חייה הציבוריים מקצועיים, מבלי לקפח את אחד מתחומי החיים האלו."

"ניהול הזמן המיטבי יכלול עזרה בתשלום למקור חיצוני עבור ניהול משק הבית, דבר שיפנה זמן ורוגע להגשמת הקריירה המקצועית."

פרוייקט מיוחד שהיה לך כחלק מהעבודה

"עם סיום לימודי עיצוב הפנים בהצטיינות, ניתנה לי האפשרות לקחת חלק בפרויקט מנטורינג של המוסד בו למדתי, של עיצוב דירת מגורים בבניין לשימור בתל אביב. עבודת התכנון והעיצוב של הדירה והמרפסת שלה, תוך התייחסות לחוקי השימור המחמירים של הבניין, הייתה אתגר אשר אפשר לי לבטא את יכולותיי כמעצבת וכאמנית."

ליטל אופיר מעצבת פנים
צילום: גדעון לוין
ליטל אופיר מעצבת פנים
צילום: גדעון לוין

איך את צומחת ממשברים?

"במידה ואני נתקלת במהמורה במהלך העבודה, אני מחליטה לראות בה תהליך לימוד ולא משבר. אני מנתחת את מה שנעשה, מסיקה מסקנות לגבי מה היה עדיף להיעשות באופן שונה, ומיישמת בפרויקט עצמו או במיזמים נוספים. משבר עבורי הוא בסה"כ אבן נגף שניתן לעבור מעליה, להתקדם, ואף לשבץ אותה במבנה לחיזוק."

מה את אוהבת בעבודה שלך?

"עבודתי הינה תהליך יצירה ואני מתייחסת לעצמי בראש ובראשונה כאל אמנית. היצירה מתחילה ברעיון, בהשראה. הרעיון קורם עור וגידים, והופך מצורה אמורפית שמקורה בדמיון לצורה לברת מימוש ולהגשמת עשייה. ה'הורות' לרעיון שנבט והפך לעץ מלבלב אהובה עלי, ומספקת מאוד."

ליצירת קשר עם ליטל מוזמנות להיכנס לאתר, לאינסטגרם ולדף העסקי שלה.

במדור נשים ועסקים מתפרסמות כתבות על עסקים שונים. לקריאת כל הכתבות במדור לחצי כאן.

יש לך עסק ותרצי שאכתוב עליך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין.
מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

חדש!!! הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה