נשים ועסקים / לילה פורת

לילה פורת היא מנחת מיינדפולנס ומדיטציה, לצורך התפתחות אישית, הנאה ובעיקר כטיפול להפחתת חרדות ולחצים. היא אוהבת א.נשים, מאמינה שיש לה כישרון מיוחד למצוא את הדרך ללב כל אדם וחלומה הוא לעזור לאנשים להיות מאושרים יותר. הרבה יותר.

לילה פורת מנחת מיינדפולנס ומדיטציה

איך העסק התחיל?

"במשך 17 שנים ניהלתי חברת לוגיסטיקה שהקמתי. כשהרגשתי שהעומס והלחץ מתנגשים עם הרצון שלי להיות אמא נוכחת ואשת משפחה, חיפשתי פתרון לשילוב בין העבודה למשפחה. במקרה (או שלא) הגעתי ללימודי בודהיזם ואז אורו עיניי – אני כל כך אוהבת אתגרים מנטליים ודיוני פילוסופיה מעמיקים. לא חשבתי להפוך את התחביב למקצוע, אך לימים הבנתי – זה הייעוד שלי. במשך שנים פגשתי מידי יום אנשים כבויים, לא מרוצים, רוטנים ומתוסכלים מעומס וכשהתוודעתי למיינדפולנס הבנתי שאני פה כדי לעזור וכדי לכוון לאותם אנשים את הדרך אל עצמם. החלטתי להקים את הקליניקה שלי – מיינדפול–נס עם לילה פורת."

כמה משפטים על העסק

"אני מלמדת בעיקר במסגרת של אחת על אחת בנס ציונה או בזום. הרי כל אחת מוטרדת מדברים שונים: אחת מביקורת עצמית לא פוסקת, אחרת מחוסר שליטה על הכעסים שלה ומישהי אחרת מהשפעת לחץ. בניתי שתי חבילות מפגשים: חבילה של עשרה מפגשים אישיים עם ליווי שלי בין פגישה לפגישה וחבילת לייט של ארבעה מפגשים – עבודה על ריכוז. בנוסף יש לי סדנא קבוצתית שבימים אלה אני מעבירה לפורמט דיגיטלי וגם הרצאות שונות בנושא מיינדפולנס." ליצירת קשר עם לילה מוזמנות להיכנס לקרוא עוד באתר ובדף העסקי שלה.

לילה פורת מנחת מיינדפולנס ומדיטציה

מה מיוחד בתהליך איתך?

"רוב האנשים לא שמעו מעולם על מיינדפולנס, ובין אלו ששמעו, יש מי שמפחדים כי היא מתקשרת אצלם לבודהיזם ולרוחניות יתרה, או שחושבים שרק אנשים מסוימים יכולים לעשות מדיטציה. אני פה כדי להראות אחרת. כל אחד יכול וכדאי שייהנה ממיינדפולנס. מוכח כי תרגול מיינדפולנס יום יומי מפחית חרדות, כעסים ותורם רבות להפחתת לחצים ומתחים. הלקוחות שלי הם בעיקר אנשי עסקים עסוקים, בעלי קריירה מרשימה וחיי משפחה, המבקשים מעט רוגע ושלווה בחיים העמוסים לעייפה. חלקם מעולם לא שמע על מיינדפולנס אך היה מוכן לתת הזדמנות לשיטה ולעצמו ולו רק כדי לפתור בעיות נקודתיות כמו נדודי שינה."

שלושה טיפים לנשים עצמאיות

"פעם בשבוע אני מזמינה את עצמי לדייט, הולכת למקום שיש בו קפה טוב, לוקחת איתי כמה ספרים וחוברות לקרוא וכמה מחברות לכתוב. הפגישה הקבועה הזאת עם עצמי ממלאת אותי באנרגיה ומעניקה לי כוחות מיוחדים להמשך השבוע. כי אני חשובה לי."

"אני מקבלת הרבה השראה מהפוסטים של מאירה ברנע גולדברג (סופרת – כראמל 1-4, מסעותיי עם חמותי ועוד) על האומץ להיות כמו שאת, על יצירתיות, על חולשות, על לחשוב מחוץ לקופסא על עבודה קשה, על הצלחה, על הכלה וקבלה."

"לעשות את הסדנה בו בזמן של טלי סגל, סדנה מעולה על ניהול זמן. מאוד לעניין אך בלי לעגל פינות, סדנה עם עומק.  טלי חיה את העסק שלה והיא גם השראה איך עסק שהתחיל מאשה אחת עם ארבעה ילדים ותשוקה לסדר יכול לגדול בהדרגה וביציבות ולהפוך למותג."

לילה פורת מנחת מיינדפולנס ומדיטציה

חוויה מרגשת שהייתה לך כחלק מהעבודה

"למדתי בודהיזם – פילוסופיה, פסיכולוגיה והדרכת מדיטציה במשך שנה. מידי שבוע, בתום יום הלימודים, הייתי נכנסת הביתה ובראשי מהדהדים הדברים עליהם למדנו. הבן הבכור שלי, שאז למד בחטיבה, היה מחכה לי עד שאחזור כדי שאספר לו על הדברים שלמדתי ונתחיל לדבר על הדברים החשובים באמת – על ערכים כמו חופש ואחריות, אושר ואהבה. השיחות האלה התקיימו בחסות המטבח ושנינו היינו פתוחים וזמינים לשיחות העמוקות האלה, שתרמו כל כך ליחסים בינינו, לתקשורת בינינו והשאלות שלו חידדו לי הרבה דברים בראש. כשכבר פתחתי את העסק ואת העמוד העסקי בפייסבוק אחת ההמלצות הראשונות שנכתבה שם הייתה של בני. פשוט יום אחד גיליתי אותה. הוא לא אמר לי מילה. לגמרי נחת."

איך את צומחת ממשברים

"מיינדפולנס בשבילי זה לצאת ממצב הקורבנות. להפסיק לחשוב ולהיות כקורבן ולקחת אחריות על המציאות. ניקח לדוגמה את המציאות שלנו כיום – משבר הקורונה. גם אני מפחדת, בדיוק כמו כולם. אבל אני נותנת לפחד הזה מקום. מסתכלת לו בעיניים ומתמודדת איתו. בעזרת גמישות מחשבתית אני מסתכלת על המשבר הזה ומוצאת בו הזדמנויות לחיבורים ואפשרויות לחידוד, דיוק ונגיעה בליבם של האנשים."

לילה פורת מנחת מיינדפולנס ומדיטציה

מה את אוהבת בעבודה שלך?

"הסיפוק הגדול שיש לי בעבודה מגיע כאשר לקוח שנכנס אליי לקליניקה עם הלשון בחוץ כולו ממהר ולחוץ, יוצא ממנה כמו חדש, רגוע, שליו ומחייך חיוך גדול. אני מתרגשת בכל פעם מחדש כשאני שומעת על השינויים שחלים אצל המתאמנים שלי, בין אם זה תקשורת משפחתית טובה יותר, או קבלה עצמית שלא הייתה קודם. פשוט אושר ונחת."

ליצירת קשר עם לילה מוזמנות להיכנס לקרוא עוד באתר ובדף העסקי שלה. צילום: אנה לינדן

במדור נשים ועסקים מתפרסמות כתבות על עסקים שונים. לקריאת כל הכתבות במדור לחצי כאן.

יש לך עסק ותרצי שאכתוב עליך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין.
מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

חדש!!! הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה