הטיפים / להמציא את עצמך ברילוקיישן

לפעמים נוצרת עבורנו הזדמנות לשינוי שפשוט אי אפשר לפספס וצריך לקחת אותה בשתי הידיים. רילוקיישן.. בעוד שרילוקיישן מטעם העבודה שלנו תורם להתפתחות המקצועית שלנו במקום העבודה הנוכחי ומקדם אותנו אל מטרות העתיד, נסיעה לרילוקיישן מטעם העבודה של בן הזוג פותח בפנינו אינסוף דלתות. קרן איתן, יזמית, בלוגרית הורות ומנהלת קהילות, נסעה לרילוקיישן לפני קצת יותר משלוש שנים.

בתקופה הזו יצרה לעצמה הזדמנויות חדשות ובנתה עסק חדש. איך עושים את זה? איך ממציאים את עצמך מחדש? ועוד ברילוקיישן?

קרן איתן שבט אמהות אמא כמוך
צילום: אורטל אקרמן

קרן איתן מתארחת היום במגזין ומספרת על הדרך שלה ברילוקיישן:

בספטמבר 2016, קיבלנו את ההודעה שאנחנו יוצאים לשליחות מטעם משרד החוץ. בגלל אופי השליחות עוד לא ידענו לאן זה יהיה, רק ידענו שבמשך ארבע או חמש שנים נהיה בחו"ל, בעקבות העבודה של בעלי, ואני אעזוב את הקריירה המפוארת שלי כמורה. אני יודעת שזה נשמע ציני, אבל זה לא. במשך שמונה שנים הייתי מורה, אהבתי את המקצוע הזה, ותכננתי להישאר בו עד הפנסיה.

פסט פורוורד שלוש שנים קדימה

כיום אני יוצרת תוכן ומנהלת קהילות, מנהלת יחד עם שותפה את קהילת ההורים לתאומים ושלישיות בישראל, יוצרת ומנהלת את קהילת האימהות "אמא כמוך" המונה 45 אלף אמהות בפייסבוק ובאינסטגרם, ומקימת המיזם "שבט אמהות" שמתחיל החודש את המחזור ה-11 שלו. העסק שלי מניב הכנסה קבועה ויציבה, וכל זה קרה בלי שום רקע בשיווק דיגיטלי או ניהול קהילות.

אני אוהבת להשוות ביני לבין סינדרלה, ולהסתכל על הרילוקיישן כעל מין כרכרה רתומה לסוסים שהיו לפני רגע שני עכברים. מהרגע שיצאנו לשליחות התהפך שעון החול, ונכנסנו לעולם אוטופי שבו התנאים שונים לחלוטין ממה שהיה לנו בארץ, לכולנו כמשפחה ולי בפרט כאישה עצמאית. כולנו יודעים שבחצות (או במקרה שלי, בעוד שנה וחצי) הכרכרה תהפוך חזרה לדלעת. השאלה היא מה הספקתי לעשות בזמן שהייתי בנשף, איזה לבבות הצלחתי לכבוש, כאלה שילכו איתי גם אחרי שכבר לא אלבש שמלת נשף אלא אחזור לסמרטוטים ולגולגול…

ואם שניה נחזור למציאות, ביציאה לשליחות בעקבות בן הזוג טמונות אפשרויות מטורפות. במקרה שלנו בחרנו לגור בשתי מדינות (גאנה וארגנטינה) בהן רמת החיים מאפשרת עזרה בבית, מה שמאפשר לי זמן לפתח את עצמי. מהרגע שקיבלנו את ההחלטה לצאת לרילוקיישן הבנתי שיש פה הזדמנות חד פעמית לפיתוח עצמי, להגשמת חלומות, אפשרות שלא קיימת ב"עולם האמיתי", בשגרה שלנו בישראל בה אנחנו עובדות במשרה מלאה, אוספות את הילדים מהמסגרות וחוזרות לערימות של כלים וכביסות.

קרן איתן שבט אמהות אמא כמוך
צילום: אורטל אקרמן

מקימה את הבסיס לעסק

התחלתי להקים את הבסיס לעסק שלי חצי שנה לפני היציאה מהארץ. התחלתי לקרוא באתרים של יוצרי תוכן ובלוגריות על איך העולם הזה מתנהל (תאיר מיטרני, ההדוניסטית, יונית צוק, לירון מור גיל ועוד) והלכתי לסמינרים וסדנאות בנושאים רלוונטיים. עשיתי סדנה אצל חלי בילו, השתתפתי ביום עיון שיזמה יונית צוק ואף הגעתי אליה לפגישת יעוץ אישית שהאירה את עיני ועשתה לי המון סדר.

יצרתי קשרים ושיתופי פעולה כבר בחודשים שלפני היציאה לשליחות. כשהתאפשר נפגשתי פיזית עם האנשים, ביססתי את הקשרים עוד לפני שאני נעלמת לעולם הווירטואלי ממנו אני מנהלת את העסק שלי בשלוש שנים האחרונות. נכנסתי לקבוצות פייסבוק רלוונטיות (הקוסמיות, התוכניסטים, סלון קרייאטיב) כדי ללמוד, לשאול ולקרוא.

הקמתי את האתר הראשון שלי עוד לפני היציאה לשליחות כדי לשבת פיזית עם המתכנת ולהבין איך לתפעל אתר וורדפרס ברמה שמאפשרת לי היום לתפעל אותו ברמה יומיומית ולהשתמש במתכנת בתשלום רק במקרים ספציפיים.

הפקתי את הכנס הראשון בארץ להורים לתאומים ושלישיות עוד לפני היציאה לשליחות. כך יצרתי קשר עם מאות הורים לתאומים ושלישיות שהיוו את הבסיס לקהילה שאני מנהלת היום.

קרן איתן שבט אמהות אמא כמוך
צילום:טלי תלמיד – שורט אנד סימפל

יוצאת לדרך

אמא כמוך נוצרה כבר אחרי שעזבנו את הארץ, על בסיס הידע והקשרים שצברתי בהקמת קהילת ההורים לתאומים, והבייבי האחרון, שבט אמהות, נולד לפני שנה.

זה לא קל לנהל מחו"ל עסק שמבוסס על קשר עם הארץ. בטח לא כשיש הפרש של שש שעות ביננו. אבל כשהייתי בארץ, לא היה לי זמן ופנאי להקים את העסק הזה, שבשנתיים הראשונות שלו לא הכניס מספיק כסף כדי שאוכל לעסוק רק בו. מין פרדוקס שכזה. כדי להקים אותו בארץ הייתי צריכה גב כלכלי שלא היה לי, ועכשיו זה מתאפשר.

גרגר החול האחרון בשעון החול יפול בעוד 18 חודשים, וזה הזמן שיש לי כדי לבסס את העסק שלי. וזה המפתח להסתכלות על רילוקיישן כזה. רילוקיישן, עם כל הקשיים שהוא טומן בחובו, הוא גם הזדמנות אדירה וחד פעמית. את קובעת מה תעשי בזמן הזה, את קובעת עם איזה מתנות תחזרי לארץ בתום התקופה הזאת.

קרן איתן שבט אמהות אמא כמוך
צילום:טלי תלמיד – שורט אנד סימפל

יציאה מאזור הנוחות

אני עוד לא יודעת במה אעסוק כשאחזור לארץ. אם יש משהו שלמדתי מאז שאני אמא זה לא להכריז הכרזות, כי הרצונות, ההעדפות והחלומות שלי משתנים כל שנה. אבל בין אם אחזור להוראה ובין אם לא, הרילוקיישן תמיד ייזכר כתקופה בה יצאתי מאזור הנוחות שלי, כבשתי פסגות, ראיתי שאני יכולה (!!) וכשאחזור, אוכל להחליט לאן לקחת את זה.

ומעבר להישג האישי, הידיעה ששבט האימהות שיצרתי, שינה את חייהן של מאות אמהות, והפך את ההורות שלהן להרבה יותר פשוטה וקלה, זה משהו שתמיד ישאר שלי. דווקא בתקופה הזאת אני מזמינה אמהות להצטרף אליי לשבט, לחבורת האימהות הקרובה שלי, ולהנות מכל מה שיש לשבט להציע: קבוצת אמהות קטנה ואינטימית לעבור איתה יחד את החודשים הקרובים בקבוצת וואטסאפ סגורה, יועצות מקצועיות בכל תחומי ההורות זמינות לשאלות שלכן בוואטסאפ, וגם אני אהיה שם להנחות ללוות ולחבק אתכן וירטואלית. להרשמה היכנסו ללינק.

אם יש משהו שהבנתי מלהיות אמא ובעלת עסק עצמאי, זה את הכוח הגדול של תמיכה נשית הדדית. וזה משהו שתמיד ישאר איתי.

תודה

תודה קרן שהתארחת כאן, וסיפרת לנו על הדרך שלך ברילוקיישן. ואם אתן רוצות להכיר קצת יותר טוב את קרן מוזמנות להיכנס לאינסטגרם שלה ולדף פייסבוק של שבט האמהות. הרשמה לשבט האמהות כאן בלינק.

יש לך עסק ותרצי לתת את הטיפים שלך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין.
מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

רוצות לקרוא פוסטים אורחים נוספים בנושאים שרלוונטיים ליום יום של כולנו? כל הפוסטים הקודמים כאן

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

חדש!!! הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה