אפשרויות נפתחות / ראיון עם טלי ויטנברג

אחד הדברים שהמגזין מאפשר לי הוא היכרויות חדשות. אני מאוד אוהבת את הסיפורים על התפתחות של עסקים ואוהבת לקרוא על הדרך של כל אחת ואחת ובמיוחד על שינויים ועל דרך חדשה. מה שחיבר ביני לבין טלי ויטנברג, היה הקמפיין הדסטארט שכל אחת מאתנו ניהלה. אמנם ללא קשר האחת לשנייה אך עם כמה חוויות וסימני שאלה דומים. טלי היא מטפלת בעבודה תודעתית אנרגטית והיוצרת של קלפי אפשרויות נפתחות – ערכת קלפים לחיבור ולבהירות, נשואה ואם לשניים המתגוררת בתל אביב.

אפשרויות נפתחות – ערכת קלפים לחיבור ולבהירות
צילום: אילנית תורגמן

מסע אישי אל עולם הטיפול

המסלול המקצועי של טלי לאורך השנים כולל עבודה במייקרוסופט, הדרכת פסיכומטרי וכתיבת בחינות בחברת קידום, ניהול מחלקת המבחנים במכון נועם והעברת קורסים להנחיית קבוצות במרכז גישות. לפני השינוי והמעבר אל עולם הטיפול עסקה גם בייעוץ ארגוני ועבדה עם ארגונים קטנים וגדולים בתחומים מגוונים, עם מנהלים בכירים ועם עובדים שאך נכנסו לארגון.

"תמיד ידעתי שאטפל באנשים, שאלווה אנשים בדרך ההתפתחות, רק לא ידעתי שזה יקרה כל כך מהר. במסעי האישי בחרתי לחיות וללוות בדרך הלב, ואני מלווה באושר רב אנשים בתהליכים אישיים וקבוצתיים, לכיוון לב פתוח, במודעות, בטיול הבלתי נגמר על גבי ספירלת ההתפתחות."

איך בעצם הגעת אל הטיפול?

"לאורך כל השנים נהנתי מהעבודה ובהמשך אף הקמתי חברה בשם יחד עם שותפה, והמשכנו לבסס את עצמנו בתחום. העסק הלך וגדל, אבל עם הזמן חדוות העשייה פחתה. בחרתי ללכת לתהליך אימון אישי מאוד מיוחד עם אישה מאוד מיוחדת, ושם פתאום התבהרה התמונה. אני רוצה לטפל, תמיד רציתי לטפל. תמיד חשבתי שזה יקרה בעוד כמה שנים, אבל משהו בתהליך הזה גרם לי להבין שזה חייב לקרות עכשיו, ומיד. אז בהחלטה אמיצה ממש מבחינתי, עם כל הכלים שכבר היו ברשותי – פתחתי קליניקה. מאחר והייתי כבר מנוסה כעצמאית, ידעתי בדיוק לאן אני מכוונת, רציתי לעזור לכמה שיותר נשים. הקליניקה התמלאה תוך חודשים ספורים ואני הייתי בעננים."

המעבר: "בחרתי בתחום הטיפול כי לא יכולתי יותר שלא להגיד את הדבר שלי לעולם. בעבודתי בעולם הארגוני הרגשתי שאני רוצה להגיד את הדברים החשובים באמת, על ההתפתחות בחיים, על ההזדמנויות שלנו להתמרה אישית ורוחנית, ועל אף שזה מעניין את כולם, שורת הרווח של הארגון מעניינת יותר."

הלקוחות: "בקליניקה זה התהפך לגמרי – הגיעו אלי כמעט ורק נשים שרצו לגדול מבפנים, לדייק את עצמן בנתיב ההתפתחות שלהן, נשים שלא פחדו כשאמרתי 'התמרה רוחנית', נשים שהשאירו בבית את הטייטלים של עורכת דין, פסיכולוגית, בנקאית, מורה, מטפלת – ובאו לפגוש את עצמן באמת."

התהליך: "מאחר ואינני פסיכולוגית, התהליך אינו טיפול פסיכולוגי אלא מסע גילוי וריפוי, טיפול בשיחה ובעבודה אנרגטית, שאת רובה ככולה עושה המטופלת לעצמה בהנחייתי, מסע שנמשך בין שלושה חודשים לשנה ובמהלכו אנחנו נפגשות (בקליניקה או בסקייפ) על פי הצורך וההתקדמות."

אפשרויות נפתחות – ערכת קלפים לחיבור ולבהירות אפשרויות נפתחות – ערכת קלפים לחיבור ולבהירות אפשרויות נפתחות – ערכת קלפים לחיבור ולבהירות אפשרויות נפתחות – ערכת קלפים לחיבור ולבהירות

אפשרויות נפתחות למפגש עם הנשמה שלנו

"אנחנו חברים לדרך, אנחנו התזכורת לאמת שבתוכך שלרגע נשכחה, אנחנו כלי ללימוד ולהתפתחות אישית ורוחנית. אנחנו מקרבים בין לבבות, אנחנו מכוונים בעדינות עם פנס את הדרך שלך, האישית והייחודית והמדויקת. ואולי בעצם, אנחנו רק עוד דרך מיני רבות של היקום לדבר איתך, ולאפשר לך חיבור ובהירות."

קלפי אפשרויות נפתחות של טלי היו רעיון שנבט הרבה לפני שהתממש. כשמטופלות הגיעו אליה אחרי שבוע בעולם האמיתי, עמוסות, מוצפות וגדושות, היא שמה לב שחלק גדול מהפגישה הוקדש לפריקה, לשחרור, ובעצם לחיבור מחודש שלהן לעצמן. היא חיפשה דרך לעזור להן לעשות את זה בעצמן במהלך השבוע לא רק באמצעות תרגול מדיטציות או קריאת ספרים שהם היבטים של תרגול רוחני ארוך ומתמשך אלא באמצעות כלי שברגע אחד מחבר אותן לעצמן, לעצמי הגבוה שלהן, לנשמה שלהן. הקלפים יצאו לאור לאחר קמפיין מימון המונים מצליח בו גייסה טלי 139% מהסכום המתוכנן.

איך נולדו הקלפים?

"לא רציתי לעשות משהו שנעשה כבר כל כך הרבה פעמים בעבר. אבל כנראה שהם התעקשו, כי כעבור שנה או שנתיים, כשהייתי בתחילת ההיריון עם בתי דניאלה, הלכתי לנוח רגע במיטה, ופתאום לא הייתי מסוגלת לשמור את זה בתוכי. רצתי להביא את המחשב וכתבתי שעות בשטף. אחרי יום, יומיים או שלושה – הכל היה מוכן. והאמת היא, שרק אחרי כן, התחלתי להכיר אותם. כל טקסט שקראתי הפתיע אותי כאילו אני פוגשת בו לראשונה."

אפשרויות נפתחות – ערכת קלפים לחיבור ולבהירות אפשרויות נפתחות – ערכת קלפים לחיבור ולבהירות

איך הקלפים יוצרים שינוי?

"הקלפים מייצרים שינוי בכמה רבדים. פעמים רבות הם מאירים בזווית ראייה שונה, כביכול מובנת מאליה שכאילו הייתה מונחת ממש אל מול עינינו, רק שלא שמנו לב אליה לפני כן. בנוסף, מפגש מדויק עם קלף יוצר תחושה עמוקה של התרגשות, של הודיה ושל חיבור למשהו גדול מאתנו ואנשים שעובדים עם הקלפים ממש מדווחים שהם מרגישים שהם תחת השגחה ולא לבד כשהם עובדים עם הקלפים. ולא פחות חשוב, בזכות העבודה עם חוברת הטקסטים בקלפים, מתאפשרת למידה משמעותית על דיוק בדרך שלנו."

מה מיוחד בערכת קלפי אפשרויות נפתחות?

"הקלפים הם ערכת קלפים לחיבור ולבהירות. מה שמיוחד בהם זו שאלה ממש טובה, הרי יש כל כך הרבה ערכות קלפים בשוק! כל שאני יכולה זה לענות מתוך הפידבקים שאני מקבלת, כאשר הפידבק העיקרי הוא שהם כלי שרת נגיש, נעים, מרגש ומאפשר למפגש עם הנשמה שלנו. כמה בומבסטי כך פשוט, היא הרי שוכנת בתוכנו, נכון?"

"הקלפים האלה… מודה ומתוודה. אני בכלל, אבל בכלל לא אוהבת קלפים. כשחברה הביאה לי את הערכה הזו, אמרתי לה שאני מוכנה לנסות רק כי היא הביאה לי. מהר מאוד הבנתי מה קורה כאן. אלו לא קלפים. זו יצירת אומנות רגישה, רוחנית וחשובה, שהתפקיד שלה בעולם לא יסולא בפז. אני נרגשת לאחוז אותם בידיי." (המלצה מתוך האתר).

אפשרויות נפתחות – ערכת קלפים לחיבור ולבהירות אפשרויות נפתחות – ערכת קלפים לחיבור ולבהירות

לא רק למטפלים "מטפלים ומנחים כבר משתמשים בקלפים, והם קלאסיים לעבודה טיפולית והשלכתית. אבל אני ייעדתי אותם לכל מי שרוצה שיח ישיר, פשוט ויומיומי עם הנשמה שלה. כל מי שיש לה עניין בחיבור בין המציאות הארצית לבין התכנית הגדולה שלנו או למסלול ההתפתחות שלנו, תמצא בית חם ומרגש בעבודה עם הקלפים."

הפצה אורגנית: "השיווק הטוב ביותר הוא מכירה, ככל שיש יותר ערכות קלפים שמטיילות להן בארץ ובעולם, פוגשות עיניים ופוגשות לבבות בסדנה, אצל חברה, או אצל מטפל/ת, כך יותר ויותר ערכות נמכרות."

שיווק באמצעות שיתופי פעולה: "עקרון השיווק שמוביל אותי השנה ואני מתכננת להמשיך איתו וליצור שיתופי תוכן הדדיים, מפגשי תוכן עם נשות מקצוע נוספות, ומתן במה לקהילה שמשתמשת בקלפים ונהנית מהם. אני בונה בימים אלה שיתופי פעולה מרגשים עם מנחות שיובילו סדנאות עם הקלפים בארץ ובעולם, ומקווה שכמה שיותר מטפלות וחנויות יהיו תחנות מכירה והדרכה לשימוש מיטבי עם הקלפים."

תוכניות לשנה הבאה: "הרחבת המעגלים בארץ על ידי הכשרת צוותי מנחות ומטפלות וגרסה באנגלית להפצה בעולם בתחילת שנה הבאה."

אפשרויות נפתחות – ערכת קלפים לחיבור ולבהירות אפשרויות נפתחות – ערכת קלפים לחיבור ולבהירות אפשרויות נפתחות – ערכת קלפים לחיבור ולבהירות

ללכת אחרי האמת שלך

"אני גאה ביכולת שלי ללכת אחר האמת שלי ולעשות את הבחירות שהכי מתאימות לי, לשים את הפחדים שלי בצד ולהתקדם צעד קדימה. אני גם גאה שאנשים חווים שינויים חיוביים משמעותיים בעבודה איתי או עם המוצרים שלי. זה ממש לא מובן מאליו וראוי לעצירת הוקרה. זו באמת זכות גדולה."

לאורך הדרך למדתי לא להתעסק במה יגידו ובמה יחשבו ולא לסטות ימינה או שמאלה ממה שאני באמת רוצה להגיד, כך ההצלחה שלי גדולה יותר ומשמעותית יותר. למדתי להתנהל מול חנויות, ספקים ולקוחות, לעמוד בזמנים ולהתמודד עם אתגרי הדפוס השונים.

הלמידה חשובה וזה נפלא בעיניי לצאת החוצה, ללמוד, ולחזור לבית הפנימי שלי עם ידע חדש ומשמעותי. אני כל הזמן לומדת. החל מהדרכות מקצועיות פרטניות וקבוצתיות או הכשרות מקצועיות, דרך כנסים מקצועיים, וממשיך בהתייעצויות מקצועיות – אני אוהבת לקחת ייעוץ עסקי מיועצים מיוחדים בעיניי, עם ראייה אחרת, ומתייעצת המון עם קולגות, וגם בקבוצות פייסבוק. זו כיכר עיר מעולה בתנאי שיודעים איפה לשאול ולמי להקשיב. וגם לא.

במהלך הקמפיין למדתי שאני יכולה לעשות דברים מדהימים וחשוב עם מי אני בוחרת ללכת בדרך הזו. למדתי גם שקשה וכיף להביא רעיון חדש לעולם ואפשר להצליח הרבה יותר ממה שמדמיינים. הידיעה שיש לי משהו מדהים בידיים, וצריך לשכנע בכך אחרים אתגרה אותי אבל הדהים אותי כמה אנשים תמכו והאמינו בי על אף שלא הכירו אותי וכמה העולם באמת חיכה לדבר הזה שנבע מתוכי ביום צהריים כביכול סתמי בחיי.

אחד החלומות שלי כיום הוא ללמוד צילום ולתעד רגעים של השתנות, של הכרה, של הודיה, של כאב, של נוכחות מלאה. אלו רגעים שהשתוקקתי לשמור ולנצור במצלמה, ומעולם לא היו לי את הכישורים לכך.

מערכות יחסים טובות, מיטיבות, מבוססות על אמון, על נתינה, על קבלה, הם אחד הנכסים המשמעותיים ביותר שלי. למדתי לקיים מערכות יחסים טובות עם כמה שיותר אנשים. אני לומדת ומתפתחת כל הזמן, באמצעות הזוגיות, האימהות, באמצעות התהליכים הטיפוליים, ובזכות מערכות יחסים מכל הסוגים.

אפשרויות נפתחות – ערכת קלפים לחיבור ולבהירות

אתן מוזמנות להיכנס לאתר ולדף הפייסבוק של טלי ולקרוא עוד על הטיפול והקלפים. את הקלפים ניתן לרכוש באתר, בחנויות מיוחדות ובמספר חנויות אינטרנטיות. פעם בחודש טלי מתארחת בדוכנים, ביריד או בכנס, וכמובן שניתן לרכוש אותם בסדנאות ובהרצאות שלה.

לסיפורים על עסקים של נשים נוספות לחצו כאן

יש לך עסק ותרצי שאכתוב עליך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין.
מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

חדש!!! הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה