אוסף / פוסט המחברות הגדול

מאז ומעולם הייתי בן אדם של מחברות. ולא משנה שאני מחוברת לטלפון ולמחשב תמיד יש ברקע מחברות. כמה מחברות. כי קשה להגיד לא למחברת כמו שקשה להגיד לא לילד שרוצה לראות טלוויזיה כשאת רוצה לעבוד. סתם דוגמה. תחילת השנה זה זמן מצוין להתחיל מחברת חדשה ולמלא אותה בתוכניות וחלומות. אם אתן בעניין הכתבה הזו בשבילכן. אם עוד לא התמכרתן למחברות, אני פה כדי לעזור. ואם אתן חברות טובות, אז סגרתי לכן פינה של מתנה לחברה שכן בעניין.

בפוסט המחברות הגדול תמצאו רשימה של מחברות שיהיו בית חם ואוהב לכל הרשימות שלכן. ותוכלו גם להכיר נשים מקסימות שיוצרות מחברות ולא רק. בואו נתחיל.

המחברות המעוצבות של Belle&Me

ענבל זיסר היא מעצבת גרפית ומאיירת, בעלת המותג Belle&Me, עם דמותה של בל העוזרת לנשים ולילדות לאהוב ולקבל את עצמן. היא מעצבת ליין מתנות צבעוניות, בעיקר מוצרי נייר, עם איורים וציטוטים שפותחים את הלב. 

"אני מאוד אוהבת לצאת לדייט עם עצמי בבית קפה או בפארק ולכתוב במחברת. אני כותבת הגיגים, רעיונות ונותנת ביטוי לזרם המחשבות. הכתיבה ביד מסדרת לי את הדברים בהגיון, ולפעמים קורים קסמים. למשל בל עצמה נולדה כשכתבתי במחברת, בבית קפה בפריז. שם היא הופיעה מבין השורות וביקשה שאצייר אותה. וזו הייתה תחילתה של חברות ארוכה ומפתיעה."

מחיר: 39 ₪. לינק לרכישה

מחברות מעוצבות

המחברות המעוצבות של I’m on it

כבר עשור שנועה בן ישי שקד מפיקה אירועי תרבות וקולינריה ובשנתיים האחרונות חיברה את יכולות ההפקה והאהבה הגדולה שלה לרשימות ויצרה פלאנרים לליווי תהליכים שונים בחיים (חתונה, ייעוץ שינה, הריון, לוחות תכנון, דפי טו דו ליסט ופלאנרים לשימוש יומיומי…).

"יש משהו קסום ומרים במחברת שנשארת לתמיד, כמו מזכרת. אפשר לחזור אחורה ולראות איך התקדמנו, לאן הגענו, מה היו הרצונות וסדר היום שלנו פעם לעומת היום. חשוב מכך – לרשימות אונליין ואפליקציות יש נטייה לברוח לנו, להיבלע במיליון טאבים פתוחים במחשב, בין שלל ההתראות הקופצות. המחברת נשארת במקום ולא זזה והרבה יותר קל למקד את היום שלנו בצורה הזו. אפשר ואף מומלץ להסתכל עליה ולעבור על המשימות של היום, עוד לפני שפותחים את הטלפון והמחשב."

טווח מחירי פלאנרים יומיים: 79-99 ₪  לינק לרכישה

מחברות מעוצבות

המחברות המעוצבות של שירין ברודסקי

שירין ברודסקי מחברת בין האהבה לדפוס ואסתטיקה לבין עולם ההתפתחות האישית. מפתחת ויוצרת מוצרים ייחודיים המעניקים שמחה, השראה וכלים פרקטיים להגשמת מטרות.

"בעיניי אין תחליף לכתיבה ביד, זה ממקד אותי, ומשמש ככלי מרפא ומעודד. כשאני מורידה את המילים לדף ונותנת לעט לזרום עם הכתיבה אני מאפשרת ביטוי עצמי ומגדילה את החיבור בין התודעה שלי לפעולות שאני רוצה לבצע ולמטרות שאני רוצה להשיג. מחברות מלאות הן כלי שמאגד בתוכן חוכמה פנימית שאספנו וחלומות שהגשמנו, זה משהו מוחשי שמאפשר לי לדפדף אחורה ולראות איך התקדמתי."

טווח מחירים: 55-65 ₪. לינק לרכישה

המחברות של שירין ברודסקי
צילום: ליבת רות

המחברות המעוצבות של גל בן אהרון

גל בן אהרון היא בעלת ״גל דיזיינס״ – סטודיו לעיצוב ואיור מוצרים מיוחדים: טפטים, מדבקות קיר, ומוצרי נייר.

"אני אוהבת מחברות מכל הסוגים, יש לי המון מחברות בהן אני כותבת מציירת וחושבת, אני שומרת את כולן וכך אני יכולה לפתוח לקרוא ולהיזכר בכל מה שכתבתי בניגוד לרשימות אונליין, מדיה נוחה אבל לא נשמרת וחסרת הטאצ׳ הידני האישי."

מחיר: 39 ₪. לינק לרכישה

המחברות של גל בן אהרון
צילום: גל בן אהרון

המחברות המעוצבות של שלומית ויידה

שלומית ויידה היא אמנית ומנחת סדנאות לציור בוטני בצבעי מים. קולקציית המחברות החדשה שלה מעוטרת בפרחים קסומים, המאוירים על ידה בצבעי מים. בקולקציה שלושה דגמים שונים, עם משפטי השראה הקשורים לפריחה וצמיחה על העטיפה.

"כשישבתי ליצור את העיצובים מהאיורים שלי, היה חשוב לי להעביר את הקסם והפשטות שבציור בצבעי מים, ויחד עם זאת לשלב מסר מעצים שידבר למי שתחזיק במחברת. המחברות מיוצרות בישראל, ונפתחות לצד ימין, לכתיבה נוחה בעברית. בעטיפה האחורית של כל מחברת יש עיצוב משלים לעיצוב שעל הכריכה, ובכל אחד מהדפים ציור של עלה מתוק בראש הדף, כך שתמיד יתחשק לך לפתוח את המחברת מחדש. נפלא כמתנה בפני עצמה, או כתוספת משלימה לכל מתנה שתבחרי לאהובייך."

מחיר: 55 ₪ למחברת. שלישיית מחברות: 125 ₪ (מיקס עיצובים לבחירתך), לא כולל משלוח. פרטים נוספים ורכישה באינסטגרםבפייסבוק או בטלפון 054-2490749.

המחברות של שלומית ויידה
צילום: אלונה קרני גלמן

המחברות המעוצבות של Shlomkepaper

שלומית דגן ליפשיץ היא בעלת המותג shlomkepaper, אדריכלית בהשכלתה וחובבת אותיות, גרפיקה וטיפוגרפיה. כבר עשור ששלומית מתעסקת באותיות עבודת יד מנייר לחדרי ילדים, יוצרת אותיות ממוגנטות לדלת ועכשיו גם את סדרת המחברות החדשה שלה – מחברות תפזורת מקצועות ״מקצואות".

"את הקפיצה הגדולה עשיתי בשנה האחרונה, עת הייתי בחל״ת. התחלתי ליצור אותיות ממוגנטות לדלת בשלוש סדרות: סדרת שבץ נא, סדרת היסודות הכימיים וסדרת מקשי מקלדת ובכלל להתעסק בטיפוגרפיה, משחקים של אותיות ואיפה זה פוגש אותנו ביום יום. הסדרות שיצרתי הן סדרות משחק, דינמיות, פשוטות, מרעננות, מעוצבות וחכמות ואין שום סיבה שזה לא ילווה אותנו ביום יום השגרתי. לרגל חופשת הקיץ והחזרה ללימודים החלטתי לייצר סדרת מחברות שורה ומשבצות, בגודל A4 ו-A5 אשר הכריכה שלהן היא למעשה משחק התפזורת. בכריכה 'שתלתי' כ-40 מקצועות אשר נלמדים בבית הספר היסודי ועד התיכון. במבט חטוף הכריכה נראית סתמית לגמרי ואוסף אותיות בתורים ובשורות מהדר אותה. בפועל, כשמקיפים את צרוף האותיות היוצרות את המקצוע ואת הכיתה נוצרת מחברת שונה בכל פעם מחדש ועדיין מהווה מענה לכל מקצוע ולכל תלמיד."

מחיר מחברת: 15 ₪. פרטים נוספים ורכישה בחנות האטסי ובאינסטגרם.

המחברות של Shlomkepaper

המחברות המעוצבות של שניקה שקד

שניקה שקד היא מורה ומלווה רוחנית, מקימת "עושות רוח" – קבוצות לימוד לנשים לצמיחה אישית ורוחנית.

"ההשראה לעיצוב המחברות הגיעה ישירות מהטבע, מהפשטות, מהיופי ומהטבעיות שקיימת בו. למחברות נבחרו צבעי אדמה שורשיים שריככנו מעט ואיורים מרגשים של נשים טבעיות ופריטים מן הטבע (נוצה, עץ ציפורים ועוד) וכמובן ניירות ממוחזרים."

מחיר: 35 ₪. לינק לרכישה

מחברות מעוצבות

המחברות המעוצבות של עידית יוסיפוביץ

עידית יוסיפוביץ' מפתחת ויוצרת מוצרים וסדנאות המעודדים, מחזקים ומפתחים חשיבה חיובית וחשיבה מקדמת לחיים, לילדים ובני נוער, למבוגרים, למאמנים, למטפלים ולמגזר העסקי.

"ההשראה לעיצוב המחברות הגיעה מתוך האמונה העמוקה שלי בחשיבה החיובית ובהשפעה שלה עלינו ומתוך הרצון ליצור מוצרים שעוזרים לנו להעלות את מפלס האושר. אני מאמינה שכאשר לכל אחד ואחת יהיה קצת יותר טוב, המקום בו אנו חיים יהפוך למקום הרבה יותר טוב לחיות בו. המחברת מורכבת משאלות מנחות העוזרות לנו לפתח ולחזק את החשיבה החיובית, לראות את ההצלחות שלנו והיא יכולה לשמש גם כיומן אושר, בו ניתן לדפדף אחורה ולראות את הדברים הטובים שקרו לנו, את ההתקדמות שלנו ואת הדברים עליהם אנו מודים."

טווח המחירים: 55-69 ₪. לינק לרכישה – מחברת "לחשוב עם חיוך".

עידית יוסיפוביץ מחברת חשיבה חיובית
צילום: דגנית זאב בן יחזקאל

המחברות המעוצבות של אליס דרורי

אליס דרורי היא אמנית, מעצבת ומפתחת כלים אפקטיביים ופשוטים המסייעים לאנשים להגיע למטרות ולהגשים חלומות. המחברות שלה נולדו מתוך הצורך למצוא כלי שיעזור לה לתרגם את הידע שצברה מלימוד על התפתחות אישית לכדי פרקטיקה מעשית. 

"מחקרים מדעיים מוכיחים שלשימוש בכתיבה ביד יש יתרונות על פני הקלדה ורשימות אונליין. כתיבה ביד מפעילה את המוח ומחזקת את האזורים שמטפלים בחשיבה ובזיכרון, עוזרת להיות יותר מפוקסים בעבודה, כתיבה גם עוזרת להסתכל על החיים בזויות שונות ולהיות יותר יצירתיים ובנוסף היא מקלה על עומס נפשי."

מחיר: 90 ₪. לינק לרכישה

המחברות המעוצבות של עדי רוזנזון

עדי רוזנזון היא מעצבת גרפית ומאיירת. היא תמיד חלמה לייצר קו מוצרים משלה ולפני שנה הקימה את "קסם של עיצובים" מותג של פריטים מעוצבים לחדרי ילדים, הכולל מדבקות קיר, תעודות לידה, אהילים, טפטים, מחברות ועוד.

"את ההשראה אני שואבת מתוך עולם ספרי הילדים שאיירתי, עולם מלא בדמיון, פנטזיה, נאיביות ותום. דמויות שאיירתי והתחברתי אליהן, הבאתי אותן אל תוך עולם העיצוב. אני בעיקר אוהבת לאייר דמויות של חיות ובני אנוש וליצור ביניהם איזשהו קשר, מגע. משהו שעוטף ומחבק ונותן לך הרגשת ביטחון, חזק מול חלש בצבעוניות רכה ונעימה."

טווח מחירים: 25-40 ₪. לינק לרכישה

המחברות המעוצבות של חגית אלמקייס 

חגית אלמקייס –מסע במילים" מנחה סדנאות כתיבה אינטואיטיבית וביבליותרפיה. חגית מאמנת אישית ומלווה תהליכי יצירה באמצעות כתיבה, תלמידה לפילוסופיה וכותבת כדרך חיים. היא יצרה את "מדריך כתיבה מסע במילים – 365 ימים", את מחברת יומיומאני – לכתוב את עצמך כל יום מחדש וכן שפע מחברות השראה המגרות את בלוטת הכתיבה.

"מחברות מסע במילים הן מרחב השראה לכתיבה, התבוננות, הקשבה ויצירה. המחברות נולדו מתוך אהבה גדולה לכתיבה והכרה בכוחה ככלי לתרפיה, לביטוי, להיכרות של אדם עם עצמו וליצירת שינוי. כתיבה היא כלי נגיש, מהנה ומענג, המתאפשר במרחב פרטי, אישי ומיוחד – המחברת שלי. כשאני מתעוררת בבוקר, אני לא ממש זוכרת מי אני. כלומר, אני יודעת איך קוראים לי ומה אני אמורה לעשות, אבל אני לא באמת נוכחת. לפחות עד שאני מתחילה לכתוב. הנטייה שלי בבוקר היא להיכנס להלך רוח של משימות, אבל הכתיבה מאפשרת לי להתחיל את היום יותר מכוונת. כשאני כותבת, הדברים מתבהרים, ואני מעוררת את האדם שאני מבקשת להיות באותו היום. עם כוס קפה במרפסת אני פוגשת את עצמי דרך המחברת ומתחברת דרכה לעצמי."

מסע במילים – טווח מחירים: 39-79 ₪. לינק לפרטים ולרכישה, ופירוט מה מכילה כל מחברת ניתן למצוא באתר.

המחברות המעוצבות של חגית אלמקייס

המחברות המעוצבות של Dalia be happy

דליה ברנובר היא מעצבת, יוצרת ומלמדת בעלת המותג Dalia be happy לריפוי והגשמה דרך עיצוב ויצירה. מעצבת בראיה הוליסטית, החושבת גם על השימושיות.

"מחברות מייצרות אינטימיות אחרת. הן 'מאלצות' אותנו להשתמש בכתב ידינו. אומרים שכשהיד כותבת אנחנו מתחברים ללב שלנו. כשאני מעצבת אני חושבת על המשתמשת, איך אני יכולה להוסיף ליומיום שלה שמחה, השראה והעצמה. אני חושבת על הסיטואציה בה היא שולפת מחברת, אני יודעת שאני כמו נוקשת לה ברכות על התודעה ומזכירה לה, לבחור ולאהוב את עצמה."

מחיר: 40 ₪. לרכישה ניתן ליצור קשר בטלפון 052-2948487

צילום: שרון שחר

המחברות המעוצבות של SOULAPDPAPER

רחל נתנאלי, בעלת המותג Soulandpaper היא יוצרת בנייר ומאמנת אישית, מחברת בין העולמות ומוסיפה נשמה.

"אונליין זה כיף ומאוד נחמד אבל חסר נשמה. יצירת המחברת היא חוויה. על ידי הכנת המחברת במו ידך את יכולה ליצור מחברת בדיוק כמו שאת רוצה שמבטאת את מה שאת רוצה להגיד, מחברת שמאפשרת לך להרגיש ייחודית ונותנת תחושה של הצלחה."

מחיר: 69 ₪. לינק לרכישת ערכה

מחברות מעוצבות

המחברות המעוצבות של סאניקה

סאני ורסנו מציירת בעיפרון, מעצבת מוצרים ושוזרת בהם את הציורים שלה ויש לי חיבה מיוחדת למוצרי נייר

"האמנות שלי באה ממקום המשלב בין הפנים והחוץ. הפנים הוא העולמות העמוקים בתוכי, נופי הילדות, החלומות והכמיהות, והחיצוני הוא החומרים הטבעיים המגוונים שאני בוחרת ואוהבת לעבוד איתם ולהתנסות בהם. למדתי כי כאשר אני משלבת בין אלו, אז היצירה שיוצאת ממני נוגעת באחרים, מעוררת בהם השראה ומובילה אותם ליצור."

 טווח מחירים: 29-59 ₪. לינק לרכישה

מחברות מעוצבות

המחברות המעוצבות של עינת נתיב

עינת נתיב היא בעלת המותג "אצ'מבה"  Achambha. עינת יוצרת מגוון מוצרים מעוצבים, ביניהם גם מוצרים מאוירים. לרוב האיורים מתלווים משפטים הומוריסטים, וכל העיצובים, האיורים והטקסטים הם מקוריים שלה.

"את ההשראה אני שואבת מהחיים עצמם. יש לי שני כלבים, שממלאים את הבית בשמחה ובצחוק, ואני תמיד שרה להם שירים, מתפלפלת עם אמרות כנף ופתגמים ובאופן כללי, מאוד נהנית מקיומם, מהחדווה, החמידות וההשראה שהם מביאים לחיים. המחברות שלי מיוחדות. הן יפות, מגניבות, משעשעות, ומקוריות. אני עושה הכל בעצמי – מהכתיבה, דרך האיורים, ואפילו בניית האתר. גם כצרכנית, חשוב לי לתמוך ביצירה מקורית, וכמה שפחות לתת יד להעתקות ושכפולים. בעיניי מחברת זה לא רק לרשימות. מחברת יכולה להיות גם יומן אישי. אחרי הכל, אנחנו לא מורכבות אך ורק מהמשימות שלנו, ובימים שלנו שזורים גם הגיגים והשראה וגלידה, תודה לאל. במחברת אפשר לשלב משימות אפורות, יחד עם רשמים מהיום יום, שרבוטים, סמיילים, לבבות ואמרות מוטיבציה. אפשר לשרטט בה רעיונות או לכתוב שיר שעולה בך פתאום. אפשר לקרוע את הדף בזעם של יוצרת מתוסכלת. מחברת זה עולם אחר. קצת פחות דיגיטלי, קצת יותר אולד סקול."

מחיר מחברת: 60 ₪. לינק לרכישה, ואפשר להזמין את כל אחד מהאיורים שרואים באתר, עם כל אחד מהמשפטים.

המחברות המעוצבות של עינת נתיב
צילום: עינת נתיב

אז איזו מחברת הכי אהבתן? קשה לבחור 🙂 מוזמנות להיכנס ללינקים ולהכיר את היוצרות של המחברות, לראות עוד דוגמאות ועוד מוצרים שהן מעצבות. 

יש לך מוצר ותרצי שאכתוב עליו? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין.
מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

* הניוזלטר של מגזין 'מיס מנדלה' ישלח אליך ישירות לדוא"ל עם עדכונים על פוסטים חדשים. את ההרשמה לניוזלטר ניתן לבטל בכל עת.

חדש!!! הספר פינה משלך

סיפורים על נשים ומרחבי עבודה, עכשיו במבצע מיוחד וללא דמי משלוח! הזמינו עוד היום את העותק שלכן...

Facebook comments

השארת תגובה