אני על זה / ראיון עם נועה בן-ישי שקד

רשימות זו אחת האהבות שלי. לכל דבר יש לי רשימה אחת או יותר. משימות יומיות שאני לא מספיקה, ארוחות משפחתיות, רעיונות לתכנים מעניינים במגזין, ועוד הרבה רשימות נוספות. זה משתלב מצוין עם האהבה שלי למחברות, שם אני יכולה לנהל את הרשימות שלי ולסמן וי פה ושם. אז אני אוהבת רשימות וגם מחברות, ופתאום גיליתי שאפשר את הכל במקום אחד – מחברת לרשימות. פה נכנסת לתמונה נועה בן-ישי שקד, שגם אותה הכרתי במהלך הקורס 'דיגיטליות בעסקים' של סלונה ולאומי דיגיטל.

נועה, נשואה ואמא לעומר מאוהבת ברשימות, מחברות, קפה קר ואנרגיות טובות. בשמונה השנים האחרונות היא מפיקה אירועי תרבות וקולינריה ובשנה האחרונה חיברה את יכולות ההפקה והאהבה הגדולה שלה לרשימות ויצרה פלאנרים לליווי תהליכים שונים בחיים.

עסק של רשימות

"תמיד קינאתי בנשים שחושבות על משהו ותוך רגע מוציאות אותו לפועל. אבל אני לא כזאת. לוקח לי זמן להבשיל עם דברים אבל למדתי לשחרר ולהשלים עם זה ובעיקר הבנתי שיש סיבה לזה שהדברים לא נעשים מהיום למחר. התהליך והדרך מאוד חשובים וההשקעה והדיוק משתלמים ואני מאמינה שהניסיון הרב שיש לי כעת בהפקה וירידה לפרטים הוא זה שגורם למוצר שלי להיות טוב יותר."

ממתי את מנהלת רשימות?

"כשהייתי קטנה הייתי מכינה To do list (קראתי לזה "מה עלי לעשות היום") מפורט לפרטי פרטים של כל מה שיש לילדה בת 7 לעשות – זמני מקלחת, ארוחות, בית ספר ועוד. כשגדלתי, הייתי מפיקה ימי הולדת לחברות, לחתולה, למשפחה, ומארגנת טיולים לחברים עם לינה בים בליווי רשימות ציוד וחלוקת אחראיות, כאילו היה מדובר במבצע צבאי."

איך זה התפתח לעסק?

"אני יזמית בנפשי ובחיפוש מתמיד אחרי רעיונות חדשים, החל מייצור קופסאות קונספט למשפחות או אירועים, יבוא מוצרי נייר מסין, יזום והפקת אירועים ויוזמות נוספות. אני מרגישה שכל אלה בתוספת 8 שנות הניסיון שלי בהפקה התנקזו לכדי העסק המדויק שלי היום – I'M ON IT."

"קבעתי לעצמי תאריך יעד ליציאה לעצמאות, וכתבתי בדיוק מה אני רוצה שיקרה באותו תאריך: להיות עצמאית לחלוטין, אחראית בלעדית על הלו"ז שלי, לעבוד על ליין מוצרים ופיתוחים חדשים. להעביר חלק מהיום בחדר עבודה מלא השראה לצלילי מוזיקה עם כוס קפה קר ולעבוד על הפלאנר הבא שלי אחרי שהוצאתי לאור כבר כמה פלאנרים עם תמונות מעניינות, משפטי השראה, צבעים יפים ובעיקר המון מקום לכתיבה ויצירה. וגם לכתוב בבלוג שלי על השראה, הפקות, כתיבה וטו דו ליסט."

כל אחד צריך פלאנר

אז מה זה פלנר?

"מהמילה תכנון – plan. מחברת / אוגדן / ארגונית בה מתכננים דברים. מטרת הפלאנר היא ללוות, לייעל ולפשט תהליכים שונים בחיים (חתונה, הריון, עסק) עד ההגעה ליעד.”

"תכנון הוא פעולה קוגניטיבית מודעת שהאדם מבצע כדי להתכונן לקראת אירועים עתידיים או לצורך השגת מטרה. תכנון יעיל יכול לסייע לאדם להימנע משגיאות…״ (ויקיפדיה)

תספרי קצת על המוצרים  

"בתוך מחברת סליל מהממת (שאין סיכוי שתוציאי מהתיק בלי שיחמיאו לך עליה!) מחכה לך – מידע איכותי, טיפים, טבלאות ורשימות למילוי, ממש כמו חוברת עבודה/מדריכה/מפיקה צמודה בכיס, וכמובן מדבקות תואמות לתוכן הפלאנר."

"השקעתי המון זמן ומחשבה על מנת ליצור מוצר סופר איכותי ומלא בסטייל. אני עובדת המון על התכנים, הטבלאות והפרקטיקה של המוצרים והניסיון שלי בהפקה מאוד עוזר לי בשלב ההפקה ובירידה לפרטים. כל פלאנר מתמקד בנושא אחר, כך שהליווי הוא אישי ויסודי לאותו תהליך, והנושאים של הפלאנרים שלי הם על תהליכים שעברתי בעצמי."

מחברת טו דו ליסט – ״אני על זה״ – מטרתה למקד את העשייה היום יומית ולגרום לך לנהל את המשימות בצורה הטובה והאפקטיבית ביותר.

פלאנר החתונה – מטרתו להיות מפיקת הכיס שלך לניהול נכון של תכנון החתונה. יש בו הכל (!) טיפים מדויקים מתוך הניסיון שלי כמפיקה, לו״ז מסודר, יומן, דפים המיועדים לפגישות עם הלוקיישן, ספקים, טבלת תקציב ומעקב מתנות, רשימת מוזמנים ולוח השראה. ומדבקות תואמות כמובן כדי להכניס ללוח השנה בפלאנר – מדידות, טעימות, פגישות או סתם לקשט.

למה החלטת להתחיל לעצב פלאנרים?

"אני אוהבת לעשות לאנשים סדר בחיים. פעם רציתי לפתוח עסק בשם 'נועה תעשי לי סדר', משפט שאמרו לי לא פעם… הפלאנרים שיצרתי מאפשרים לכל אחת להסתובב עם מפיקה אישית צמודה. אני מאוהבת ברשימות וכל צעד בחיים שלי מלווה (ומגובה!) ברשימה. במשך שנים חיפשתי פלאנר ליום יום / לניהול הכספים שלי / להפקת החתונה – משהו נוח, פרקטי ובסטייל ולא מצאתי אז החלטתי לעשות פלאנר לעצמי בעצמי ועל הדרך להועיל גם לאחרות."

מה נתן לך את הפוש לצאת לדרך?

"הבלוג תמר גולן – הדוניסטית. על הרעיון של הפלאנרים חשבתי כבר לפני שנים, ולפני הלידה של עומר כבר סיימתי את הטיוטה של פלאנר החתונה ומכרתי 200 יחידות של 'אני על זה'. כמה שבועות אחרי הלידה נזכרתי בבלוג של תמר. נכנסתי ונתקעתי שם שעתיים בשיטוטים. האסתטיקה, הדיוק, הכתיבה, התמונות – הכל היה כל כך מדויק ומושקע. הרגשתי שהסוללה שלי נטענה מ-0 ל-100 ופשוט התחלתי לעבוד על האתר החדש שלי."

מאחורי הקלעים של הרשימות

היום הכל מתנהל אונליין, גם היומנים. איפה נכנס הפלאנר כאן?

"גם אני לא חפה מניהול זמן דיגיטלי. אני עובדת עם יומן גוגל במקביל לעבודה עם הפלאנר, אבל לכל אחד מהם תפקיד משלים לתמונה הגדולה. את יומן הגוגל שלי אני מקדישה לראייה רוחבית של הדברים, שיבוץ משימות רחוקות יותר, תורים שנקבעו מראש וכדומה. בפלאנר אני ממקדת את עצמי שבועית ויומית. בתחילת השבוע אני מכניסה את כל המשימות הפתוחות וכל יום מתמקדת בכמה חשובות, מנצחת אותן נקודתית וכמובן מוחקת או מסמנת V ליד משימות שבוצעו, תחושה שאין שנייה לה."

איך את משלבת בין כל העיסוקים שלך?

"כשיש הפקה גדולה אני בדרך כלל מתמקדת בשיווק הפלאנרים וכשהיא נגמרת אני עובדת על פלאנרים חדשים."

מי הלקוחות שלך?

"קהל הלקוחות שלי מורכב ברובו מנשים שאפתניות, שאוהבות להיות ״על זה״, שרוצות לנהל את הזמן שלהן בצורה יותר מדויקת ואפקטיבית, שרוצות לטרוף את היקום כולו ולעשות את זה בסטייל. בגלל שהפלאנרים מלווים תהליכים שונים בחיים זה תופס כל אחת בנקודת זמן שונה (חתונה, מעבר דירה, הריון, ייעוץ שינה)."

איך את משווקת את המוצרים?

"אני משווקת בפייסבוק ובאינסטגרם העסקי ובקבוצות וקהילות רלוונטיות בפייסבוק – כל פלאנר לפי התחום שלו וכמו כן באמצעות הופעות אורח בבלוגים או מגזינים שונים, פנייה לחנויות פיזיות, גני אירועים (למשל בפלאנר חתונה) ושיתופי פעולה עם מובילות דעה. ובקרוב – ניוזלטר."

משהו ש…

את גאה בו במיוחד: "שהסטיקי נוט שהיה דבוק לי למחשב קרוב לשנה וחצי בו היה רשום שתהיה לי חנות און ליין עם פלאנרים שמלווים תהליכים בחיים, הפך למציאות."

את רוצה שיקרה בעסק בשנה הקרובה: "להוציא לאוויר העולם 3 פלאנרים חדשים, לתרגם את הפלאנרים לאנגלית ולפתוח עמוד יוטיוב."

חשוב לך שידעו על העסק שלך: "שכל פלאנר שאני מייצרת הוא בתחום שחוויתי אותו בעצמי על בשרי (חתונה, הריון, מעבר דירה) ועל זה אני מוסיפה את יכולות ההפקה והירידה שלי לפרטים קטנטנים."

ארבעה דברים על עצמאיות

ייעוץ – מתייעצת בעיקר עם קולגות ובקהילות השונות ולומדת הרבה אונליין – ככה בניתי לבד את האתר. הייתי מאוד רוצה להתייעץ עם Jen Gotch, המנכ״לית המדהימה של BAN.DO.

המלצה – את לא חייבת לעשות הכל בעצמך. פעם חשבתי שכן, והשקעתי בכך המון שעות וכסף. הבנתי שהכוח שלי לא נמצא בעיצוב אלא בתכנים, בפרקטיקה ובוויז'ן של הנראות ולקחתי מעצבת מדהימה שתוציא לפועל את הרעיונות שלי.

אתגרים – אני שלמה לחלוטין עם ההחלטות שעשיתי. לא נכנעתי לתמחורים נמוכים ועבודה עם אנשים שאינם עומדים בקו אחיד עם הערכים שלי, למרות החשיפה המאוד גדולה שהייתה טמונה בכך.

החלטות  – הודעות של נשים שאומרות לי שהפלאנר סידר להן את הראש, שזה מושלם, מהמם, נוח לשימוש, גרם להן להיות סופר אפקטיביות, להספיק מלא משימות שלא הצליחו לסיים עד כה – כל אלו גורמים לי להרגיש שעשיתי את בחירה הנכונה. וגם העובדה שמלאי הפלאנרים שבמשרד שלי הולך ומצטמצם מידי יום.

המלצות לסיום

יוצרת שאולי אנחנו לא מכירים וכדאי

"מירב פלג – מעצבת קונספט בנייר. עד שהכרתי אותה בכלל לא ידעתי שיש כזה דבר, אבל מאז שראיתי את היצירות המדהימות שלה נפתח בפני עולם חדש וקסום. היא לוקחת מוצר שאני מכורה אליו – נייר (!) ומפיחה בו חיים חדשים, ואת הכל היא עושה עם ערמות של כישרון, צניעות וענווה, דבר שאני מאוד מעריכה."

טיפים לניהול זמן ומשימות עם פלאנר

"לא לנסות לטרוף את כל העולם ביום אחד. זה סתם מתסכל. לייעד רק 4-6 משימות חשובות לביצוע באותו היום + 4-6 נוספות למקרה שהיה לך יום סופר יעיל. ולא לסטות מהרשימה."

"לדעת לומר 'לא', איזה משימות אני לא לוקחת על עצמי. הבעיה העיקרית שלי היא שאני מתחילה עם המשימות של אנשים אחרים או עם משימות שקלות לי וכל האנרגיה הראשונית, הרעננה של תחילת היום מנותבת לשם. כשאני מגיעה למשימות החשובות באמת, שדורשות ממני יותר – אני כבר מותשת. ל-ת-ע-ד-ף."

"להכין את הלו״ז ליום למחרת כבר בערב. זה גורם ליום להראות אחרת. בוודאות."

בואו להכיר את נועה ולהתחיל לתכנן את היום שלכן בסטייל ולמלא אותו ברשימות – כל הפרטים באתר, בדף הפייסבוק ובאינסטגרם של נועה. תודה נועה על שבחרת לשתף אותנו בעסק ובדרך שלך!

יש לך עסק ותרצי שאכתוב עליך? אשמח לספר לך על אפשרויות הפרסום במגזין.
מוזמנת להתקשר או לכתוב לי 053-6065120 / manu.biener.g@gmail.com

צילום: נתנאל טוביאס

לסיפורים על עסקים של נשים נוספות לחצו כאן

ועכשיו – מתנה!

*** הפעילות הסתיימה והודעה נשלחה אל הזוכות. תודה לכל מי שהשתתפה ***

נועה נותנת שני פלאנרים במתנה. מחברת טו דו ליסט אחת ופלאנר חתונה אחד – שווה ביותר!!

הבחירה תעשה באופן אקראי בין כל מי שתשתף את הפוסט ותגיב כאן כדי שאדע ששיתפה (לא בפייסבוק). אתן גם מוזמנות לתייג חברות שירצו לקבל את הפלאנרים המהממים.

אז השאירו תגובה בפוסט בבלוג (ממש כאן למטה בתגובות) לגבי השיתוף… הפעילות תימשך עד ה-13/9/2018, והזוכות יקבלו הודעה על מנת לשלוח פרטי משלוח. אם לא יתקבלו פרטי המשלוח עד ה-17/9/2018 הזכייה תעבור למישהי אחרת.

בהצלחה!!!

Facebook comments

11 תגובות

 1. חן יאקה שומרון הגב

  אני כל כך צריכה את הפלאנר הזה! רשימות זה החיים! אני זוכרת שהמלצת על באחת הפינות וכבר אז חשבתי שהוא (והיא) פשוט גאוני. הולכת לשתף 😉

 2. ענבל איכלברג הגב

  שיתפתי

 3. מעיין הגב

  חייבת אחד כזה 🙂
  משתפת כמובן…

 4. יוליה גליקמן הגב

  חייבת את הפלנר המושלם הזה 😍

 5. איילת ברומר הגב

  ממש חייבת כזה פלאנר לי ולאחותי שמתחתנת. פשוט נראה מהמם

 6. קרן הגב

  ואוווו עיצובים משגעים! תמונות מדהימות!
  אני חובבת מחברות! הפלאנר הזה נראה לי מושלם!

 7. אורטל אקרמן הגב

  מתה על רשימות!!!
  זה הכי מנט טו בי שאני אזכה 😜 בטוחה שזה יהפוך את הימים שלי בתור עצמאית לפרודקטיבים יותר עם הפלאנר המהמם הזה!
  משתפת כמובן!

 8. טליה הגב

  אוהבת את המחברות הקסומות של נועה! כיף לקרוא על איך הכול התחיל.

 9. צליל נחשון הגב

  נועה יא מוכשרת. אני חייבת כזה

 10. אלונה חן הגב

  ממש אהבתי את העיצובים של הפלאנרים. בדיוק מחפשת יומן או פלאנר שאוכל להשתמש בו, אני מתחילה השנה את הלימודים שלי לתואר ראשון ולדעתי זה משהו שיקל עלי ממש.
  בקטע הזוי המשפט שאני הכי אוהבת ואפילו הסטטוס שלי בוואטאפ הוא dreams don't work unless you do. אני כלכך מאמינה שההצלחה תלויה בגישה שלנו, וזה לגמרי פלאנר שיגרום לגישה חיובית ומסודרת לשנה הקרובה.

 11. אלונה חן הגב

  פשוט מדהים! מאוהבת בכל מה שקשור לתכנון ובמיוחד תכנון יפה!! אשמח ממש לקבל את הפלאנרים 🙂
  חייבת לציין שהמוטו שלי בחיים הוא :dreams dont work unless you do
  אני ממש מחפשת יומן/פלאנר שבאמת יכיל דברים חיוניים ויגרום לי להנות מהתכנון יום שלי.
  אני מתחילה את הלימודים לתואר ראשון בקרוב ומחפשת אחד כזה שיהיה מותאם לי אישית ונועה לא מאמינה איזה פוקס אבל כאילו יצרת אחד בשבילי. אשמח לקבל אותו 🙂

השארת תגובה