חיים מאוזנים ושלווים: ראיון עם יזמת הבלוג My Scandinavian Home

אל האהבה של עיצוב סקנדינבי הגעתי דרך הפינטרסט. כל אותם חדרים מוארים ומינימליסטים עם המידה נכונה של שחור, אפור, לבן ועץ נגלו אלי שם וזנחתי את כל אהבות העיצוב הישנות שלי. התמונות בפינטרסט הובילו לאתרים שונים וכך הגעתי לאחד הבלוגים הראשונים שהכרתי, ל My Scandinavian Home.

הכל שם היה מושלם, ונתן תחושה של רוגע ואור. אבל גם של עבודה קשה, שכן מדובר בבלוג שמייצר תכנים חדשים כמעט כל יום, ויש בו הקפדה על כל פרט ופרט, הוא כתוב טוב והוא אסתטי, רואים שיש מאחוריו חשיבה והשקעה. בדיוק מה שרציתי שיהיה לי כשאהיה גדולה…

אחרי ששוטטתי מספיק בבלוג, החלטתי לראיין את מקימת הבלוג – ניקי ברנטמרק, ולשמוע ממנה קצת על חיי בלוגרית במשרה מלאה.

העובדות מאחורי הקמת הבלוג My Scandinavian Home:

My Scandinavian Home הינו בלוג המתמקד בעיצוב פנים. מקימת הבלוג – ניקי, במקור מלונדון, החלה לכתוב בהשראת מגוריה במאלמו אשר בשוודיה, שם היא מתגוררת עם בעלה ושלושת ילדיהם. כחלק מעבודתה בבלוג גם כתבה שלושה ספרים.

ש': איך הבלוג שלך התחיל?

ת': לסביבה שלי יש השפעה רבה על איך שאני מרגישה. דרך החיים של אנשים שחיו סביבי הקסימה אותי עוד מאז שהייתי ילדה קטנה. כשעברתי לחיות בשוודיה הייתי מהופנטת מהסגנון הסקנדינבי ומהעובדה שאנשים משקיעים כל כך הרבה ביצירת בתים יפים והרגשתי את הצורך לחלוק את ההשראה הזו עם כמה שיותר אנשים.

בלוגרית במשרה מלאה

ש': מתי החלטת להתמקד בבלוג כמקור הכנסה?

ת': את הבלוג פתחתי לפני כשש שנים אך למישה רק לפני שנתיים התחלתי לעבוד בו במשרה מלאה. השינוי היה בעיקר לאחר שהחלטתי להוציא לאור את הספר הראשון שלי. זה היה משהו שמאוד רציתי לעשות והבנתי שלא אוכל להמשיך לעבוד במשרה מלאה כמו קודם יחד עם כתיבת הבלוג והספר.

ש': מה לדעתך היתרונות בלהיות בלוגרית במשרה מלאה ואיך זה השפיע על היום יום שלך?

ת': לפני שהבלוג הפך למשרה מלאה, הייתי כותבת בו בזמני הפנוי. הייתי צריכה לקום מוקדם או להישאר ערה עד מאוחר כדי לסיים את הפוסטים. לא היה לי זמן ליצור תוכן אישי יותר והסתפקתי בעיקר בתוכן על אחרים. בנוסף, השירותים שיכלתי להציע ללקוחות היו מעטים יותר, לא יכלתי למשל לצלם במשך שעות היום, כי אלו היו שעות העבודה שלי. אחרי שהתחלתי לעבוד בבלוג במשרה מלאה כל זה השתנה. יש לי זמן ליצור תוכן איכותי כמו שאני רוצה ואני יכולה להציע הרבה יותר בכל מה שקשור לשיתופי פעולה. אני יכולה להשתתף בראיונות ואירועים בשוודיה ומחוצה לה ללא מגבלה של שעות היום.

ש': מה הטיפים שלך עבור בלוגרים שרוצים לעבור לעבוד בבלוג במשרה מלאה?

ת': בלוגינג זו קריירה נפלאה בה אין יום שדומה לקודמו והשינויים בה תכופים. ההיענות והתגובות של קהל הקוראים והלקוחות נותנות המון מוטיבציה לעשייה. אך מדובר כאן בהמון עבודה ומעטים הרגעים שאת באמת מצליחה להתנתק ולא לחשוב על הבלוג. ולכן אני ממליצה לבחור בתחום שאת אוהבת ושמלהיב אותך.

ש': מה את הכי אוהבת בעבודה היום יומית על הבלוג?

ת': יש כל כך הרבה דברים שאני אוהבת בעבודה שלי! אני אוהבת שיש לי שליטה מלאה על סביבת העבודה שלי. כאדם שאוהב שינויים העבודה שלי היא ממש חלום שהתגשם. יש ימים בהם אני עובדת מהבית ובאחרים אני יושבת ועובדת בבית קפה או במרחב עבודה שיתופי. יצא לי אפילו לכתוב בבלוג בזמן נסיעה לחופשת סקי או בזמן הפלגה. קהילת האונליין היא קהילה מאוד תומכת וזה נפלא להיות חלק מקהילה כל כך יצירתית וחדשנית.

ש': מלבד הכתיבה, אילו הזדמנויות יצר עבורך הבלוג?

ת': הבלוג הוא עיקר העבודה שלי אבל הרבה דברים טובים יצאו ממנו. אם במקור השתמשתי במדיה החברתית על מנת לפרסם ולקדם את הבלוג, הרי שבימים אלו זה הפך לעיסוק בפני עצמו. חשבון האינסטגרם שלי עומד על 110K עוקבים ובשנת 2017 נכלל ברשימה של ווג של 12 חשבונות העיצוב שכדאי לעקוב אחריהם ובנוסף הבלוג הוביל אותי לכתיבת שלושת הספרים שלי.

חיים רגועים בשוודיה זו פילוסופיה שלמה

ש': בספרים שלך את מדברת על פילוסופיית ה'לאגום'. איך היא מתיישרת עם היותך בלוגרית במשרה מלאה שעובדת מהבית?

ת': אני מאוד מעריכה את הדרך שבה השוודים יוצרים סביבה שלווה ומסודרת, שחיונית ליצירת המקום שלך, המקום שבו אפשר להיות מרוכזת וממוקדת. השקעתי לא מעט כדי ליצור לעצמי סביבת עבודה אסתטית שמשלבת עיצוב, פרקטיות ונוחות.

[ לאגום: המשמעות של המושג 'לאגום' בשבדית היא: לא יותר ולא פחות. השבדים מאוד אוהבים איזון וזה המתכון לאיכות החיים הגבוהה שלהם ]

ש': איך ה'לאגום' משפיע על לו"ז היומי שלך?

ת': לשוודים יש מיומנות של עבודה בכמות שעות שתואמת את עקרונות ה'לאגום', שהיא בדיוק כמות השעות שצריך אדם לעבוד… עם הזמן למדתי מחברי הנורדיים לקבוע לעצמי הפסקות קבועות מהעבודה. ההפסקות האלו נקראות אצלנו 'פיקה' – זהו הזמן שאנחנו מניחים בצד את העבודה, שותים כוס קפה או אוכלים משהו קטן בבית, עם חברה או במקום אחר בסביבת הבית. גיליתי שכך אני הרבה יותר יעילה! בנוסף, אני משתדלת לשמור על שעות עבודה רגילות וקבועות ולא לעבוד כשבעלי והילדים חוזרים הביתה, למרות שזה לא תמיד פשוט.

ש': את חושבת שפילוסופיית ה'לאגום' יכולה להתקיים גם במקומות אחרים, למשל אם חיים בסביבה שונה ולחוצה יותר כמו מקום מגורייך הקדום בלונדון?

ת': לחלוטין כן. הפילוסופיה מדברת על מציאת האיזון הנכון בשבילך. ע"י התאמות קטנות ביום יום שלך, ולא משנה איפה את חיה, את יכולה להפוך לאדם פחות לחוץ, אדם יותר שלו ומאושר.

שלושה דברים לסיום

ש': את מפרסמת פוסט חדש כמעט כל יום וזו מחויבות מאוד גדולה. למה זה חשוב בעינייך?

ת': אני אוהבת לחשוב על הבלוג כמקום שאנשים יכולים להיכנס אליו כל יום, להירגע ולקבל השראה יומיומית – מתנת אושר קטנה של 15 דקות ביום.

ש': מה הם שלושת הספרים שכתבת כחלק מעבודתך בבלוג?

ת': שלושת הספרים הם:

Lagom: The Swedish Art of Living a Balanced, Happy Life  

The Scandinavian Home

 Modern Pastoral

ש': ולסיום, מה הדבר שאפשר למצוא בכל בית סקנדינבי?

ת': רצפות עץ!

אני לא יודעת מה אתכן, אבל פתאום בא לי לעזוב הכל, לקחת את המשפחה ולעבור לבית קטן ליד אגם אי שם בשוודיה או מדינה סקנדינבית אחרת, לשבת בחדר העבודה המינימליסטי והמואר שאסדר לעצמי שם, להירגע ולכתוב כשקולות של ברווזים נשמעים ברקע. אם לא היה שם קר יותר מידי חודשים בשנה, מה שלא מאפשר סגנון חיים של כפכפים, אני בטוחה שזה בדיוק מה שהייתי עושה.

אבל בינתיים, אכנס לקרוא עוד קצת בבלוג שלי ניקי ואחלום חלומות פינטרסנטיים. בהמשך מבטיחה לכן גם פוסט על פינת העבודה של ניקי, פינה חלומית שאני מוכנה לעבוד בה החל מעכשיו.

תודה לניקי! בואו להיכנס לעולם שלו ורגוע בבלוג הנפלא הזה!

לראיון עם הבלוגרים של קהילת urbanjunglebloggers

לעיצוב חדר עבודה סקנדינבי מושלם לחצו כאן

צילום: ניקי ברנטמרק / My Scandinavian Blog

_______________________________________________

* גילוי נאות: חלק מהלינקים בפוסט זה הם לינקים ממומנים לקניה ברשת. כל המוצרים שאני ממליצה עליהם בבלוג הם מוצרים שאני אוהבת ובדרך כלל קונה ולכן בחרתי לחלוק אותם איתכן.

Facebook comments

תגובה אחת

  1. הילה לוי, תלתלים בלוג אופנה הגב

    וואו איזה תמונות מדהימות. אני נחשפתי לסגנון הזה באינסטגרם ונשבתי לגמרי.

השארת תגובה